Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 2 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H14 Kort

3 000 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Bruno GöranssonAlmby IK47:44
2Alfred SjödinOK Tisaren51:12+3:28
3Liam KarlssonAlvesta SOK52:11+4:27
4Arvid JonssonRobertsfors IK53:57+6:13
5Noé ZahndOLG Thun55:05+7:21
6Rasmus KarlssonOK Denseln55:30+7:46
7Elis Bergendahl HanssonIF Thor56:20+8:36
8Eric JohanssonOK Kåre57:16+9:32
9Ville IsoniemiOK Trian57:38+9:54
10Felix MoosmannOrienteering Innsbruck Imst58:46+11:02
11Jesper UnanderSundsvalls OK58:57+11:13
12Martin KaiserIF Sturla59:29+11:45
13Arvid JonforsenHallstahammars OK1:00:53+13:09
14Erik ElfÖlmstads IS1:01:06+13:22
15Emil AnterudVäsby OK1:06:12+18:28
16Linus YtterbomKovlands IF1:07:15+19:31
17Erik GustafssonDegerfors OK1:07:50+20:06
18Malte HellgrenIF Thor1:10:53+23:09
19Emil GrönroosOK Alehof1:11:37+23:53
20Alain HoferOLG Thun1:12:16+24:32
21Viktor EricsonSundbybergs IK1:12:58+25:14
22Johannes WikströmOK Tyr1:15:51+28:07
23Elias StenbackaVaasan Suunnistajat1:16:00+28:16
24Carl SandqvistVästerås SOK1:16:28+28:44
25Toon Van BruggenTrol Belgium1:16:40+28:56
26Alvin JohanssonOK Njudung1:17:11+29:27
27Valter DrejmoOK Landehof1:19:27+31:43
28Erik EksbergRydboholms SK1:20:33+32:49
29Oscar ÖsterlundIK Ymer1:20:43+32:59
30Ludvig KarlssonTrollhättans SOK1:21:01+33:17
31Noel Persson FerreraSkarpnäcks OL1:21:12+33:28
32Nils BlombergSegersta OK1:21:21+33:37
33Lowe HammarFK Herkules1:21:28+33:44
34Ivar StenälvValbo AIF1:22:36+34:52
35Robin AnderssonTrollhättans SOK1:25:22+37:38
36Emil BlidefalkOK Södertörn1:26:39+38:55
37Erik NilssonOK PAN-Kristianstad1:28:39+40:55
38Johan BylanderKarlsbyhedens OK1:31:59+44:15
39Olof AnderssonOK Södertörn1:35:29+47:45
40Olle KullmanOK Alehof1:37:26+49:42
41Hannes JohanssonOK Älme1:42:04+54:20
42Albin AppelgrenTrollhättans SOK1:43:11+55:27
43Joel MasapärsMalungs OK Skogsmårdarna1:44:38+56:54
44Nils HårdGagnefs OK1:51:37+1:03:53
45Aaron HeumaderOrienteering Innsbruck Imst1:53:04+1:05:20
46Martin LauriGammelstads IF2:19:32+1:31:48
Jakob EhrsIF Femmanej godkänd
Oliwer GöranssonLidköpings VSKej godkänd
Elias JavehedTäby OKej godkänd
Malte LandforsLustens OKej godkänd
Benedikt PerktoldOrienteering Innsbruck Imstej godkänd
Hannes GranlundIF Minkenej start
Tidemann LierIndre Østfold OKej start
Max PetterssonOK Renenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser