Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Bromma-Vällingby SOK

31 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Anders NilssonLätt 2,5 (253)26:55+1:379:45
2Gunvor SandbergD70 Kort (233)35:54+0:0413:17
5Sara Danielson DamneEtappstart-Lätt 2,5 (652)27:49+6:0210:04
9Sandra NilssonLätt 2,5 (253)37:05+11:4713:26
24Agnes ModinD50 Motion (443)50:02+10:0713:58
34Nils BabtistH17-20 Kort (251)1:28:33+43:1016:18Ladda ner rutt i gpx-format
35Tage SandbergH70 Kort (587)45:36+14:0514:36
42Johan RosénMedelsvår 3,3 (500)49:51+21:0815:28
43Joel BrandonEtappstart-Lätt 2,5 (652)41:08+19:2114:54
44Åsa DamneEtappstart-Lätt 5,0 (384)1:03:04+30:5412:07
48Eva SahlströmEtappstart-Lätt 2,5 (652)42:20+20:3315:20
53Monica SandgrenD45 Motion (572)1:09:14+24:3615:35
54Ola CarlénH45 Kort-1 (782)47:47+13:3710:03
55Thomas DanielsonH50 Motion (338)1:12:43+32:4815:44
59Anders StenbackH70 Kort (587)51:06+19:3516:22
61Karin ModinD18 Elit (582)39:09+10:0311:09
63Jan BrandonEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:02:00+23:3915:41
65Tova SandgrenD11 (638)37:31+14:1111:54
75Joakim BergH21-2 (626)1:37:38+29:4711:34
77Kristin Åberg NilssonD45 (800)1:04:21+25:4414:03
79Simon SandgrenH45-2 (579)1:21:30+38:4913:09
80Signe Danielson DamneEtappstart-U2 (376)52:41+27:5520:06
97Tim SandgrenH18 (832)1:17:44+29:3112:58
113Sofia Danielson DamneD18 (646)1:39:51+52:3719:27
114Mattias BerglundH50-1 (675)1:20:44+41:4214:15
115Staffan BjessmoH50-1 (675)1:22:05+43:0314:30
116Patrik NilssonH45-2 (579)2:54:21+2:11:4028:09
118Thomas BabtistH50-1 (675)1:23:30+44:2814:45
119Elin BjessmoD18 (646)1:48:49+1:01:3521:12
130Lena BjessmoD50 (891)1:10:46+31:5016:34
131Göran ModinH50-1 (675)1:39:51+1:00:4917:38
Signe Danielson DamneEtappstart-U2 (376)ej start
Sara Danielson DamneEtappstart-Lätt 2,5 (652)ej start
Åsa DamneEtappstart-Lätt 5,0 (384)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser