Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 2 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H21-2

8 440 m, 126 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Sindre JohannessenFreidig2:09:21
2Fredrik EdénIFK Göteborg2:11:53+2:32
3Simon LundinFinspångs SOK2:16:42+7:21
4Isak LangerakJärfälla OK2:20:13+10:52
5Mattias MillingerJärla Orientering2:20:34+11:13
6Albin ThunbergSävedalens AIK2:20:56+11:35
7Emil KaleredOK Denseln2:22:30+13:09
8Ari-Pekka LassilaKoovee2:23:07+13:46
9Tobias ÖströmOK Tyr2:24:18+14:57
10Anton NilssonJärla Orientering2:25:05+15:44
11Martin HunhammarOK Ravinen2:26:24+17:03
12Juho-Veikko HytönenIkaalisten Nouseva-Voima2:26:26+17:05
13Erik BerzellJärla Orientering2:28:18+18:57
14Timo MähönenIFK Lidingö SOK2:29:39+20:18
15Håvard MyhreBäkkelagets SK2:30:57+21:36
16Morgan KarlssonSundbybergs IK2:31:11+21:50
17Arvid VågIFK Göteborg2:31:46+22:25
18Hugo DahlbergHaninge SOK2:32:12+22:51
19Joar SvartholmBergnäsets AIK2:33:31+24:10
20Mattis HoltFreidig2:33:44+24:23
21Caj SnickarsOK772:34:30+25:09
22Jonas CarlssonSundbybergs IK2:34:53+25:32
23Peter ErikssonLinköpings OK2:36:51+27:30
24Rasmus ArfwedsonGöteborg-Majorna OK2:37:18+27:57
25Johannes EklöfIF Hallby SOK2:37:57+28:36
26Emil NilssonUmeå OK2:38:32+29:11
27Vetle ChristiansenBækkelagets SK2:38:56+29:35
28Lars Berge OwrenFreidig2:40:09+30:48
29Gustav BoquistIK Uven2:41:17+31:56
30Anders VedinSundsvalls OK2:41:33+32:12
31Johan WikströmSävedalens AIK2:42:04+32:43
32Raul FerraKoovee2:42:56+33:35
33Håkan PetterssonOK Djerf2:43:01+33:40
34David MellinSundbybergs IK2:43:37+34:16
35Victor AxbomOK Landehof2:47:24+38:03
36Tomas BorilKOS Tesla BRNO2:48:03+38:42
37Joakim BerglundSävedalens AIK2:50:31+41:10
38David LundstenVittjärvs IK2:51:15+41:54
39Aron Laurell HåkanssonKungälvs OK2:52:05+42:44
39Johan SöderlundOK Tyr2:52:05+42:44
41Robert PetterssonIF Thor2:52:14+42:53
42Patrik JohanssonKexholms SK2:52:19+42:58
42Dag StridhUmeå OK2:52:19+42:58
44Fabian GürtlerOLG Kakowa2:53:11+43:50
45Jonas LundgrenLinköpings OK2:53:24+44:03
46Fredrik NorellFrölunda OL2:53:47+44:26
47Axel BengtsonSol Tranås2:54:27+45:06
48Juno KimOLG Chur2:54:48+45:27
49Eric HanssonIK Hakarpspojkarna2:55:04+45:43
50Simon MarteliusAttunda OK2:57:07+47:46
51Måns LennermoNässjö OK2:57:27+48:06
52Fredrik JohanssonBredaryds SOK2:59:17+49:56
53Tommy ÅbackaIF Brahe2:59:29+50:08
54Thomas PetterssonAttunda OK2:59:33+50:12
55Erik KarlssonMålilla OK2:59:38+50:17
56Coni MeiliOLG Chur3:01:14+51:53
57Martin AnkelOK Alehof3:02:05+52:44
58Erik SöderhjelmLitsbygdens SK3:04:16+54:55
59Pontus JanssonKungälvs OK3:04:18+54:57
60Oskar ÖqvistBergnäsets AIK3:04:38+55:17
61Emil AnderssonTullinge SK3:05:07+55:46
62Filip Salén3:06:26+57:05
63David HectorSnättringe SK3:06:36+57:15
64Santeri AikioKuusamon Erä-Veikot3:06:50+57:29
65Morten SundliGanddal IL3:08:55+59:34
66Oskar LindEksjö SOK3:09:16+59:55
67Nils HenrikssonBergnäsets AIK3:09:52+1:00:31
68Erik SköldLinköpings OK3:10:46+1:01:25
69Ruslan NikolayenkoKyivska Rus3:10:58+1:01:37
70Henrik PerssonUmeå OK3:11:11+1:01:50
71Niklas MannbergHögåkers OK3:11:13+1:01:52
72Andreas JohanssonIFK Göteborg3:12:04+1:02:43
73Andreas LundstenVittjärvs IK3:12:58+1:03:37
74Anders HaflanOL Tønsberg og Omegn3:14:02+1:04:41
75Anton GumaeliusWaxholms OK3:14:36+1:05:15
76Ville SundelinRastikarhut3:14:50+1:05:29
77Simon NilssonEksjö SOK3:15:30+1:06:09
78Joakim BergBromma-Vällingby SOK3:18:00+1:08:39
79Joakim SkärlénHaninge SOK3:18:30+1:09:09
80Joel HallbergIFK Hedemora OK3:18:52+1:09:31
81Martin NorrbomSala OK3:18:54+1:09:33
82Erik BengtssonSävedalens AIK3:20:10+1:10:49
83Erik ToomingasSundsvalls OK3:20:56+1:11:35
84Isak ForsbergHögåkers OK3:21:05+1:11:44
85Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OL3:23:26+1:14:05
86Thomas EkKöping-Kolsva OK3:23:48+1:14:27
87Lukas HoferOLG Thun3:26:13+1:16:52
88Jonas LundbladTullinge SK3:27:36+1:18:15
89David GrossmannOLG Thun3:29:58+1:20:37
90Mårten LundqvistSundbybergs IK3:31:45+1:22:24
91Bobby BrahmIFK Kiruna3:35:09+1:25:48
92Nver SurenianKyivska Rus3:36:01+1:26:40
93Benjamin MisteliOLG Kakowa3:36:43+1:27:22
94Lukas OlssonVäsby OK3:39:01+1:29:40
95Simon LennermoNässjö OK3:39:14+1:29:53
96Heikki HaapakoskiRastikarhut3:40:45+1:31:24
97Sindre Engzelius GylverNtnui3:43:25+1:34:04
98Peter SöderströmOK Raseborg3:44:49+1:35:28
99David PustaiTatran Jablonec3:46:23+1:37:02
100Marcus HanssonLinköpings OK3:48:46+1:39:25
101Samuel ÖrnMarkaryds FK3:49:42+1:40:21
102Cristian LarssonKöping-Kolsva OK3:50:30+1:41:09
103Oliver Lindblad PetersenSöders-Tyresö3:52:10+1:42:49
104Takashi Yamada3:52:48+1:43:27
105Jacob SvenssonSöders-Tyresö3:54:08+1:44:47
106Markus NordmarkNässjö OK3:55:54+1:46:33
107Gian-Reto SchaadOLG Chur4:01:53+1:52:32
108Erik ErlandssonOK Vivill4:02:58+1:53:37
109Petter LindSkogsluffarnas OK4:03:08+1:53:47
110Niklas FriesUmeå OK4:04:10+1:54:49
111Luzian CaduffOLG Birseck4:07:50+1:58:29
112Johan CelanderKöping-Kolsva OK4:12:43+2:03:22
113Karl KarlssonTjalve IF Norrköping4:12:44+2:03:23
114Love Lindström4:19:24+2:10:03
115Aleksandr ManoilovJärfälla OK4:24:07+2:14:46
116Joakim OlssonVäsby OK4:24:40+2:15:19
117Nils Ola KvamFreidig4:28:08+2:18:47
118Pascal BlickleOLG Kakowa4:33:35+2:24:14
119Fredrik SetterqvistOK Södertörn4:34:00+2:24:39
120Fredric JohanssonSnättringe SK4:47:25+2:38:04
121Peter UranNtnui5:03:59+2:54:38
122Filip OlssonVäsby OK5:50:56+3:41:35
Marcus BeckiusOK Tyrej godkänd
Jefta LangerakJärfälla OKej godkänd
Engström MattiasSkåneslättens OLej godkänd
Manuel Pereira LopesADFA Portugalej godkänd
Andreas BjärkmarSävedalens AIKej start
Anton HanssonIK Hakarpspojkarnaej start
Henrik JohanssonUmeå OKej start
Klas JohanssonOK Kolmårdenej start
Zdenek SabatkaSlavia Hradec Kraloveej start
Magnus YngvessonRobertsfors IKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser