Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Lynx

47 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Annariitta KottonenD60 (303)43:2911:19
2Florian FritzénH12 (891)18:27+0:516:00
2Antti ParjanneH21 Lång-1 (772)1:23:32+3:277:37
2Anton PackalenH13 (879)27:11+0:196:35
5Salla IsoherranenD14 (949)28:42+1:147:04
6Oliver HellstedtH11 (707)20:11+1:236:47
9Anna OjapaloD21 Kort-2 (706)42:46+8:049:15
9Katja KycklingD40 Kort (957)33:59+2:368:56
11Jukka ViskariH45 Kort-2 (775)42:05+7:078:40
12Petra KollanenD17-20 Kort (291)1:20:59+18:4917:22
13Petteri LauronenH45-1 (587)52:10+9:508:31
15Max PackalenH45 Kort-2 (775)42:34+7:368:46
15Tuuli HeikkiläD20 Elit (516)43:58+5:3810:22
17Rasmus KoponenH12 (891)21:52+4:167:07
18Auli PackalenD40 (369)59:18+12:1511:12
20Antti IsoherranenH11 (707)22:30+3:427:34
22Rainer KujalaH21 Kort-1 (738)1:00:07+14:229:12
24Titti FritzénEtappstart-Lätt 2,5 (652)35:42+13:5512:56
26Ville KoponenH40 Kort-1 (560)53:12+15:1710:04
28Juuso ViskariH18 Elit (589)34:01+3:548:21
29Tanja ViskariD40 Kort (957)38:34+7:1110:08
30Sami IsoherranenH45 Kort-2 (775)47:30+12:329:47
31Kirsi IsoherranenD45 Kort-1 (620)50:29+15:5813:23
31Janne KivilaaksoH45-1 (587)59:23+17:039:42
31Saana ViskariD12 (801)28:02+5:368:32
36Helmi KoliD21 Kort-2 (706)52:05+17:2311:16
36Teresa KollanenD50 (891)51:52+12:5612:08
37Kirsi KivilaaksoD45 Kort-1 (620)51:51+17:2013:45
40Sanni NorrbackaD20 Elit (516)48:33+10:1311:27
51Aino AsklöfD16 (772)1:03:06+20:1413:15
52Markku HyvönenEtappstart-Svår 7,5 (412)1:33:53+43:5112:13
62Petri SavilahtiH50-1 (675)59:49+20:4710:34
63Kia MbembelaD12 (801)31:22+8:569:33
66Joona OjapaloH21 Kort-1 (738)1:15:29+29:4411:33
67Annamari TiitolaD45 (800)1:01:16+22:3913:22
68Tony HellstedtH40 Kort-1 (560)1:06:24+28:2912:34
70Matias MaronenH16 (942)58:01+17:3310:28
78Hannu KottonenH60 Kort (605)1:05:39+25:3115:26
80Mikke MaronenH45-1 (587)1:27:37+45:1714:18
94Siiri ViskariD14 (949)42:46+15:1810:32
103Lotta PackalenD11 (638)52:18+28:5816:36
106Markus MaronenH12 (891)31:04+13:2810:07
124Joonatan VuorensolaH14 (1006)43:00+19:2210:20
130Juho KivilaaksoH13 (879)51:15+24:2312:26
143Olivia OjapaloU1 (982)28:12+14:3612:59
144Tuula MbembelaD50 Kort (780)1:15:50+43:1822:02
176Milla MaronenU1 (982)37:01+23:2517:03
Titti FritzénEtappstart-Lätt 2,5 (652)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser