Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

FK Friskus-Varberg

34 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Bernice AntonssonD85 (10)53:3622:36
3Anders IvarssonH45 Motion (397)40:35+1:098:47
11Emma LindénD40 (369)52:59+5:5610:00
18Elvira KarmstigD10 (904)24:18+7:219:06
21Jeanette LarssonD50 Kort (780)38:20+5:4811:08
21Sara JosarpD21 Kort-1 (712)49:19+14:5910:46
26Pernilla AntonssonD45 Motion (572)1:00:53+16:1513:42
31Hjalmar AntonssonU2 (1059)29:31+10:2211:15
32Vilmer AntonssonH10 (928)24:51+6:149:08
32Maja KarmstigD14 (949)33:51+6:238:20
39Marta TörnströmD14 (949)34:31+7:038:30
42Sofia KarmstigD40 Kort (957)40:05+8:4210:32
42Sixten TörnströmEtappstart-U2 (376)37:58+13:1214:29
42Daniel GustafssonH21-1 (667)1:25:14+19:089:50
48Mikael NilssonH45 Motion (397)59:05+19:3912:47
53Jimmy HäggH40 Kort-2 (554)56:18+18:3110:45
54Annika BechtelD45 Kort-1 (620)55:38+21:0714:45
58Thomas JosarpH45-1 (587)1:13:14+30:5411:57
62Alex JohanssonH15 (905)57:20+18:3310:34
67Lena EliassonD40 Motion (515)1:10:54+25:4115:58
67Bengt JohanssonH50-1 (675)1:01:27+22:2510:51
71Lova JohanssonD11 (638)38:17+14:5712:09
75Malin JohanssonD45 Kort-1 (620)1:00:52+26:2116:08
79Isak TörnströmH12 (891)28:14+10:389:11
84Lovisa EliassonD12 (801)33:52+11:2610:19
88Åsa JosarpD45 (800)1:06:46+28:0914:34
92Tim JohanssonH18 Elit (589)42:44+12:3710:29
93Henrik BechtelH40 Kort-2 (554)1:09:23+31:3613:15
104Axel BechtelH15 (905)1:07:28+28:4112:26
106Magnus EliassonH40 Kort-2 (554)1:15:08+37:2114:21
108Elvira WildheimD18 Elit (582)48:18+19:1213:45
132Anders GustafssonH50-1 (675)1:45:32+1:06:3018:38
138Emma EliassonD15 (881)1:29:34+51:4319:23
149Noah BechtelH18 (832)1:47:36+59:2317:57
Carina AnderssonD50 (891)ej start
Anki RundbergD60 Kort (384)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser