Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Täby OK

112 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Helena FalkD45 Motion (572)44:3810:03
2Emma HagrotD20 Elit (516)38:28+0:089:04
5Ann-Charlotte SpangenbergD20 (430)58:13+5:3210:21Ladda ner rutt i gpx-format
5Erik NederheimH12 (891)20:12+2:366:34
8Åsa SjölanderD40 Motion (515)51:47+6:3411:39
8Emelie RökenD14 Kort (229)33:31+5:0010:42
9Eric JaremalmH40 Kort-1 (560)44:42+6:478:27
10Kristina NordströmD55 (518)53:35+11:4412:34
10My RönnolsD60 (303)50:39+7:1013:11
11Alice RökenD12 (801)25:26+3:007:45
12Ulla WesterlundD60 Kort (384)51:44+9:1116:25
13Noah JaremalmU1 (982)16:40+3:047:40
14Oliver EricssonH16 Kort (201)42:24+7:2010:17
15Anna Söderberg AmlertMedelsvår 6,0 (126)1:14:56+24:2212:00
17Otto BalckH15 (905)47:40+8:538:47
17Elin JavehedU2 (1059)26:48+7:3910:13
18Irma LidbergMedelsvår 2,5 (191)45:58+16:5516:57
20Willy LjungdellH70 (565)54:35+13:3612:57
21Joakim HelgarsH40 Kort-1 (560)50:23+12:289:32
22Lars RönnolsH60 Kort (605)49:09+9:0111:33
23Mikael AmlertSvår 7,5 (159)1:44:42+1:00:0313:37
24Elias JavehedH14 Kort (256)37:36+16:3612:32
26Linda LönnebergD40 (369)1:05:16+18:1312:20
26Lars GrankvistH65 (557)58:01+21:2612:55
26Mats AjlingH50 Kort-1 (664)47:18+9:3510:25
27Alma EmbretsenD16 Kort (228)1:00:39+29:2915:21
27Anders HänströmH50 Motion (338)53:20+13:2511:32
30Peter NordströmH55 (886)51:33+13:129:40
31Ida HänströmD15 (881)57:01+19:1012:20
31Eva HagrotD55 Motion (257)1:12:09+35:0320:09
33Ella LindqvistD11 (638)30:50+7:309:47
34Johan LindqvistH45-2 (579)1:01:10+18:299:52
34Lovisa NederheimU2 (1059)29:44+10:3511:20
35Erik SjölanderU2 (1059)29:52+10:4311:23
36Anders EdquistH45 Kort-1 (782)44:07+9:579:17
37Astrid EmbretsenD14 Kort (229)54:53+26:2217:32
37Gustav WallinH17-20 Kort (251)1:37:57+52:3418:02
38Carolina JonsellD20 (430)1:21:22+28:4114:28
39Arto AlnehällH50 Motion (338)1:01:03+21:0813:12
40Josefine AnderssonD18 (646)1:06:25+19:1112:56
41Göran AnderssonH75 Kort (235)1:08:29+35:5923:41
42Anna HerbertD20 (430)1:21:56+29:1514:34
42Johan HofstedtH45-2 (579)1:03:16+20:3510:13
43Mårten LarssonH60 Kort (605)55:21+15:1313:01
44Mats WallinH50 Motion (338)1:03:51+23:5613:49
45Klara SkunckeD14 Kort (229)1:15:44+47:1324:11
45Emelie HolmströmD11 (638)33:07+9:4710:30
45Martin HerbertH21-1 (667)1:26:07+20:019:56
45Meja HelgarsEtappstart-U1 (397)30:06+14:1613:52
46Linnéa GranlundSvår 3,5 (319)59:37+35:4917:16
47Ellen SkunckeEtappstart-Svår 2,5 (301)49:19+23:3618:45
47Anders NilssonH55 Kort (868)48:45+12:0411:09
50Niclas RökenSvår 5,0 (281)1:26:25+51:1116:54
50Mats JavehedH55 (886)56:31+18:1010:36
50Carl PerssonEtappstart-Svår 3,5 (790)46:42+21:2213:32
52Ida HofstedtD16 (772)1:03:07+20:1513:15
52Malin SundströmD45 Motion (572)1:09:07+24:2915:34
53Fredrika NordquistD14 (949)36:06+8:388:53
55Mats EkmanH50-1 (675)58:21+19:1910:18
55Per GöthssonH40 Kort-1 (560)1:02:29+24:3411:50
56Åsa SkunckeLätt 5,0 (310)1:12:28+39:1513:56
57Miki JaremalmD40 Motion (515)1:08:01+22:4815:19
59Martin TrossingH40 Kort-1 (560)1:03:46+25:5112:04
59Irma HelgarsEtappstart-U1 (397)36:50+21:0016:58
62Per SchölinH50 Kort-1 (664)54:50+17:0712:04
63Nicklas BergströmH50-1 (675)59:50+20:4810:34
64Robin LjungdellMedelsvår 4,0 (450)1:08:39+35:1617:22
70Simon TrossingH11 (707)30:17+11:2910:11
71Matilda SkunckeD20 (430)1:42:57+50:1618:19
73Julia HolmströmD10 (904)32:49+15:5212:17
73Oskar NederheimH50 Kort-1 (664)57:21+19:3812:37
74Hugo SjölanderH13 (879)39:52+13:009:40
75Ella LjungdellU2 (1059)34:00+14:5112:58
77Elias TrossingH10 (928)29:28+10:5110:50
78Teodor LidbergMedelsvår 4,0 (450)1:21:11+47:4820:33
79Anna RökenD45 (800)1:04:28+25:5114:04
80Henrik SjölanderMedelsvår 3,3 (500)1:02:50+34:0719:30
81Anna TrossingMedelsvår 3,3 (500)1:03:26+34:4319:41
85Vidar PerssonH20 (549)1:30:26+42:0813:57
87Katarina AlnehällD50 Kort (780)52:31+19:5915:15
90Arne LindqvistH70 (565)1:27:43+46:4420:50
91Ida RökenD10 (904)35:28+18:3113:17
93Hugo JaremalmH12 (891)30:01+12:259:46
93Filip LindqvistH14 (1006)37:12+13:348:56
94Anton HänströmH18 Elit (589)42:51+12:4410:31
96Noa HelgarsH13 (879)43:37+16:4510:35
97Robert JohanssonH21 Lång-1 (772)1:53:27+33:2210:21
99Mikael NordquistH50 Kort-1 (664)1:06:43+29:0014:41
100Lars-Olof LarssonH60 Kort (605)1:16:02+35:5417:53
104Rebecka JavehedD12 (801)35:52+13:2610:56
104Elias LjungdellH13 (879)44:44+17:5210:51
110Iréne PerssonEtappstart-Svår 3,5 (790)1:02:35+37:1518:08
111Tanja LindqvistEtappstart-Lätt 2,5 (652)1:31:02+1:09:1532:58
115Gustaf HofstedtH14 (1006)41:13+17:359:54
119Magnus EmbretsenH50 Kort-1 (664)1:17:16+39:3317:01
119Karin HofstedtD45 (800)1:22:16+43:3917:57
120Malin HanssonD16 (772)1:30:30+47:3819:00
125Elliott LjungdellH11 (707)47:38+28:5016:02
126Berit EkmanD50 Kort (780)1:02:47+30:1518:15
130Petra LjungdellD40 Kort (957)52:29+21:0613:48
131Annica HänströmD50 Kort (780)1:04:35+32:0318:46
134Filip SjölanderH10 (928)37:19+18:4213:43
139Matilda EkmanD13 (805)1:07:04+37:1416:40
141Carina NilssonD50 (891)1:18:00+39:0418:16
142Max LindqvistH10 (928)39:12+20:3514:24
146Göran HanssonH55 Kort (868)1:17:41+41:0017:46
147Marcus EkmanH15 (905)1:25:54+47:0715:50
148Fredrik HanssonH18 (832)1:42:56+54:4317:11
153Love LidbergH12 (891)38:15+20:3912:27
158Rebecca SchölinU2 (1059)47:25+28:1618:05
Björn AnderssonH50-1 (675)ej godkänd
David WesterlundH21 Kort-2 (703)ej godkänd
Axel MålargårdH16 (942)ej start
Philip ForngrenH16 (942)ej start
Helena BachmanD60 Kort (384)ej start
Ann-Beth JonssonSvår 3,5 (319)ej start
Karin HanssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej start
Ellen SkunckeEtappstart-Svår 2,5 (301)ej start
Carl PerssonEtappstart-Svår 3,5 (790)ej start
Iréne PerssonEtappstart-Svår 3,5 (790)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser