Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Göteborg-Majorna OK

109 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Kerstin WadmanD20 (430)52:419:22
2Ing-Marie Brander StrandD65 (235)41:49+1:4512:07
2Line CederbergD21-2 (487)58:42+0:329:05
2Daniel SjölundEtappstart-Svår 2,5 (301)28:27+2:4410:49
3Louise GöthforsD45 Kort-2 (623)34:28+2:289:11
3Ola JodalH45 Kort-2 (775)36:24+1:267:30
4Herman RosénH45 Kort-2 (775)37:00+2:027:37
5Johan StrandH21 Kort-2 (703)47:20+7:007:12
6Viktoria ErnstssonD21 Kort-2 (706)40:27+5:458:45
7Martin IvarssonH35 (400)1:02:19+11:078:22
7Åsa NordbergD45 (800)42:58+4:219:22
8Hanna MårtenssonD20 Elit (516)42:38+4:1810:03
10Måns ÖstmanH21 Lång-1 (772)1:29:39+9:348:10
10Thomas SellgrenH55 Kort (868)40:37+3:569:17
11Ludwig RosénH12 (891)21:04+3:286:51
13Hanna PerssonD35 (231)1:01:20+10:3110:23
13Rasmus ArfwedsonH21-2 (626)1:15:22+7:318:55
14Moa SjöbergSvår 2,5 (128)37:48+13:3614:22
16Marie-Louise AxenborgD40 Kort (957)36:21+4:589:33
17Anders AxenborgH40 (616)1:00:24+11:368:43
17Wilma RosénD10 (904)24:17+7:209:05
19Yves GänssingerH21 Motion (248)1:09:26+20:0111:07
19Ludvig AxenborgEtappstart-U1 (397)21:16+5:269:48
21Jennie AnderssonD21-2 (487)1:08:04+9:5410:32
22Moa PetterssonD21-2 (487)1:08:51+10:4110:39
23Petra WernerssonD35 (231)1:05:42+14:5311:08
23Malin Sjölund OlssonEtappstart-Svår 2,5 (301)38:44+13:0114:43
24Anna WallinD21-2 (487)1:09:16+11:0610:43
24Elisabeth RosénD70 Kort (233)58:02+22:1221:29
30Ola LeireH12 (891)22:57+5:217:28
30Linda PerssonEtappstart-Lätt 2,5 (652)37:13+15:2613:29
31Kalle LundgrenH17-20 Kort (251)1:24:41+39:1815:35
31Daniel MartinssonH21 Lång-1 (772)1:35:38+15:338:43
32Viktor Jellvert BörjesonH16 (942)50:14+9:469:04
35Axel PerssonH10 (928)25:33+6:569:23
36Joakim EliassonH21 Lång-1 (772)1:36:52+16:478:50
39Daniel ValentinH45 Kort-2 (775)49:36+14:3810:13
40Arvid AronssonH16 (942)51:06+10:389:13
40Elsa PerssonU1 (982)19:00+5:248:45
41Sven BörjesonH55 Kort (868)47:54+11:1310:57
41Jonna Jodal-GöthforsU1 (982)19:05+5:298:47
42Jolanta KolosinskaD21-2 (487)1:16:56+18:4611:54
43Åsa NybergD50 Kort (780)42:49+10:1712:26
43Annika KuhlinD50 (891)52:59+14:0312:24
45Palle ZetterstrandH45 Kort-1 (782)45:44+11:349:37
46Lena BlomEtappstart-Svår 3,5 (790)45:21+20:0113:08
47Maximilian SjöbergEtappstart-U1 (397)31:05+15:1514:19
49Filip ValentinH11 (707)26:52+8:049:02
50Agneta SanderD55 (518)1:10:27+28:3616:32
51Torbjörn AronssonH55 Kort (868)49:40+12:5911:21
52Alva SellgrenD18 Elit (582)37:50+8:4410:46
56Mikael EliassonH21 Lång-1 (772)1:41:52+21:479:17
57Helena SellgrenD50 (891)56:18+17:2213:11
58Hans GarmerH55 Kort (868)50:46+14:0511:37
59Wilmer AxenborgU1 (982)21:06+7:309:43
61Andreas PerssonH40 Kort-2 (554)57:45+19:5811:02
61Simon NordbergH16 (942)56:42+16:1410:14
66Klara WallinderD18 (646)1:14:24+27:1014:30
69David AndréH35 (400)1:50:18+59:0614:49
69Johanna WallinderD50 Kort (780)48:52+16:2014:12
69Elias NordbergH14 (1006)34:33+10:558:18
70Arvid ZetterstrandU2 (1059)33:35+14:2612:49
70Andreas EklundH45 Kort-2 (775)56:51+21:5311:43
73Johan RosénH35 Kort (762)1:08:16+23:5711:21
74Gudrun WadmanD55 Kort (497)1:05:20+29:1019:58
74Jonas LeireH10 (928)29:03+10:2610:40
74Björn BorgH60 (560)1:11:56+31:1914:26
74Åsa JellvertD50 (891)58:53+19:5713:47
75Ola WallinderH50-2 (701)1:05:10+27:2211:35
75Annika SvenssonEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)52:43+22:2216:22
79Mattis HallbergH21 Lång-1 (772)1:48:06+28:019:51
80Egil EdvardsenH21 Lång-1 (772)1:48:08+28:039:51
84Elin CarlssonD21 Kort-1 (712)1:04:09+29:4914:00
85Kenneth RosénH70 (565)1:24:54+43:5520:09
85Christer NordbergH45 Kort-2 (775)1:00:46+25:4812:31
86Ulf AnderssonH55 Kort (868)54:42+18:0112:31
86Margareta HofflanderD35 Kort (503)1:23:07+45:3618:35
90Henrik PetterssonH40 (616)1:44:24+55:3615:05
91Elvira RamleD21 Kort-1 (712)1:06:50+32:3014:35
92Lorenna Gassiot LagosEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)1:17:21+50:0328:32
92Viktor StenssonH21 Kort-2 (703)1:22:19+41:5912:31
94Stig LarssonH55 (886)1:08:03+29:4212:46
101Anders LeireH40 Kort-2 (554)1:12:37+34:5013:53
104Mikael KuhlinH50 Kort-1 (664)1:08:54+31:1115:10
106Frida AnderssonD18 (646)1:35:39+48:2518:38
107Agnes RamleD21 Kort-1 (712)1:12:15+37:5515:46
110Kevin LarssonH21 Kort-2 (703)1:27:50+47:3013:22
112Per SanderH55 (886)1:13:19+34:5813:45
112Anders HedbergH21 Kort-2 (703)1:29:33+49:1313:37
113Thomas GustafssonH50-2 (701)1:30:56+53:0816:10
131August RamleH21 Kort-2 (703)1:46:47+1:06:2716:15
133Josef PetterssonH35 Kort (762)1:35:35+51:1615:54
135Charlotta RosénD40 Kort (957)53:16+21:5314:01
146Fredrik HofflanderH35 Kort (762)1:57:36+1:13:1719:34
156Sofia GustafssonD12 (801)59:27+37:0118:07
161Emil HofflanderU2 (1059)47:57+28:4818:18
198Axel HofflanderU1 (982)56:35+42:5926:04
Ella RosénInskolning (742)20:4212:51
Alexander RosénInskolning (742)20:3712:48
Greta WernerssonInskolning (742)15:589:55
Isak Jodal-GöthforsInskolning (742)16:1610:06
Assar SjölundEtappstart-Inskolning (507)27:4217:12
Ture SjölundEtappstart-Inskolning (507)33:1320:37
Lasse PedersenH55 (886)ej godkänd
Joakim KaminskyH40 (616)ej godkänd
Joakim LundqvistH50-2 (701)ej godkänd
Daniel WernerssonH35 (400)ej godkänd
Jonas SjöbergH50-2 (701)ej godkänd
Fanny AnderssonD17-20 Kort (291)ej godkänd
Moa EnmarkD21-2 (487)ej start
Martin Jellvert BörjesonH20 Elit (583)ej start
Annica Clevnert LeireD40 Kort (957)ej start
Assar SjölundEtappstart-Inskolning (507)ej start
Ture SjölundEtappstart-Inskolning (507)ej start
Ludvig AxenborgEtappstart-U1 (397)ej start
Maximilian SjöbergEtappstart-U1 (397)ej start
Lorenna Gassiot LagosEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)ej start
Malin Sjölund OlssonEtappstart-Svår 2,5 (301)ej start
Daniel SjölundEtappstart-Svår 2,5 (301)ej start
Lena BlomEtappstart-Svår 3,5 (790)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser