Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Västerbergslagens OL

67 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Svante NyströmH80 (150)40:23+4:4712:56
5Folke NyströmH80 (150)43:38+8:0213:59
6Henrik PetrisiH16 (942)43:43+3:157:53
8Monica WikerD70 Motion (153)57:56+13:2619:42
11Ulf PerssonH65 Kort (549)37:31+3:3810:43
11Stefan EnbergSvår 5,0 (281)46:41+11:279:08
13Klara PetrisiMedelsvår 3,3 (500)39:33+10:5012:16
14Arne NilssonH60 Kort (605)45:39+5:3110:44
17Östen AnderssonH70 Motion (175)1:08:43+27:0219:11
18Andreas DernfalkH40 Motion (333)1:08:22+19:4410:57
19Lena PerssonD65 Motion (190)59:01+18:5420:04
20Linnea PetrisiMedelsvår 5,0 (260)57:33+19:0911:37
24Mats WallmanH60 Kort (605)49:44+9:3611:42
25Ejvin BrindbergsH70 Motion (175)1:17:05+35:2421:31
26Marie EricssonMedelsvår 5,0 (260)1:02:27+24:0312:36
28Maria GustafssonD60 Motion (226)1:08:02+21:1719:00
30Viktor DjerfEtappstart-Svår 2,5 (301)41:04+15:2115:36
30David RindeskogEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)1:23:24+35:1213:49
34Pär StålH50-1 (675)52:45+13:439:19
36Per ErikssonH55 Kort (868)46:53+10:1210:43
41Britta IvarssonMedelsvår 3,3 (500)49:34+20:5115:23
42Kajsa IvarssonD15 (881)59:53+22:0212:57
45Ella SandD10 (904)28:36+11:3910:42
46Sofie JörgensenEtappstart-Lätt 5,0 (384)1:03:35+31:2512:13
46Helena WallmanD40 Kort (957)40:17+8:5410:36
54Harry EnbergH65 Kort (549)46:25+12:3213:15
57Anna NilssonEtappstart-Svår 3,5 (790)48:28+23:0814:02
59Christina NilssonEtappstart-Svår 3,5 (790)48:44+23:2414:07
61Alma WallmanD15 (881)1:03:20+25:2913:42
61Bernt GustafssonH65 Kort (549)48:18+14:2513:48
63Lars DjerfEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)50:23+20:0215:38
63Lena PetrisiD50 (891)57:06+18:1013:22
69Olle WallmanH12 (891)26:47+9:118:43
70Karin WedmanD16 (772)1:07:11+24:1914:06
74Olga RindeskogD14 (949)39:56+12:289:50
75Malena DernfalkD40 Motion (515)1:14:06+28:5316:41
78Bernt ForsgrenH45 Motion (397)1:27:27+48:0118:55
81Johan GustafssonH40 Kort-2 (554)1:03:31+25:4412:08
86Nils ForsgrenU2 (1059)35:18+16:0913:28
86Alva RyttherD18 (646)1:20:28+33:1415:41
93Agnes GustafssonD11 (638)49:47+26:2715:48
95Nils Arvid WedmanH13 (879)43:32+16:4010:33
96Bengt-Erik GranathH60 Kort (605)1:12:45+32:3717:07
98Stina DernfalkD13 (805)49:42+19:5212:21
100Patrik GustafssonH50-1 (675)1:13:06+34:0412:54
103Alicia BergkvistD14 (949)43:22+15:5410:40
104Elsa IvarssonD11 (638)52:35+29:1516:41
106Jakob WedmanH40 (616)1:59:45+1:10:5717:18
112Fredrik PetrisiH50 Kort-1 (664)1:12:59+35:1616:04
121Tyra DernfalkD16 (772)1:31:05+48:1319:08
123Anna-Karin RyttherD50 Kort (780)1:01:54+29:2217:59
130Henry SvensH16 (942)1:10:10+29:4212:39
131Elsa ForsgrenD16 (772)1:36:30+53:3820:16
139Ellen ForsgrenD10 (904)42:52+25:5516:03
142Karin Lindholm ErikssonD50 Kort (780)1:13:57+41:2521:29
145Karl ForsgrenH13 (879)54:48+27:5613:18
148Alma SandD16 (772)2:33:58+1:51:0632:20
151Isaak GustafssonH14 (1006)49:15+25:3711:50
153Lovisa DjerfD13 (805)1:27:34+57:4421:46
158Nelly RindeskogD12 (801)1:06:30+44:0420:16
167Lotta StålD50 (891)1:41:49+1:02:5323:50
169Per Gustav WedmanH10 (928)52:36+33:5919:20
183Lotta LarssonD50 (891)2:21:29+1:42:3333:08
192Lotta WedmanD40 Kort (957)1:37:50+1:06:2725:44
Kerstin NilssonInskolning (742)35:4322:11
Wille EnbergEtappstart-Inskolning (507)20:1012:31
Axel SandEtappstart-Inskolning (507)26:3416:30
Tova StålD21-1 (456)ej start
Axel SandEtappstart-Inskolning (507)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser