Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

IFK Mora OK

79 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Axel JutterströmEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)48:127:59
2Isabel SalénD21-1 (456)1:02:49+1:569:33
3Per JutterströmMedelsvår 6,0 (126)54:17+3:438:41
4Conny ErikssonMedelsvår 2,5 (191)33:25+4:2212:19
6Lena Karlsson HolmerD45 (800)42:16+3:399:13
6Gustaf BerglundH20 (549)53:42+5:248:17
7Kristin Löfgren JohansenD21 Elit (369)38:31+2:398:20
9Albin GezeliusH15 (905)46:20+7:338:32
9Simon HodlerH21 Kort-2 (703)49:37+9:177:33
10Annika JohanssonD70 Motion (153)59:05+14:3520:05
10Linnea NordkvistEtappstart-Svår 3,5 (790)35:47+10:2710:22
12Thea Sjösten AnderssonD17-20 Kort (291)1:20:59+18:4917:22
13Cecilia JohnssonD45 Kort-1 (620)43:35+9:0411:33
13Mia Sjösten AnderssonD45 Motion (572)57:21+12:4312:54
14Katarina SvahnD21 Lång (218)1:30:32+16:5611:29
15Ola SvahnH21 Lång-1 (772)1:30:57+10:528:17
15Maria GustafssonMedelsvår 2,5 (191)43:04+14:0115:53
15Peter FredricsonH40 (616)59:06+10:188:32
16Lars-Erik CederlöfEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)37:20+10:0213:46
17Annelie HermanssonD45 Kort-1 (620)44:02+9:3111:40
19Margareta BoströmEtappstart-Mycket lätt 2,5 (125)1:02:53+33:3523:54
21Sara WadmanD21-1 (456)1:16:28+15:3511:38
21Örjan SvahnH65 (557)56:18+19:4312:32
21Solveig Hedlund-ErikssonEtappstart-Mycket lätt 4,0 (123)1:31:11+59:3022:30
25Björn WrahmeH40 Kort-2 (554)46:14+8:278:50
27Siv BrodinMedelsvår 2,5 (191)59:24+30:2121:55
28Kristian DahlströmH21-1 (667)1:20:00+13:549:14
28Jonas BuudH40 (616)1:06:13+17:259:34
29Linus RappH21 Lång-1 (772)1:35:13+15:088:41
29Hanna ErikssonD21 Lång (218)1:46:26+32:5013:30
31Moa Sjösten AnderssonD17-20 Kort (291)1:38:59+36:4921:14
33Erik ErikssonH55 Kort (868)46:20+9:3910:36
36Isac WadmanLätt 2,5 (253)59:21+34:0321:30
37Katarina GezeliusD40 Motion (515)1:00:04+14:5113:31
37Anna WadmanLätt 2,5 (253)59:28+34:1021:32
38Ida GarfveEtappstart-Svår 5,0 (791)49:22+13:079:39
38Lars-Gunnar BjörklundH50 Motion (338)1:01:00+21:0513:12
38Bengt AnderssonH50 Kort-1 (664)50:49+13:0611:11
38Josefin SandbergLätt 5,0 (310)1:00:05+26:5211:33
39Annika BjörklundD50 Motion (443)54:12+14:1715:08
40Elin GezeliusD12 (801)28:57+6:318:49
44Anders ClaessonH70 (565)1:03:27+22:2815:04
49Siv SvahnD55 Kort (497)56:29+20:1917:16
50Stefan AhronH50 Motion (338)1:07:42+27:4714:39
51Per FrostEtappstart-Svår 5,0 (791)52:43+16:2810:18
52Agnes ElfvingEtappstart-Svår 3,5 (790)47:17+21:5713:42
55Zandra BuudLätt 5,0 (310)1:10:39+37:2613:35
59Johanka ŠimkováD21 Elit (369)51:38+15:4611:10
59Sofie Karlsson HolmerD13 (805)42:42+12:5210:37
59Erik WadmanH55 Kort (868)50:57+14:1611:39
60Martin GranbergH20 (549)1:12:10+23:5211:08
60Anders SandbergH35 Kort (762)1:04:24+20:0510:42
62Sofia BerglundD20 (430)1:34:36+41:5516:49
63Daniel DuhlboH21 Lång-1 (772)1:43:30+23:259:26
65Ulf K RaskH50 Kort-1 (664)55:18+17:3512:10
66Simon Karlsson HolmerH15 (905)58:12+19:2510:44
73Dante MeijerU2 (1059)33:47+14:3812:53
77Alfred DanielssonH12 (891)27:44+10:089:02
91Elvira BuudD10 (904)35:28+18:3113:17
95Tomas DanielssonEtappstart-Lätt 2,5 (652)1:08:01+46:1424:38
95Maria DanielssonD40 Motion (515)1:31:49+46:3620:40
98John DanielssonU2 (1059)36:40+17:3113:59
99Gustav BjörklundH18 (832)1:18:03+29:5013:01
99Nicola MüllerH20 Elit (583)46:20+18:5410:10
99Henrik GöthbergH55 Kort (868)56:42+20:0112:58
101Stefan AnderssonH50 Kort-1 (664)1:07:17+29:3414:49
106Karl-Erik AnderssonH65 Kort (549)1:04:59+31:0618:34Ladda ner rutt i gpx-format
107Emelie BrudinD18 (646)1:36:55+49:4118:53
114Peter HermanssonH45 Kort-2 (775)1:08:58+34:0014:13
130Julia MeijerD14 (949)47:31+20:0311:42
139Rasmus GöthbergH21 Lång-1 (772)2:34:13+1:14:0814:04
142Frida BrudinD10 (904)43:26+26:2916:16
147Linnea HermanssonD12 (801)46:26+24:0014:09
150Berit GummusD50 (891)1:22:07+43:1119:13
160Jakob BrudinU1 (982)32:19+18:4314:53
211Sixten BuudU2 (1059)1:46:16+1:27:0740:33
Lova SandbergInskolning (742)24:4615:22
Elsa HermanssonD15 (881)ej godkänd
Nils JohanssonH70 Motion (175)ej godkänd
Thobias BrodinH16 (942)ej start
Carl MagnussonH21 Kort-2 (703)ej start
John HermanssonMedelsvår 2,5 (191)ej start
Axel SutterströmEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)ej start
Linnea NordkvistEtappstart-Svår 3,5 (790)ej start
Per FrostEtappstart-Svår 5,0 (791)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser