Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Garphyttans IF

35 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Anders MelinSvår 2,5 (128)27:11+2:5910:20
4Eva Karlsson-SchagerströmLätt 3,5 (495)32:54+4:069:44
8Fabian BergqvistH12 Kort (115)29:40+8:5411:40
9Lars SchagerströmH50-2 (701)43:21+5:337:42
10Ulf LarssonH50 Kort-2 (653)44:00+6:519:49
14Ylva DoeringLätt 3,5 (495)38:04+9:1611:15
15Karin NilssonD45 Kort-1 (620)43:53+9:2211:38
17David FredrikssonLätt 2,5 (253)41:53+16:3515:10
17Catharina MelinLätt 5,0 (310)48:45+15:329:22
18Martin RisbergH21 Motion (248)1:09:00+19:3511:03
19Niclas RisbergH50 Motion (338)52:02+12:0711:15
28Björn BergqvistH45 Motion (397)53:28+14:0211:34
33Arne LagerqvistU2 (1059)29:43+10:3411:20
36Elin Sundvall KrügerD16 Kort (228)1:08:38+37:2817:22
37Leif KrügerH50 Kort-2 (653)51:09+14:0011:25
38Axel NilssonH12 (891)23:45+6:097:44
40Peter MårtenssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)41:36+13:2712:18
41Torben MalmH50 Kort-2 (653)52:03+14:5411:37
45Signe SchagerströmD14 (949)35:20+7:528:42
47Christina FredrikssonMedelsvår 3,3 (500)51:06+22:2315:52
48Elin SchagerströmD18 Elit (582)37:14+8:0810:36
48Nils SchagerströmH16 (942)52:06+11:389:24
53Elin DoeringD11 (638)35:33+12:1311:17
63Erik NilssonH45 Motion (397)1:08:10+28:4414:45
82Rasmus DoeringH13 (879)41:12+14:2010:00
99Joel FredrikssonEtappstart-Lätt 2,5 (652)1:08:27+46:4024:48
100Kaisa MårtenssonD45 Kort-1 (620)1:09:52+35:2118:31
113Petter BergqvistU2 (1059)37:33+18:2414:19
121Nelly MårtenssonD13 (805)57:19+27:2914:15
125Jesper MelinH21 Kort-2 (703)1:38:55+58:3515:03
127David MårtenssonH16 (942)1:09:29+29:0112:32
128Jonna DoeringU1 (982)26:57+13:2112:25
165Anna NilssonD15 (881)2:03:08+1:25:1726:39
Niklas DoeringH40 Kort-1 (560)ej godkänd
Måns BergqvistH13 (879)ej godkänd
Rasmus LarssonEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej start
Mona BergqvistEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej start
Peter MårtenssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser