Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Markbygdens OK

35 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Klara AskLätt 5,0 (310)33:136:23
3Lisa ÅkessonD15 (881)41:13+3:228:55
8Bo HerderssonH65 (557)48:52+12:1710:53
9Olle BergstedtH18 (832)55:27+7:149:15
17Felix AxelssonH20 Elit (583)33:49+6:237:25
21Erika ÅkessonD15 (881)54:11+16:2011:43
22Jeanette SigenstamD45 Kort-1 (620)47:12+12:4112:31
23Torgny PetterssonH65 Kort (549)40:05+6:1211:27
25Bertil ÅkessonH55 (886)50:30+12:099:28
28Olle SörqvistH20 (549)59:46+11:289:13
29Petter BergstedtH18 (832)1:02:27+14:1410:25
32Stig JohanssonH75 Kort (235)54:00+21:3018:41
35Martin SvenssonH50 Kort-1 (664)49:21+11:3810:52
36Bengt OlssonH75 (316)1:14:29+39:2520:41
39Fredrik HerderssonH45-2 (579)1:02:48+20:0710:08
42Lizkulla PetterssonD65 Kort (322)59:48+24:3420:58
44Stellan HelgessonH75 Kort (235)1:27:20+54:5030:13
46Mikael BergstedtH45-2 (579)1:05:35+22:5410:35
50Arvid HerderssonEtappstart-Lätt 2,5 (652)43:18+21:3115:41
69Marina AxelssonD45 (800)1:01:59+23:2213:32
69Marita LarssonD60 Kort (384)1:36:18+53:4530:34
84Gustav FagerlindH12 (891)28:50+11:149:23
87Urban SörqivstH45-2 (579)1:25:43+43:0213:50
92Anders FagerlindH40 Kort-1 (560)1:20:19+42:2415:12
102Sofia SörqvistD45 Kort-1 (620)1:11:32+37:0118:58
104Fredrik AskH45 Kort-1 (782)1:01:55+27:4513:02
105Johan LundbladH45 Kort-1 (782)1:02:05+27:5513:04
122Per-Anders AxelssonH50-1 (675)1:28:07+49:0515:34
137Einar SörqvistH13 (879)52:59+26:0712:51
167Matilda FagerlindD14 (949)58:34+31:0614:25
168Astrid FagerlindU1 (982)34:44+21:0816:00
169Sixten FagerlindU1 (982)34:46+21:1016:01
185Elias LundbladU2 (1059)56:30+37:2121:33
Henry DjubäckH70 (565)ej godkänd
Christer LundeniusEtappstart-Svår 2,5 (301)ej godkänd
Vanja HagnestålEtappstart-Inskolning (507)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser