Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

OLK Argus

42 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Noëmi CernyD21 Lång (218)1:22:24+8:4810:27
7Sanna HotzD16 (772)49:16+6:2410:21
8Daniel HotzH50-1 (675)45:48+6:468:05
25Heini HabermacherH50 Motion (338)53:17+13:2211:31
36Nicole JenniD21 Motion (309)1:07:47+26:1113:41
36Rico HübscherH21-1 (667)1:21:38+15:329:25
37Lukas FreiH21-1 (667)1:22:34+16:289:32
37Cyrill FrickerH20 (549)1:03:52+15:349:51
39Eline GemperleD18 Elit (582)36:32+7:2610:24
45Didi LuescherH45-2 (579)1:05:25+22:4410:34
45Kati HotzD13 (805)39:20+9:309:47
47Roberto HiltyEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)47:49+20:3117:38
47Therese Hotz-BaumbergerD50 Kort (780)43:31+10:5912:39
48Sandrine MuellerD21 Elit (369)47:54+12:0210:22
49Michelle HübscherD21 Motion (309)1:17:23+35:4715:37
51Eva LuescherD45 (800)57:12+18:3512:29
51Jonathan SchacherH13 (879)37:00+10:088:58
53Joel HabermacherH16 (942)54:30+14:029:50
53Simon OttH35 (400)1:32:29+41:1712:25
60Maja WildD60 (303)1:55:26+1:11:5730:03
60Sophie GraberD20 Elit (516)52:46+14:2612:26
72Katrin KruysseD50 Motion (443)1:13:03+33:0820:24
74Beat WildH60 (560)1:11:56+31:1914:26
77Nicole HitzD21-2 (487)1:39:57+41:4715:28
88Manuela MauchleD21-2 (487)1:54:34+56:2417:44
94Koni WildiH50-1 (675)1:09:29+30:2712:16
101Pierina MeierD16 (772)1:18:39+35:4716:31
101Oliver LienhardH21-1 (667)1:53:21+47:1513:05
103Samira HabermacherD13 (805)50:21+20:3112:31
109Mikkel LuescherH12 (891)31:10+13:3410:09
110Nadine HitzD21 Kort-1 (712)1:14:38+40:1816:17
113Romeo HaechlerH45-2 (579)2:00:10+1:17:2919:24
113Mathias LuescherH55 Kort (868)1:03:06+26:2514:26
114Dominic SchacherH16 (942)1:07:05+26:3712:06
116Michael WildH21-1 (667)2:10:40+1:04:3415:05
120Otto WaltiH55 (886)1:17:31+39:1014:32
126Fabio AlfieriH21 Lång-1 (772)2:15:25+55:2012:21
134Mia LuescherD16 (772)1:40:16+57:2421:03
167Christoph KündigH55 Kort (868)1:39:34+1:02:5322:47
Marita HotzD21 Elit (369)ej godkänd
Silas HotzH20 (549)ej godkänd
Benjamin WaltiH21 Lång-1 (772)ej godkänd
Roberto HiltyH65 Motion (161)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser