Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 2 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H13

4 120 m, 180 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna59:34
2Kristoffer Strømdal WikFreidig1:00:21+0:47
3Olle RingiOK Kåre1:00:29+0:55
4Simon CorneliussonOK Löftan1:00:53+1:19
5Jussi AnkeloMS Parma1:02:35+3:01
6Anton PackalenLynx1:03:04+3:30
7Odin EkNyköpings OK1:03:09+3:35
8Niels DalgaardKolding OK1:04:12+4:38
9Hannes MogensenOK Ravinen1:04:47+5:13
10Casper KarlssonOK Tor1:07:16+7:42
11Elias MonsbergerOC Fürstenfeld1:08:21+8:47
12Corsin MüllerOLG Galgenen1:08:22+8:48
13Tom WeihartHestra IF1:08:24+8:50
14Albin SundströmHestra IF1:08:47+9:13
15Tim LundbergOK Renen1:09:29+9:55
16Hannes LindqvistIFK Enskede1:09:48+10:14
17Kaapo LehtonenLahden Suunnistajat-371:10:36+11:02
18Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OF1:10:44+11:10
19Svante SelinFK Göingarna1:10:52+11:18
19Elias WesterberghRasbo IK1:10:52+11:18
21Helmer JöhnemarkStora Tuna OK1:11:15+11:41
22Simon NordlanderSundsvalls OK1:11:57+12:23
23Jonathan Birk NielsenAalborg OK1:12:05+12:31
24Niklas ErlandssonOK Södertörn1:12:50+13:16
25Elia GartmannOLG Chur1:12:51+13:17
26Otto TimbyUmeå OK1:13:30+13:56
27Wille SöderqvistOK Kåre1:13:39+14:05
28Love BylundIF Thor1:13:55+14:21
29Wilmer SelinFK Göingarna1:14:12+14:38
30Thomas MaierOC Fürstenfeld1:14:13+14:39
31Hugo NordlanderSundsvalls OK1:14:24+14:50
32Leander WylenmannOLG Pfäffikon1:14:51+15:17
33Olle DalinOK Kåre1:14:55+15:21
34Noah KrikströmHjärnarps OL1:16:02+16:28
35Jacob PåledalOK Roxen1:17:17+17:43
36Axel ErikssonStora Tuna OK1:17:32+17:58
37Olle LångbergHudiksvalls OK1:17:56+18:22
38Sven KehrleOLG Säuliamt1:18:05+18:31
39Elis PetersonOK Denseln1:18:46+19:12
40Hugo SjölanderTäby OK1:18:53+19:19
41Rasmus BerglundRingerike OL1:18:56+19:22
42Elias ThunbergOK Vivill1:19:20+19:46
43Tuukka TolkkinenSotkamon Jymy1:19:32+19:58
44Nils EngbergHärnösands OK1:20:45+21:11
44Sixten LindqvistSkogsluffarnas OK1:20:45+21:11
46Vidar NettelmarkSurahammars SOK1:21:37+22:03
47Elis LiukkonenSundsvalls OK1:21:44+22:10
48Noel BengtssonOK Skogshjortarna1:21:51+22:17
49Paavo LahtiRastikarhut1:22:02+22:28
50Elias HällstenStora Tuna OK1:22:41+23:07
50Lars Horten JordetVingelen IL1:22:41+23:07
52Linus NilssonOK Österåker1:23:03+23:29
53Elias NyqvistOK Landehof1:23:37+24:03
54Linus AlinderSjövalla FK1:23:45+24:11
55Dante RangertKungälvs OK1:24:07+24:33
56Albin PaulssonOK Löftan1:24:10+24:36
57Erik LundquistOK Ravinen1:25:02+25:28
58Arvid ErikssonOK Tyr1:25:31+25:57
59Edvin OckbornTrollhättans SOK1:25:40+26:06
60Axel BrattOK Orion1:25:48+26:14
61Victor HörnquistAnderstorps OK1:25:49+26:15
62Nils SwartzOK Orion1:26:18+26:44
63Henrik Julian Fontes AarbuVarteig OL1:26:32+26:58
64Lukas ErdalenIFK Göteborg1:26:53+27:19
65Simon WesthMullsjö SOK1:27:12+27:38
66Olle FlorénIF Rigor1:27:24+27:50
67Björn RönnestrandFrösö IF1:27:29+27:55
68Johan ErikssonOK Skogsvargarna1:27:56+28:22
69Martin ErikssonAnnebergs GIF1:28:20+28:46
70Axel AnderssonIF Thor1:28:41+29:07
71Sixten PerssonSkogslöparna1:28:51+29:17
72Anton EngstrandStorviks IF1:29:40+30:06
73Oskar ErlandssonSundsvalls OK1:29:43+30:09
74Rasmus DoeringGarphyttans IF1:29:53+30:19
75Noa HelgarsTäby OK1:30:30+30:56
76Olle SynnermarkSkogsluffarnas OK1:30:46+31:12
77Ludvig Svahn LindTumba-Mälarhöjden OK1:31:11+31:37
78Tristan HalvorsenFreidig1:31:30+31:56
79Fabian AlinderSjövalla FK1:31:45+32:11
80Juho LänsiluotoHelsingin Suunnistajat1:32:31+32:57
81Aron SidenvallHudiksvalls OK1:33:20+33:46
82Ludvig EronnLinköpings OK1:33:37+34:03
83Olle PetersénOK Njudung1:33:40+34:06
84Malte AlbinssonOK Österåker1:34:14+34:40
85Olov NorinSundsvalls OK1:35:01+35:27
86Jonathan SchacherOLK Argus1:35:05+35:31
87Arvid JohanssonOK Djerf1:35:42+36:08
88Emil AlbinssonOK Skogsfalken1:35:49+36:15
89Simon LundellOK Österåker1:36:12+36:38
90Linus NilssonOK Tyr1:36:32+36:58
91Erik SlättOK Alehof1:36:38+37:04
92Elia SchnyderOLC Omström-Sense1:36:57+37:23
93Elia KämpeÖrkelljunga FK1:36:58+37:24
94Nils Arvid WedmanVästerbergslagens OL1:37:01+37:27
95Emil SeldénIF Rigor1:37:39+38:05
96Felix HahnSolf IK1:38:00+38:26
97Ragnar LandeEidskog OL1:38:15+38:41
98Joar BäckmanFrösö IF1:38:36+39:02
98Marcus GrunderJärfälla OK1:38:36+39:02
100Isak HolmgårdKils OK1:39:18+39:44
101Olle MalmKFUM Örebro OK1:39:55+40:21
102Mattias LarssonSundsvalls OK1:39:56+40:22
103Janne KahelinVaajakosken Terä1:41:03+41:29
104Lucas SöderbergGävle OK1:41:16+41:42
105Linus ForsbergOK Ravinen1:42:12+42:38
106Åke FalkenströmSkogsluffarnas OK1:43:22+43:48
107Simon NylundOK Raseborg1:43:39+44:05
108Oliver UdellSolf IK1:44:04+44:30
109Hans BräuerUSV Jena1:44:29+44:55
110Viktor ÖhmanSkogslöparna1:45:40+46:06
111Axel TrofastTullinge SK1:46:03+46:29
112Rasmus TenkanenOK Raseborg1:46:38+47:04
113Arvid SvenssonBjörkfors GoIF1:46:52+47:18
114Oskar BlomOK Löftan1:47:27+47:53
115Joel Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna1:47:45+48:11
116Albin KarlsmoIK Uven1:47:58+48:24
117Alfred JeppssonOK Hammaren1:48:08+48:34
118Filip HatlenTullinge SK1:48:32+48:58
119Vegard Lereim StorliFreidig1:48:55+49:21
120Olle SandbergOK Älvsjö-Örby1:49:00+49:26
121Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubb1:49:48+50:14
122Elias LjungdellTäby OK1:49:52+50:18
123Carl Johan StåhlSävedalens AIK1:50:36+51:02
124Edvin LundOK Renen1:50:49+51:15
125Linus NordinOK Renen1:51:48+52:14
126Axel HejdenbergGävle OK1:52:56+53:22
127Sebastian SjöqvistOK Måsen1:53:08+53:34
128Hugo MartinssonFK Finn1:53:12+53:38
129Marcus BarbozaAttunda OK1:53:21+53:47
130Miro SivonenTampereen Pyrintö1:53:23+53:49
131Gustav GranströmNAIS Orienteringsklubb1:53:52+54:18
132Hugo AtterbrandOK Kåre1:54:41+55:07
133Emil KreutnerSOK Viljan1:55:18+55:44
134Tore HambergÖstersunds OK1:55:33+55:59
135Juho KivilaaksoLynx1:58:21+58:47
136Wilmer RexSundsvalls OK1:59:28+59:54
137August GörasLeksands OK1:59:32+59:58
138Axel NilssonÖrkelljunga FK1:59:38+1:00:04
139Einar SörqvistMarkbygdens OK2:00:29+1:00:55
140Anton ForsströmOK Botnia2:00:52+1:01:18
141Arvid HammarbäckSkogsluffarnas OK2:03:51+1:04:17
142Olof OlssonOK Kåre2:04:22+1:04:48
143Hugo BjörkhammerBjörkfors GoIF2:04:24+1:04:50
144Vilmer LindströmOK Skogsfalken2:04:39+1:05:05
145Oliver HåkanssonOK Orion2:05:12+1:05:38
146Gustav LundqvistHalmstad OK2:05:49+1:06:15
147Axel WiknerOK Österåker2:06:10+1:06:36
148Hampus KarlssonOK Hammaren2:09:45+1:10:11
149Daniel KraftAlmby IK2:11:19+1:11:45
150Alwin EinarssonKungälvs OK2:11:31+1:11:57
151Olle GahnshagOK Kåre2:14:10+1:14:36
152Olle MalmströmLinköpings OK2:15:58+1:16:24
153Love PalmgrenSkogsluffarnas OK2:17:32+1:17:58
154Sebastian GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna2:19:19+1:19:45
155Ben FrimanSolf IK2:19:57+1:20:23
156Rasmus WidelundOK Kåre2:21:00+1:21:26
157Casper TuressonHärlövs IF2:21:49+1:22:15
158Rasmus VibergOK Roxen2:22:20+1:22:46
159Emil ÅslundSol Tranås2:26:43+1:27:09
160Adam SparrmanOK Linné2:30:58+1:31:24
161Karl ForsgrenVästerbergslagens OL2:38:11+1:38:37
162Adrian WidmarkUmeå OK2:38:50+1:39:16
163Anton KarlssonFK Finn2:38:59+1:39:25
164Rasmus LarssonBredareds IF2:43:19+1:43:45
165Enar ØstvoldHeming Orientering2:48:02+1:48:28
166William HäggkvistOK Nolaskogsarna2:48:18+1:48:44
167Liam WingstedtHalden SK2:48:42+1:49:08
168Melwin ArvidssonIF Rigor2:49:38+1:50:04
169Ilija Lyatoshinsky3:01:49+2:02:15
170Albin BoellIFK Göteborg3:22:00+2:22:26
171Anton DyreliusSnättringe SK3:54:11+2:54:37
Arvid AlbinssonHjärnarps OLej godkänd
Måns BergqvistGarphyttans IFej godkänd
Nikita GrishchukKuzmolovoej godkänd
Rasmus HedarOK Torej godkänd
Tim MartnerFrölunda OLej godkänd
Oskar NowénFrösö IFej godkänd
Jakob OlssonOckelbo OKej godkänd
Paul SteineOLG Rymenzburgej godkänd
Victor WikmanOK Nolaskogsarnaej godkänd
Dennis BjurstedtSurahammars SOKej start
Andrei GalateanuUnefs Bucuresti - Romaniaej start
Kalle ÖhlundIK Hakarpspojkarnaej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser