Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Forsa OK

34 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Terese TerentEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)27:1810:04
2Jan-Gunnar SwärdH75 Kort (235)32:58+0:2811:24
4Anki TeikeD60 Kort (384)47:33+5:0015:05
19Simon TeikeH21 Kort-2 (703)56:19+15:598:34
20Åsa ErikssonD45 Kort-1 (620)46:58+12:2712:27
25Agneta ThorsellD65 Kort (322)52:02+16:4818:15
28Ronja HuggD18 Elit (582)34:17+5:119:46
29Karin TrolinD35 Kort (503)53:34+16:0311:59
29Erik ForslinLätt 2,5 (253)49:46+24:2818:01
30Ylva ForslinLätt 2,5 (253)49:56+24:3818:05
32Eva BodellD60 Motion (226)1:13:55+27:1020:38
37Malin LindbergD21 Kort-1 (712)52:13+17:5311:24
38Kristina SandbergD21 Motion (309)1:08:26+26:5013:49
43Per-Åke BladhH55 Kort (868)48:16+11:3511:02
44Åsa TerentEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)46:46+19:2817:15
44Anders LindbergH21-1 (667)1:25:54+19:489:55
49Johan FryxellH21 Motion (248)2:01:12+1:11:4719:25
50Hanna KjellinD20 Elit (516)49:44+11:2411:43
52Jon ÅkessonH21-1 (667)1:29:46+23:4010:21
53Marita SandbergD60 Kort (384)1:10:34+28:0122:24
58Ellen ForsgrenD21-2 (487)1:22:37+24:2712:47
64Dan ThorsellH65 (557)1:13:11+36:3616:17
66Eva EngmanD60 Kort (384)1:17:47+35:1424:41
68Karin ForsgrenD60 Kort (384)1:21:03+38:3025:43
70Gunnar ForsgrenH55 (886)1:01:30+23:0911:32
76Sofia HuggD13 (805)45:10+15:2011:14
88Kalle LarssonH21 Kort-2 (703)1:21:10+40:5012:21
97Magnus WilhelmssonH21 Kort-2 (703)1:24:10+43:5012:48
107Johan NymanH21 Kort-2 (703)1:27:10+46:5013:16
133Siri ForslinU2 (1059)41:37+22:2815:53
137Benjamin TerentH18 (832)1:33:32+45:1915:36
139Malin EirefeltEtappstart-Svår 5,0 (791)1:28:19+52:0417:16
142Mia ForslinD40 Kort (957)54:28+23:0514:20
143Mattias HögströmEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:22:47+52:2625:42

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser