Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 2 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D12

3 280 m, 161 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Henriette RadzikowskiO-Motion45:29
2Filippa BraunVäxjö OK45:40+0:11
3Malin HållHJS-Vansbro OK47:35+2:06
4Stina ThernOK Skogshjortarna47:41+2:12
5Ladina GasserO-Motion47:52+2:23
6Maja LundholmUmeå OK48:22+2:53
7Minna PalmIK Hakarpspojkarna49:25+3:56
8Lina UllerKils OK49:27+3:58
9Tuva SirviöUmeå OK50:02+4:33
10Venla LehtonenUlvilan Ura51:08+5:39
11Lovisa BorgSödertälje-Nykvarn OF52:07+6:38
12Julia GustafssonKFUM Örebro OK52:35+7:06
13Aprilia CinthioSkåneslättens OL52:40+7:11
14Saana ViskariLynx52:42+7:13
15Ellen AnelandOK Ravinen52:44+7:15
16Tyra LarssonIFK Umeå52:48+7:19
17Sara LjungqvistLunds OK53:24+7:55
17Miranda WallströmSävedalens AIK53:24+7:55
19Tove OlssonOK Södertörn53:50+8:21
20Minna SennO-Motion53:52+8:23
21Alice RökenTäby OK53:53+8:24
22Alva EliassonSundsvalls OK54:30+9:01
23Sini HietalaLapuan Virkiä54:48+9:19
24Gina WilhelmOLG Chur55:00+9:31
25Ella JacobsonOK Tor55:40+10:11
26Lovisa KroksmyrVäxjö OK55:57+10:28
27Filippa GuttkeNyköpings OK56:20+10:51
28Wilma ReinholdssonOK Alehof56:34+11:05
29Saga KällstrandÅmåls OK56:48+11:19
30Molly GeliusSnättringe SK57:18+11:49
31Tuva HolmströmOK Ravinen57:29+12:00
32Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb57:38+12:09
33Elin GezeliusIFK Mora OK58:01+12:32
34Nora NordlundOK Kåre58:09+12:40
35Maja NymanVänersborgs SK58:10+12:41
36Alice JohanssonFK Boken58:12+12:43
37Barbora ŠtemberováTatran Jablonec58:17+12:48
38Alva HagelbergEksjö SOK58:33+13:04
39Annkathrin KnollBielefelder TG59:04+13:35
40Ellen WesterlundOK Nolaskogsarna59:10+13:41
41Alice LjungbergTumba-Mälarhöjden OK59:27+13:58
42Emma ForsgrenOK Nolaskogsarna1:00:05+14:36
43Maja EliassonDomnarvets GoIF1:00:09+14:40
44Astrid Juli YtterbøAsker SK1:00:33+15:04
45Emilia ElverlindOK Tranan1:00:46+15:17
46Elli KyläkoskiTurun Suunnistajat1:00:48+15:19
47Linnea JunevikLeksands OK1:00:50+15:21
48Saga RydbergUmeå OK1:00:59+15:30
49Selma MäkäräinenSK Pohjantähti1:01:17+15:48
50Elin AbelSnättringe SK1:01:29+16:00
50Signe FeilSundsvalls OK1:01:29+16:00
52Cajsa AleniusNyköpings OK1:01:35+16:06
53Maja RundlöfVäsby OK1:01:53+16:24
54Sofie LindellGustavsbergs OK1:01:58+16:29
55Frida LindénVäxjö OK1:02:05+16:36
56Felicia RööhsSkattkärrs SOK1:02:33+17:04
57Maja FalkSundbybergs IK1:02:56+17:27
58Klara EberlénOK Skogshjortarna1:03:18+17:49
59Frida HägglundOK Nolaskogsarna1:03:19+17:50
60Liv PaulerSkogslöparna1:03:20+17:51
61Clara LövgärdOK Alehof1:03:42+18:13
62Evanna JohanssonOK Njudung1:03:56+18:27
63Emma AhlénIF Hagen1:04:02+18:33
64Sara BengtssonOK Alehof1:04:08+18:39
65Wilma KroksmyrVäxjö OK1:04:13+18:44
66Sonya PlatonovaNord West1:04:15+18:46
67Jolana SkalováTatran Jablonec1:04:19+18:50
68Nova SahlénVästerås SOK1:04:21+18:52
69Kira HolmalaIkaalisten Nouseva-Voima1:04:22+18:53
70Adele PalmqvistNyköpings OK1:04:31+19:02
71Elvira SkobeKalmar OK1:05:28+19:59
72Ingrid Pedersen HolmskauTrøsken IL1:05:45+20:16
73Julia AbajiEksjö SOK1:05:47+20:18
74Pia EliassonIK Hakarpspojkarna1:05:56+20:27
75Lina WidelundOK Kåre1:06:14+20:45
76Emmy RoosIF Thor1:06:18+20:49
77Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg1:06:34+21:05
77Greta HedmanÖstersunds OK1:06:34+21:05
79Kia MbembelaLynx1:06:40+21:11
80Sigrid Schmitt GranHalden SK1:06:42+21:13
81Elina Lingbro DömstedtUmeå OK1:07:16+21:47
82Klara PetterssonÅmåls OK1:07:19+21:50
83Kajsa WallinSträngnäs-Malmby OL1:07:37+22:08
84Saga PalmertzHelsingborgs SOK1:07:59+22:30
85Malva ArvidssonBrattås CK1:08:04+22:35
86Stina SöderqvistLinköpings OK1:08:10+22:41
87Nora KäckUmeå OK1:08:41+23:12
88Ella YtterströmSundsvalls OK1:08:43+23:14
89Stella ÄlvegranVästerås SOK1:08:44+23:15
90Sanna SigvardsonBredaryds SOK1:09:37+24:08
91Anna-Lisa KinellIFK Göteborg1:09:56+24:27
92Corina PünterOLG Stäfa1:10:08+24:39
93Lova KronmarKarlskrona SOK1:10:35+25:06
94Amanda BäckArboga OK1:10:47+25:18
95Tua RönnlundIFK Umeå1:11:12+25:43
96Stina LindmarkRobertsfors IK1:11:26+25:57
97Fia AnderssonHagaby GoIF Örebro1:11:44+26:15
98Astrid Elida Vaeng BernhardsenIL BUL-Tromsø1:11:55+26:26
99Mirjam EdinOK Renen1:11:56+26:27
100Stina PedersenJärfälla OK1:12:10+26:41
101Kira LammiKauhavan Wisa1:12:19+26:50
102Hanna MorénHjärnarps OL1:12:39+27:10
103Ane SkulbørstadStjørdals-Blink Orientering1:13:23+27:54
104Sara Storm-AnderssonOK Tyr1:13:38+28:09
105Michèle SommerOLG Suhr1:13:48+28:19
106Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubb1:13:59+28:30
107Matleena GomanVesaisen Pojat1:14:50+29:21
108Meja EnvallIK Hakarpspojkarna1:15:07+29:38
109Julia GellerbrantMalungs OK Skogsmårdarna1:16:35+31:06
110Lisa GunnarssonLerums SOK1:16:50+31:21
111Ebba FlodmanOK Hammaren1:17:39+32:10
111Alice MesserliOLG Thun / ANCO1:17:39+32:10
113Matilda PerssonOK Enen1:18:02+32:33
114Signe WikstenGävle OK1:18:17+32:48
115Elsa ForsbergJärfälla OK1:18:50+33:21
116Emily KruysIF Thor1:19:12+33:43
117Moa KarlssonSundsvalls OK1:19:13+33:44
118Stella ÖstblomJärfälla OK1:20:42+35:13
119Venla TorrkullaIF Femman1:21:12+35:43
120Nadja KlauserOLG Rymenzburg1:21:14+35:45
121Moa GöhlFinspångs SOK1:21:35+36:06
122Olivia UnnerudLånghundra IF1:22:38+37:09
123Hilma VikströmUmeå OK1:23:06+37:37
124Ella LindmarkRobertsfors IK1:24:37+39:08
125Klara MöllerOK Kontinent1:24:52+39:23
126Julia ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna1:25:23+39:54
127Nora HalvorsenFreidig1:25:26+39:57
128Lina AhlstedtÅmåls OK1:27:32+42:03
129Pauline HaglundIFK Hedemora OK1:28:43+43:14
130Eline Andrea Vaeng BernhardsenIL BUL-Tromsø1:28:54+43:25
131Linnea HermanssonIFK Mora OK1:29:32+44:03
132Lova HornlidenUmedalens IF1:30:06+44:37
133Julina NyströmOK Nolaskogsarna1:30:12+44:43
134Ingrid MolinHärnösands OK1:30:29+45:00
135Marte Lillegraven LangsæterTrøsken IL1:30:41+45:12
136Linnéa BjärbyFrosta OK1:31:00+45:31
137Emma MattssonMalungs OK Skogsmårdarna1:32:44+47:15
138Alva GrönqvistJönköpings OK1:32:56+47:27
139Linnea BjörklundOK Tyr1:33:00+47:31
140Tonje RykkjeVaregg Fleridrett1:33:20+47:51
141Alice OlssonMölndal Outdoor IF1:35:03+49:34
142Rebecka JavehedTäby OK1:35:11+49:42
143Nora Svedin JakobssonLånghundra IF1:38:10+52:41
144Nova StattinHärnösands OK1:38:12+52:43
145Wang ZhifanChina DEER-O1:39:09+53:40
146Nellie EliassonDalaportens OL1:39:16+53:47
147Vilma ThulinVästerås SOK1:39:40+54:11
148Cornelia GustafssonIF Thor1:39:58+54:29
149Linnea SjöbergOK Branten1:40:52+55:23
150Greta BladlundKarlsbyhedens OK1:44:25+58:56
151Yiang Wang1:46:33+1:01:04
152Hillevi LarssonOK Enen1:50:26+1:04:57
153Oda Marissa Bergersen1:52:00+1:06:31
154Sofia GustafssonGöteborg-Majorna OK2:03:56+1:18:27
155Stina ErikssonÅsarna IK2:10:28+1:24:59
156Nelly RindeskogVästerbergslagens OL2:11:01+1:25:32
Nikki AhlqvistÖrnsköldsviks OKej godkänd
Eliane AuerOLG Churej godkänd
Elise Nilsen BergFossum IFej godkänd
MA YanbingChina DEER-Oej godkänd
Lina ÅsLunds OKej godkänd
Vera SkantzeIFK Lidingö SOKej start
Ebba WestringJärfälla OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser