Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 2 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D20 Elit

4 240 m, 103 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anu TuomistoVaasan Suunnistajat1:44:43
2Veera KlemettinenSuunta Jyväskylä1:46:25+1:42
3Hanna HugossonSundsvalls OK1:46:33+1:50
4Synne StrandAsker SK1:49:13+4:30
5Gabriella S BerganderEksjö SOK1:51:46+7:03
6Jennie Börjesson-ErikssonStorviks IF1:52:09+7:26
7Emma HagrotTäby OK1:52:11+7:28
8Anni HaanpääTampereen Pyrintö1:53:04+8:21
9Ane DyrkornEiker OL1:53:14+8:31
10Hanna HänströmOK Ravinen1:53:26+8:43
11Vilma von KrusenstiernaOK Kåre1:54:04+9:21
12Ida ØbroOK Orion1:54:16+9:33
13Tuuli HeikkiläLynx1:54:41+9:58
14Johanna Börjesson-ErikssonStorviks IF1:55:18+10:35
15Ida-Marie CederbergPargas IF1:56:47+12:04
16Jasmina GassnerOK Oachkatzlschwoaf1:56:53+12:10
17Lisa JohanssonOK Tranan1:57:05+12:22
18Johanna HagströmFalköpings AIK OK1:57:28+12:45
19Jasmiina RantalaRasti-Lukko1:58:09+13:26
20Klara AxelssonEksjö SOK1:59:04+14:21
21Janina DonnerOK771:59:27+14:44
22Emma PetterssonOK Roxen1:59:45+15:02
23Fiona BunnSödertälje-Nykvarn OF1:59:48+15:05
24Hanna KjellinForsa OK2:01:09+16:26
25Hanna MårtenssonGöteborg-Majorna OK2:01:22+16:39
26Tilla Farnes HennumAsker SK2:02:04+17:21
27Ragnhild EideByåsen IL2:02:24+17:41
28Sara NivaSK Pohjantähti2:03:19+18:36
29Rebecca WaldenfjordOK Ravinen2:04:31+19:48
30Margrethe WisløffAsker SK2:04:41+19:58
31Olivia NilssonOK PAN-Kristianstad2:04:52+20:09
32Jenny WegebroSundsvalls OK2:04:57+20:14
33Amanda StrandvallIF Minken2:05:01+20:18
34Annika MatilainenHelsingin Suunnistajat2:06:35+21:52
35Malin SandstadFreidig2:08:25+23:42
36Heidi PlitEspoon Suunta2:08:43+24:00
37Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna2:09:11+24:28
38Stina NordinSundsvalls OK2:09:29+24:46
39Karoline AuneHalden SK2:10:00+25:17
40Klara DjerfLerums SOK2:10:15+25:32
41Myrra CarlssonOK Orion2:10:19+25:36
42Heini RintanenTampereen Pyrintö2:11:51+27:08
43Alice AxelssonIK Hakarpspojkarna2:11:52+27:09
44Lisa BerggrenOK Kolmården2:12:03+27:20
45Siri NyfelerOLG Thun2:12:33+27:50
46Tova OlssonIK Hakarpspojkarna2:12:48+28:05
47Sanni NorrbackaLynx2:13:04+28:21
48Satu TuomistoVaasan Suunnistajat2:13:05+28:22
49Lisa Jonsson NordinSkåneslättens OL2:13:40+28:57
50Ane Nielsen SolbergStjørdals-Blink Orientering2:13:55+29:12
51Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna2:14:51+30:08
52Johanne Bratland TjernshaugenOK Moss2:15:47+31:04
53Moa WestbladOK Ravinen2:16:43+32:00
54Chloé DudoignonOK Hällen2:17:42+32:59
55Lara MolloyWellington Orienteering Club2:17:45+33:02
56Vera MelkildFreidig2:17:55+33:12
57Kim HadornNWK Be/So2:19:21+34:38
58Nora Synnøve WoxholthAsker SK2:19:48+35:05
59Emma BlixtOK Hammaren2:20:21+35:38
60Fanny SundbladEksjö SOK2:20:53+36:10
61Kristina TedhamreSnättringe SK2:23:54+39:11
62Thea Sildnes BaklidKonnerud IL2:24:11+39:28
63Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna2:24:35+39:52
64Oda J SikkelandIL Tyrving2:24:49+40:06
65Saga SanderOK Milan2:25:53+41:10
66Tonje Aasheim NymarkNtnui2:25:56+41:13
67Sophie GraberOLK Argus2:26:34+41:51
68Jonna JungåkerSundsvalls OK2:27:01+42:18
69Tara MelhuishAustralia2:28:02+43:19
70Amelia SkalbergBredaryds SOK2:28:29+43:46
71Mara BrüggerNWK Be/So2:29:22+44:39
72Lea StäubleOLG Galgenen2:29:50+45:07
73Julianne BarbenANCO2:30:15+45:32
74Maria ErikssonEds SK2:31:44+47:01
75Moa HanssonBredaryds SOK2:32:48+48:05
76Ronja JungåkerOK Kåre2:33:42+48:59
77Alli HaavistoTurun Suunnistajat2:34:57+50:14
78Laura KingScottish Junior Squad2:35:04+50:21
79Line SølbergOK Tisaren2:36:38+51:55
80Signe Bredholt JørgensenSandefjord OK2:36:51+52:08
81Sara Lysemose PoulsenSilkeborg OK, Danmark2:38:22+53:39
82Amanda KarlssonOK Ravinen2:38:48+54:05
83Sofia WestinVittjärvs IK2:44:33+59:50
84Elin LundgrenVittjärvs IK2:46:31+1:01:48
85Flavia LehmannOLG Murten2:47:08+1:02:25
86Johanna GuståsLinköpings OK2:47:25+1:02:42
87Anna ChelnovaNorthern Wind2:48:25+1:03:42
88Sofie Skyttersæter IversenHeming Orientering2:48:49+1:04:06
89Liinu NummelaMäntsälän Urheilijat2:51:34+1:06:51
90Ellen SkoogOK Hammaren2:55:40+1:10:57
91Agnethe HasliGjø-Vard OL3:00:42+1:15:59
92Elsa HolmgårdKils OK3:01:07+1:16:24
93Andrea SchulerOLG Goldau3:04:04+1:19:21
94Jael WältiNWK Be/So3:07:32+1:22:49
95Maria PrestbøenSandefjord OK3:09:31+1:24:48
96Céline GuillandOLG Murten3:36:19+1:51:36
97Wilma JanssonVänersborgs SK3:37:10+1:52:27
98Johanna RundqvistOK Nackhe3:39:01+1:54:18
Vilma BlennowFalköpings AIK OKej godkänd
Ingvild FleisjeLillomarka OLej godkänd
Rikke Blakkestad IngesenFredrikstad SKej godkänd
Riina JordiOLG Hondrichej godkänd
Karine VestølVegårshei ILej godkänd
Saskia BuchmüllerOLG Kakowaej start
Zoe DowlingWellington Ranges Orienteering Clubej start
Stina ErikssonJönköpings OKej start
Sanna FasthEksjö SOKej start
Hannah MalmeiNtnuiej start
Amy NymalmPargas IFej start
Sunniva OmdalSandnes ILej start
Caroline PigerreUgly Gully Orienteersej start
Lise TermansenOK Pan Århusej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser