Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Falköpings AIK OK

51 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Simon WiklundEtappstart-Lätt 5,0 (384)32:106:11
12Elsa SonessonD15 (881)49:11+11:2010:38
13Martin MagnerfeltEtappstart-Lätt 5,0 (384)46:34+14:248:57
16Elin HerrmannLätt 10,0 (224)1:38:36+33:2910:12
19Magnus BlennowH50 Kort-1 (664)46:39+8:5610:16
24Lukas MagnerfeltH16 Kort (201)48:16+13:1211:42
26Ida WillénD21 Lång (218)1:38:21+24:4512:28
26Stig JohanssonH70 (565)56:21+15:2213:23
27Moa SkoogD15 (881)56:14+18:2312:10
28Jonas NiklassonH45 Kort-1 (782)42:23+8:138:55
28Anki BlennowD45 Kort-1 (620)49:32+15:0113:08
29Johanna HagströmD20 Elit (516)46:37+8:1710:59
29Hugo SamuelssonU2 (1059)29:05+9:5611:06
30Vera PetterssonD15 (881)56:56+19:0512:19
30Amanda BlennowD21-2 (487)1:11:23+13:1311:03
31Charles MolinH55 Motion (216)1:11:13+30:3016:02
40Emia HjortD14 (949)34:53+7:258:35
42Jan WiklundH50 Kort-1 (664)51:22+13:3911:18
49Julius WiklundH12 (891)24:52+7:168:05
50Pia SvenssonD60 (303)1:18:22+34:5320:24
54Henrik BalaguéH21 Kort-1 (738)1:10:54+25:0910:51
54Tommy RoosH60 Kort (605)58:36+18:2813:47
55Anna-Carin MolinD60 Kort (384)1:11:05+28:3222:33
57Ellen BlennowD18 Elit (582)38:33+9:2710:58
58Camilla Molina MugaLätt 3,5 (495)53:55+25:0715:57
58Karin GabrielssonEtappstart-Lätt 5,0 (384)1:09:07+36:5713:17
59Rocío BalaguéD21 Motion (309)1:41:26+59:5020:29
59Hanna SamuelssonD40 Motion (515)1:08:07+22:5415:20
61Adam FredénH21 Kort-1 (738)1:13:51+28:0611:18
63Alva SonessonD18 Elit (582)39:21+10:1511:12
65Elise JohanssonD60 Kort (384)1:17:13+34:4024:30
76Håkan SonessonH45 Kort-1 (782)53:40+19:3011:17
79Jonas HagströmH50-1 (675)1:05:15+26:1311:31
85Tindra HjortD18 Elit (582)43:14+14:0812:19
89Jan HjortH40 (616)1:44:01+55:1315:01
89Caroline HagströmD50 (891)1:02:53+23:5714:43
95Tim ZetterbergH21 Kort-1 (738)1:27:46+42:0113:26
97Anna HammarD35 Kort (503)1:39:09+1:01:3822:10
98Bo AnderssonH65 (557)1:38:17+1:01:4221:53
101Magnus NiklassonH45 Kort-1 (782)1:00:59+26:4912:50
101Rolf GabrielssonH70 Kort (587)1:11:43+40:1222:59
109Jan SamuelssonH45 Kort-1 (782)1:02:52+28:4213:14
110Berit JanssonD50 Kort (780)58:05+25:3316:53
118Oliver HammarH11 (707)42:46+23:5814:23
122Tilda WiklundD16 (772)1:31:36+48:4419:14
128Sofia HjortD40 Kort (957)52:25+21:0213:47
131Sören WilhelmssonH55 Kort (868)1:09:29+32:4815:54
164Adam SamuelssonH12 (891)42:26+24:5013:49
185Esperanza BalaguéU1 (982)40:39+27:0318:43
Helena SonessonEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej godkänd
Vilma BlennowD20 Elit (516)ej godkänd
Tindra MolinD13 (805)ej start
Alma WilhelmssonD18 (646)ej start
Lisa GabrielssonD21 Kort-1 (712)ej start
Karin TorstenssonD50 Kort (780)ej start
Karin GabrielssonEtappstart-Lätt 5,0 (384)ej start
Simon WiklundEtappstart-Lätt 5,0 (384)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser