Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 2 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D21-1

6 570 m, 93 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Sara BengtssonSävedalens AIK2:00:54
2Emilia StåhlbergEspoon Suunta2:11:08+10:14
3Sara LundbladTullinge SK2:12:02+11:08
4Rebecka NylinOK Tisaren2:15:06+14:12
5Elina RönnlundIFK Umeå2:15:21+14:27
6Julia OhlssonOK Linné2:15:40+14:46
7Isabel SalénIFK Mora OK2:17:25+16:31
8Malin WidénUddevalla OK2:23:09+22:15
9Sofia AdolfssonIFK Lidingö SOK2:25:27+24:33
10Moa GustafssonUddevalla OK2:27:13+26:19
11Frida AnderssonFalkenbergs OK2:27:16+26:22
12Julia DahlHelsingborgs SOK2:28:42+27:48
13Annie ForsbergOK Ravinen2:29:01+28:07
14Pernilla TunisIF Femman2:29:07+28:13
15Helena AnderssonOK Tisaren2:29:37+28:43
15Selja KaartinenAngelniemen Ankkuri2:29:37+28:43
17Daria KrasilnikovaNord West2:30:47+29:53
18Jenny ErikssonOK Kåre2:31:04+30:10
19Ida HöglandIF Brahe2:31:15+30:21
20Stina NilssonUmeå OK2:32:15+31:21
21Pim HedbergOK PAN-Kristianstad2:33:58+33:04
22Moa KjellstrandCentrum OK2:35:48+34:54
23Rebecka AdolfssonOK Kåre2:36:31+35:37
24Jenny BjörkÖrkelljunga FK2:37:47+36:53
25Matilda ErikssonOK Kåre2:39:48+38:54
26Frida EmanuelssonOK PAN-Kristianstad2:39:54+39:00
27Frida HedinHjärnarps OL2:40:19+39:25
28Zlata MalishevaNord West2:40:45+39:51
29Frida ForsbergOK Ravinen2:41:17+40:23
30Linnea BörjarsCentrum OK2:44:17+43:23
31Lisa JohanssonOK Rodhen2:44:30+43:36
32Ann-Sofi KarlssonGävle OK2:45:29+44:35
33Henna YliluikkiAngelniemen Ankkuri2:46:04+45:10
34Susanna MårtenssonStora Tuna OK2:46:26+45:32
35Julia AdolfssonOK Kåre2:46:53+45:59
36Sara WadmanIFK Mora OK2:47:07+46:13
37Hanna BarkegrenOK Kåre2:50:03+49:09
38Emma BengtssonÅrsunda IF2:51:10+50:16
39Mikaela FiskarsOK Raseborg2:51:58+51:04
40Karin FägerlindCentrum OK2:53:16+52:22
41Kajsa MattssonOK Kåre2:54:15+53:21
42Iana MelnykKyivska Rus2:55:08+54:14
43Ella NurmiVaasan Suunnistajat3:00:46+59:52
44Jenny BredfeltLunds OK3:03:29+1:02:35
45Nina HallorOK Tisaren3:03:51+1:02:57
46Amanda BerggrenTullinge SK3:05:11+1:04:17
47Pernilla ErikssonGävle OK3:07:10+1:06:16
48Magdalena Vande VoordeTullinge SK3:08:00+1:07:06
49Joline IngelssonOK Hammaren3:08:57+1:08:03
50Hanna BerglundOK Kåre3:09:58+1:09:04
51Terese WängdahlStora Tuna OK3:12:32+1:11:38
52Karin HagwallLunds OK3:15:47+1:14:53
53Maria GustafssonHagaby GoIF Örebro3:16:26+1:15:32
54Tove LagerbergOK Södertörn3:18:36+1:17:42
55Hanna FedosieievaKyivska Rus3:19:33+1:18:39
56Siri JeppsonKatrineholms OK3:21:43+1:20:49
57Jaana OlvetRakvere OK3:21:51+1:20:57
58Sofie SöderblomFalkenbergs OK3:21:59+1:21:05
59Ebba PegestamOK Ravinen3:25:10+1:24:16
60Triin JäädmaaOK Võru3:28:14+1:27:20
61Kristin BomanGävle OK3:29:12+1:28:18
62Maja IngelssonOK Hammaren3:31:06+1:30:12
63Erika JanssonRasbo IK3:32:51+1:31:57
64Caroline LindelöwHärlövs IF3:33:07+1:32:13
65Rahel BussOLG Birseck3:33:59+1:33:05
66Elinor LindelöwHärlövs IF3:39:26+1:38:32
67Camilla NilssonOK Torfinn3:43:03+1:42:09
68Johanna HenrikssonOK Tisaren3:44:44+1:43:50
69Maria BengtssonLånghundra IF3:45:11+1:44:17
70Tove BrattgårdIFK Lidingö SOK3:46:53+1:45:59
71Seraina MüllerOLG Galgenen3:48:52+1:47:58
72Rebecca PeterOLG Birseck3:50:46+1:49:52
73Adela CervenaSlavia Hradec Kralove3:50:50+1:49:56
74Cecilia WidénFK Boken3:52:48+1:51:54
75Emma JonssonOK Rodhen3:53:29+1:52:35
76Elin NybergLunds OK3:54:35+1:53:41
77Johanna ClarinIF Rigor3:59:23+1:58:29
78Teodora von FrenckellIFK Lidingö SOK4:05:35+2:04:41
79Elin GidingVallentuna-Össeby OL4:09:54+2:09:00
80Alexandra PeterOLG Birseck4:12:33+2:11:39
81Annabarbara BeilsteinOLG Birseck4:22:14+2:21:20
82Liliia NikolaienkoKyivska Rus4:33:14+2:32:20
83Linda ErikssonGävle OK4:37:44+2:36:50
84Evelina FolkessonOK Torfinn4:52:00+2:51:06
85Charlotte KungUmeå OK4:53:09+2:52:15
86Linnea SjölanderOK Gynge5:45:46+3:44:52
Julia BirathStenungsunds OKej godkänd
Anna DowlingWellington Ranges Orienteering Clubej godkänd
Isabel EgliNWK Be/Soej godkänd
Petra EklundLunds OKej godkänd
Linnea MalmbergStora Tuna OKej godkänd
Maika Moriyaej godkänd
Sophie NilssonHjärnarps OLej godkänd
Emma ArnesenByåsen ILej start
Elina GrahnIFK Lidingö SOKej start
Eva GustafssonHagaby GoIF Örebroej start
Linnea JohnssonOK Nackheej start
Tova StålVästerbergslagens OLej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser