Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 2 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D17-20 Kort

4 660 m, 61 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Kårhild NordstadNtnui1:55:18
2Frida ZeijlonOK Hällen2:08:49+13:31
3Sofia BorgLinköpings OK2:14:51+19:33
4Thea Sjösten AnderssonIFK Mora OK2:19:55+24:37
5Tine DalgaardKolding OK2:21:25+26:07
6Malin StrandbergGustavsbergs OK2:24:39+29:21
7Emmi KorhonenSK Uusi2:26:08+30:50
8Alva RasmussenNyköpings OK2:27:20+32:02
9Matilda GraadRonneby OK2:28:00+32:42
10Emma ErikssonOK Kolmården2:28:50+33:32
11Linnéa CarlssonOK Hällen2:29:20+34:02
12Kristina TholerudSeskarö IF2:30:59+35:41
13Therese EkmanFinspångs SOK2:32:03+36:45
14Petra KollanenLynx2:32:18+37:00
15Maja WillénÖstersunds OK2:33:07+37:49
16Amanda HalvarsonLeksands OK2:34:20+39:02
17Elin UnanderSundsvalls OK2:35:02+39:44
18Emma NilsssonAlvesta SOK2:36:58+41:40
19Ottilia AnderssonOK Landehof2:43:31+48:13
20Carolina ErikssonOK Milan2:43:33+48:15
21Julia StrömUlricehamns OK2:44:59+49:41
22Sofie FröjdSundsvalls OK2:45:50+50:32
23Moa Sjösten AnderssonIFK Mora OK2:48:09+52:51
24Josefin HersénTullinge SK2:50:04+54:46
25Märtha LindmarkIFK Kiruna2:50:35+55:17
26Martine JægtvikKonnerud IL2:50:41+55:23
27Isabella NilssonGustavsbergs OK3:02:46+1:07:28
28Natálie ŠtemberováTatran Jablonec3:05:02+1:09:44
29Kajsa JönssonOK PAN-Kristianstad3:09:44+1:14:26
30Anna WartewigLVB Leipzig3:10:36+1:15:18
31Thea BadKils OK3:11:06+1:15:48
32Hedvig SundstedtRasbo IK3:15:23+1:20:05
33Alicia GummessonFinspångs SOK3:22:54+1:27:36
34Emilia SamuelssonNAIS Orienteringsklubb3:23:25+1:28:07
35Daria CrameriOLG Pfäffikon3:25:35+1:30:17
36Lina PonténSelånger SOK3:27:20+1:32:02
37Anna UneggSU Klagenfurt3:29:25+1:34:07
38Kajsa LindqvistSelånger SOK3:33:12+1:37:54
39Lovisa FurubackaOK Botnia3:34:12+1:38:54
40Kajsa IsidorssonOK Vivill3:34:27+1:39:09
41Elena CoulierCS Pertuis3:39:11+1:43:53
42Vanja JohanssonOK Hammaren3:43:55+1:48:37
43Léna LassalleCO Ambérieu3:47:18+1:52:00
44Annika AttingerOL Zimmerberg3:48:08+1:52:50
45Lovisa LarssonTullinge SK3:56:22+2:01:04
46Aino NäpänkangasSuunta Jyväskylä4:00:41+2:05:23
47Sophie AttingerOL Zimmerberg4:08:23+2:13:05
48Thea HolmgrenUmeå OK4:15:45+2:20:27
49Linnea NybergSäterbygdens OK4:19:49+2:24:31
50Yuehao LiuCrazy Young4:40:08+2:44:50
51Yuman LiCrazy Young5:04:47+3:09:29
Fanny AnderssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Gea Øiseth BedinIndre Østfold OKej godkänd
Martina BraunVäxjö OKej godkänd
Ingrid Renna EilertsenKirkenes Idrettsforeningej godkänd
Sofia JanssonHjobygdens OKej godkänd
Kyra JonssonSjövalla FKej godkänd
Thatsani KhampanyaCA Roséej godkänd
Amanda MullinsSjövalla FKej godkänd
Linnea SahlinOK Vildhussenej godkänd
Lujia WangCrazy Youngej godkänd
Kristin AnderssonBjursås OKej start
Julia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Matilda LarssonOK Hällenej start
Hilma MarkinhuhtaGöteborgs SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser