Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 2 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H10

2 720 m, 186 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hjalmar IngelsboOK Tranan33:42
2Malte GranefeltOK Tyr35:43+2:01
3Emil DalgaardKolding OK37:11+3:29
4Elias KronmarKarlskrona SOK37:21+3:39
5Gustav Eggöy MarkhesterSnättringe SK37:28+3:46
5Jonatan HaglundIFK Hedemora OK37:28+3:46
7Alfons WesterberghRasbo IK37:44+4:02
8Herman PetterssonSävedalens AIK37:53+4:11
9Jarvis HanssonFrölunda OL39:44+6:02
9Joel HolmgårdKils OK39:44+6:02
11Atle KulstadSkåneslättens OL40:51+7:09
12Sixten WidmarkAlmby IK41:23+7:41
13Ville WingstedtHalden SK41:51+8:09
14Caio PruthSkogsluffarnas OK41:58+8:16
15Isak EngOK PAN-Kristianstad42:11+8:29
16Vilgot ÅhlundVänersborgs SK42:17+8:35
17Filip ZetterbergHudiksvalls OK42:41+8:59
18Lucas de BoussardIFK Enskede42:44+9:02
19Oskar KaipeOK Kåre43:04+9:22
20Arvid TögenmarkOK Linné43:15+9:33
21Jan NožičkaTatran Jablonec43:16+9:34
22Sixten WallinSträngnäs-Malmby OL43:57+10:15
23Gustav RexOK Landehof44:06+10:24
24Carlit TölkköMS Parma44:11+10:29
25Herman EliassonSundsvalls OK44:28+10:46
26Mikkel MichelsenFossum IF44:34+10:52
27Olof TholénOK Skogshjortarna44:41+10:59
28Sixten ÅbergTolered-Utby Ol-klubb44:53+11:11
29Gabriel HogedalVänersborgs SK45:22+11:40
29Vít ŠtemberaTatran Jablonec45:22+11:40
31Meo NiederhauserOLG Thun (sui)45:40+11:58
32Isak LarssonOK Tisaren45:48+12:06
33Vilmer AntonssonFK Friskus-Varberg46:03+12:21
34Elmer NordlanderHärnösands OK46:09+12:27
35Axel EngströmOK Renen46:19+12:37
36Jonathan Eriksson JonssonSkellefteå OK46:44+13:02
37Henry NordströmKils OK46:48+13:06
38Simon JonhedKFUM Örebro OK46:57+13:15
39Elias LindströmRonneby OK47:21+13:39
40Johannes AnderssonVänersborgs SK47:23+13:41
40Axel PerssonGöteborg-Majorna OK47:23+13:41
42Gustav MattssonValbo AIF47:34+13:52
43Anton ÅbergOK Linné48:01+14:19
44Jan SkacelSlavia Liberec Orienteering48:08+14:26
45Olof HertinIK Hakarpspojkarna48:09+14:27
46Melker CarlssonKFUM Örebro OK48:11+14:29
47Malte AnderssonMatteus SI48:17+14:35
48Jakob RingströmOK Landehof48:46+15:04
49Albin EmilssonOK Skogsfalken48:47+15:05
50Olof HagwallJärla Orientering48:57+15:15
51Axel LarssonIFK Umeå49:03+15:21
52Sondre HafskjoldNydalens SK49:15+15:33
53Gustav LindbergOK Roslagen49:17+15:35
54Vidar EkdalaKungälvs OK49:39+15:57
55Vilgot HellstenNyköpings OK49:43+16:01
56Oliver ArnessonLindebygdens OK49:47+16:05
57Ture LindskogOK Ravinen49:48+16:06
58Hugo DanielssonLycksele IF49:56+16:14
59Hannes HolmbergOK Gränsen49:58+16:16
60Linus Bodin-LiliegrenOK Djerf49:59+16:17
61Ville ElgesjöDomnarvets GoIF50:15+16:33
62Johan DalgaardKolding OK51:07+17:25
63Timo SchnyderOLC Omström-Sense51:59+18:17
64Gustav JuhlinVästerås SOK52:28+18:46
65Nore ModénVänersborgs SK52:32+18:50
66Viktor KullmanStora Tuna OK52:45+19:03
67Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubb53:19+19:37
68Victor PalmqvistNyköpings OK53:23+19:41
69Johannes IsakssonOK Tyr53:40+19:58
70Arvid RundströmOK Ravinen53:45+20:03
71Albin TuvessonSundsvalls OK53:49+20:07
72Marek LesákTatran Jablonec53:54+20:12
73Isak StinessenDalaportens OL53:58+20:16
74Aleksei BotovKuzmolovo54:01+20:19
75Elis OlssonHelsingborgs SOK54:16+20:34
76Hampus SahlénIF Hagen55:07+21:25
77Ture ForsbergSkogslöparna55:11+21:29
78Erik MarkusOK Norrvirdarna55:13+21:31
79Wilhelm WestströmAlvesta SOK55:25+21:43
80Filip SjölanderTäby OK55:41+21:59
81Elias PalmertzHelsingborgs SOK55:45+22:03
82Alexander DufvaSundsvalls OK56:54+23:12
83Noah OlssonStigsökarna57:27+23:45
84William BjörnbeckerSjövalla FK57:32+23:50
85Jorin MohnOLC Kapreolo57:54+24:12
86Bruno FovaeusSävedalens AIK58:31+24:49
87Gustav KarlssonUlricehamns OK58:32+24:50
88Manfred NordinLycksele IF58:44+25:02
89Viggo NäsmanLerums SOK59:03+25:21
90William WestbomSäterbygdens OK59:12+25:30
91Leopold OlofssonVästerås SOK59:18+25:36
92Axel LindbladOK Djerf59:35+25:53
93Melvin JohanssonOK Hällen59:37+25:55
94Pelle JakobssonEksjö SOK59:50+26:08
95Ludvig JuhlinVästerås SOK59:56+26:14
96Axel JarlNAIS Orienteringsklubb1:00:23+26:41
97William Mitchell IversenVerdal OK1:00:42+27:00
98Oskar JonssonRobertsfors IK1:01:31+27:49
99Algot HellgrenIF Thor1:01:33+27:51
100Axel VikmanOK Linné1:01:45+28:03
101Melker ClashammarNyköpings OK1:02:39+28:57
102Albin BerggrenOK Renen1:02:50+29:08
103Isak HertsbackaNärpes OK1:02:58+29:16
104Janne SynnermarkSkogsluffarnas OK1:03:05+29:23
105Karl KullbergBjörkfors GoIF1:03:47+30:05
106Sander WikblomIF Minken1:03:49+30:07
107Vebjørn OftedalSandnes IL1:04:06+30:24
108Artur StjernlöfIFK Göteborg1:04:46+31:04
109Edvin HellmanHögåkers OK1:05:42+32:00
110Alexis AndréSvärdsjö Skid Och Orienteringsklubb1:06:35+32:53
111Rickard JemthIF Thor1:06:39+32:57
112Nils StåbiOK Kåre1:07:40+33:58
113Emil AnkerOrienteering Innsbruck Imst1:08:11+34:29
114Tor OgenstedtHögåkers OK1:08:38+34:56
115Mio ErikssonOK Milan1:08:50+35:08
115Arvid LarssonOK Milan1:08:50+35:08
117Love KarlssonVäxjö OK1:09:31+35:49
118Hannes SödermanNärpes OK1:09:37+35:55
119David JonforsenHallstahammars OK1:10:04+36:22
120Noah TyskOK Kåre1:10:24+36:42
121Vilmer HagelbergEksjö SOK1:10:50+37:08
122Petter NordlundOK Kåre1:10:54+37:12
123Aron LindbergOK Roslagen1:11:08+37:26
124Vilgot VikströmTolered-Utby Ol-klubb1:11:37+37:55
125Albin ThunbergOK Vivill1:11:58+38:16
126Chen YisenO-STAR1:12:06+38:24
127Gustav NorbergStora Tuna OK1:12:12+38:30
128Håkon Lillegraven LangsæterTrøsken IL1:12:13+38:31
129Oskar LiwellSödertälje-Nykvarn OF1:12:19+38:37
130Oscar AhlstedtÅmåls OK1:12:49+39:07
131Markus EllmarkLunds OK1:13:41+39:59
132Jonas LeireGöteborg-Majorna OK1:14:23+40:41
133Joar AnderssonVäxjö OK1:14:42+41:00
134Mikael GustavssonHällefors OK1:15:06+41:24
135Hugo AbelSnättringe SK1:17:12+43:30
136Pontus BergströmFrölunda OL1:17:35+43:53
137Nils TholénOK Skogshjortarna1:18:10+44:28
138Hjalmar JohanssonOK Alehof1:18:28+44:46
139Arvid BerggrenÖstersunds OK1:18:46+45:04
140Max LindqvistTäby OK1:21:49+48:07
141Vilhelm NylundOK Raseborg1:22:03+48:21
142Eskil MyrbergerTullinge SK1:23:10+49:28
143Felix DahlinKovlands IF1:26:58+53:16
144Hugo TärnlundOK Linné1:27:05+53:23
145Erik EttlingSkogspojkarnas OK1:27:17+53:35
146Kristian KaiserIF Sturla1:28:28+54:46
147Per Gustav WedmanVästerbergslagens OL1:30:18+56:36
148Edvin WesterSkogslöparna1:30:56+57:14
149Arvid HedmanÖstersunds OK1:33:21+59:39
150Melker OckbornTrollhättans SOK1:46:23+1:12:41
151Oliver JonssonAttunda OK1:49:23+1:15:41
152Einar BlombergSegersta OK1:53:27+1:19:45
153Elliot TyskOK Kåre2:21:18+1:47:36
154Valter VikströmUmeå OK2:34:21+2:00:39
155Alfred WesselLänna IF2:36:51+2:03:09
156Olle HåkanssonRonneby OK2:45:46+2:12:04
Anton ArvidssonBrattås CKej godkänd
Jonathan EngströmHärnösands OKej godkänd
Fredrik EricsonFagersta OKej godkänd
Max ErikssonKatrineholms OKej godkänd
Erik FeyEspoon Suuntaej godkänd
Manuel GasserOL Zimmerbergej godkänd
Linus HolmbergOK Gränsenej godkänd
Arvid JohanssonHelsingborgs SOKej godkänd
Jasu KahelinVaajakosken Teräej godkänd
Anton KarlssonUlricehamns OKej godkänd
Daniel KarlssonOK Njudungej godkänd
Oscar KristofferssonAlmby IKej godkänd
Fabian Lindberg TillanderYstads OKej godkänd
Ted LindmarkRobertsfors IKej godkänd
Erik Lingbro DömstedtUmeå OKej godkänd
Alvin LundgrenVäxjö OKej godkänd
Gil MesserliOLG Thun / ANCOej godkänd
Ture NordgrenHärnösands OKej godkänd
Alvin NordinOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Loa NordströmFrösö IFej godkänd
Hugo NyströmOK Ravinenej godkänd
Rémi RenaudANCOej godkänd
Topias RyyppöHelsingin Suunnistajatej godkänd
Nils RönnestrandFrösö IFej godkänd
Jelmer SellingLänna IFej godkänd
Frank SidenvallHudiksvalls OKej godkänd
Karl SundkvistKatrineholms OKej godkänd
Alexander ThulinVästerås SOKej godkänd
Elias TrossingTäby OKej godkänd
Erik ZettervallKarlskrona SOKej godkänd
David ErdalenIFK Göteborgej start
Hjalmar HolmströmSkogsluffarnas OKej start
Ingmar WestfeldtIF Thorej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser