Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Halden SK

37 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Emil WingstedtH40 (616)48:487:03
2Anja WingstedtD40 Kort (957)32:13+0:508:28
2Mats NordbrødenH21 Kort-1 (738)45:49+0:047:00
3Rickard DjerfH17-20 Kort (251)47:02+1:398:39
3Magne DæhliH21 Elit (378)30:45+1:166:03
4Malin SandD35 Kort (503)41:29+3:589:16
6Heidi StoksethD40 Kort (957)33:30+2:078:48
10Elisabeth BrækkeEtappstart-Lätt 3,5 (710)36:33+8:2410:48
12Lars Gåsvik NarvestadMedelsvår 4,0 (450)44:57+11:3411:22
14Ville WingstedtH10 (928)22:36+3:598:18
16Kine Hallan SteiwerD21 Elit (369)40:47+4:558:49
17Sigrid Schmitt GranD12 (801)26:45+4:198:09
17Øyvind StoksethH45 Kort-1 (782)40:18+6:088:29
22Minna WingstedtD11 (638)28:05+4:458:54
27Kjetil BjørloH50-2 (701)49:24+11:368:47
31Agnes LeoD21 Elit (369)43:45+7:539:28
32Silje Gåsvik NarvestadD14 Kort (229)51:25+22:5416:25
33Hanne Lerche RaadalD45 (800)52:47+14:1011:31
34Karoline AuneD20 Elit (516)47:54+9:3411:17
40William RiggH21 Kort-2 (703)1:03:34+23:149:40
40Niels Christian HellerudH18 Elit (589)35:52+5:458:48
44Jonas SandH35 Kort (762)59:59+15:409:58
45Svein Tore Gåsvik NarvestadMedelsvår 3,3 (500)50:26+21:4315:39
47Alexander Skaug YtterbølH17-20 Kort (251)1:53:00+1:07:3720:48
49Alexander ChepelinH21 Elit (378)38:02+8:337:30
56Elias Bäcklund EkvallH20 Elit (583)38:19+10:538:25
60Viktor WassénH20 Elit (583)38:57+11:318:33
68Marieluise Schmitt GranD16 (772)1:06:33+23:4113:58
70Hanne NarvestadD45 Kort-1 (620)59:07+24:3615:40
71Frauke Schmitt GranD45 (800)1:03:01+24:2413:45
79Bjørn Axel GranH50-2 (701)1:06:42+28:5411:52
80Hedda Raadal BjørloD18 Elit (582)42:37+13:3112:08
86Erlend BrendstuenH20 Elit (583)44:21+16:559:44
166Liam WingstedtH13 (879)1:16:20+49:2818:31
Sixten SandInskolning (742)14:248:56
Troy StoksethEtappstart-Inskolning (507)19:3312:08
Assar SandInskolning (742)34:0521:10

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser