Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 2 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H45-2

6 190 m, 117 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tobias NobornIFK Göteborg1:26:42
2Mikael DonnerOK771:35:07+8:25
3Mattias EdströmKovlands IF1:38:05+11:23
4Thomas RexSundsvalls OK1:38:31+11:49
5Fredrik SturessonOK Alehof1:39:28+12:46
6Tomas HallménOK Tisaren1:44:07+17:25
7Lars ÅkermanMalungs OK Skogsmårdarna1:44:41+17:59
8Torgny LindströmRonneby OK1:45:24+18:42
9Pessi LiukkonenSundsvalls OK1:45:33+18:51
10Magnus ArvidssonBrattås CK1:47:04+20:22
11Johan AhlströmVästerås SOK1:47:26+20:44
12Stefan GeliusSnättringe SK1:47:58+21:16
13Thomas FrostAlta OL1:50:42+24:00
14Mats KindlundOK Tranan1:52:42+26:00
15Mattias HovmöllerSöders-Tyresö1:54:46+28:04
16Mattias BomanTumba-Mälarhöjden OK1:55:46+29:04
17Eivind LandeEidskog OL1:56:29+29:47
18Dag AusenPorsgrunn OL1:56:41+29:59
19Tommy AnderssonVänersborgs SK1:56:44+30:02
20Mikael LindmarkSkellefteå OK1:57:41+30:59
21Håvard HågårdKonnerud IL1:59:27+32:45
22Henrik BerlinOK Orion2:00:14+33:32
22Fredrik HerderssonMarkbygdens OK2:00:14+33:32
24Anders BogevigOK Ravinen2:00:29+33:47
25Kenneth JohanssonOK Tranan2:00:42+34:00
26Stig MellingRingerike OL2:00:49+34:07
27Pär LiljaIFK Lidingö SOK2:02:19+35:37
28Martin SigrandOK Södertörn2:02:52+36:10
29Lars ÖhgrenKarlsbyhedens OK2:04:39+37:57
30Erik AderstedtKungälvs OK2:05:09+38:27
31Tero TaulavuoriAlatornion Pirkat2:05:13+38:31
32Johan HofstedtTäby OK2:05:20+38:38
33Johan LindqvistTäby OK2:05:26+38:44
34Ulrik IversAttunda OK2:06:02+39:20
35Marc ProbstOl Norska2:06:30+39:48
36Jaakko LänsiluotoHelsingin Suunnistajat2:07:18+40:36
37Björn GrothKungälvs OK2:07:19+40:37
38Ronny FalkSundbybergs IK2:07:47+41:05
39Roger VogelOLC Omström-Sense2:08:05+41:23
40Anders ArfwedsonFrölunda OL2:08:14+41:32
41Matthias MerkliOLV Luzern2:10:21+43:39
42Johan SundinWaxholms OK2:13:18+46:36
43Kenneth GrankullIK Kronan2:13:22+46:40
44Lars HenrikssonSundsvalls OK2:15:55+49:13
45Mika NäpänkangasSuunta Jyväskylä2:16:55+50:13
46Petr BoranekUSK Praha2:18:39+51:57
47Mikael BergstedtMarkbygdens OK2:19:11+52:29
48Steffen BäßlerSV Bad Dueben2:19:46+53:04
49Henning Bratland CarlsenOK Moss2:20:33+53:51
50Didi LuescherOLK Argus2:22:52+56:10
51Erik LauriFK Herkules2:24:47+58:05
52Per RönnlundIFK Umeå2:27:14+1:00:32
53Jörgen BlästaNjurunda OK2:29:04+1:02:22
54Sören StrandvallIF Minken2:29:31+1:02:49
55Peter WylenmannOLG Pfäffikon2:30:28+1:03:46
56Fredrik SandbergOK Älvsjö-Örby2:30:42+1:04:00
57Nils EdvardssonJärfälla OK2:32:00+1:05:18
58Patrik BlidefalkOK Södertörn2:32:40+1:05:58
58Ivo NovakOK24 Praha2:32:40+1:05:58
60Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK2:32:44+1:06:02
61Runar HafskjoldNydalens SK2:35:50+1:09:08
62Mårten AnterudVäsby OK2:36:02+1:09:20
63Per CarlssonStora Tuna OK2:36:07+1:09:25
64Franz UneggSU Klagenfurt2:37:11+1:10:29
65Johnny BlästaNjurunda OK2:37:40+1:10:58
66Stefan NorinSöders-Tyresö2:39:49+1:13:07
67Lars BerglundRingerike OL2:40:09+1:13:27
68Stefan KärrlanderUmedalens IF2:40:21+1:13:39
69Roger LindénAttunda OK2:41:38+1:14:56
70Anders KindbomIF Hagen2:42:34+1:15:52
71Anders KolmskogSundbybergs IK2:43:07+1:16:25
72Mats LundbäckJärfälla OK2:43:51+1:17:09
73Jonas HöijerSävedalens AIK2:44:11+1:17:29
74Libor NovakOK24 Praha2:44:24+1:17:42
75Per DambergIFK Lidingö SOK2:44:40+1:17:58
76Mark StodgellWalton Chasers2:45:08+1:18:26
77Adrian SchnyderOLC Omström-Sense2:45:45+1:19:03
78Johani KaronenIK Gandvik2:48:39+1:21:57
79Lars MunktvedAllerød OK2:52:06+1:25:24
80Patrik FriskGustavsbergs OK2:53:46+1:27:04
81Dusan NovotnyTJ Tatran Jablonec2:58:24+1:31:42
82Magnus HöglinHarstad OL2:59:10+1:32:28
83Conny ErixonOK Kullingshof2:59:14+1:32:32
84Christian ReuschHeming Orientering2:59:42+1:33:00
85Pär-Magnus BjurekTibro OK3:02:28+1:35:46
86Sven Arne KarlssonTrollhättans SOK3:02:40+1:35:58
87Magnus LennartssonJärfälla OK3:04:10+1:37:28
88Julius PorubskySK Triturus Nitra3:04:24+1:37:42
89Andreas GrunderJärfälla OK3:04:35+1:37:53
90Jonas MelénTrollhättans SOK3:05:31+1:38:49
91Jonas PetersonIFK Umeå3:07:33+1:40:51
92Jerker DrottenmyrVisborgs OK3:10:19+1:43:37
93Greger AhlénIF Hagen3:11:55+1:45:13
94Anders EklundSvaide Roma SOK3:13:04+1:46:22
95Urban SörqivstMarkbygdens OK3:21:29+1:54:47
96Asbjörn GrövlenJärfälla OK3:22:58+1:56:16
97Niklas OlssonFagersta OK3:25:06+1:58:24
98Henrik EssungerSjövalla FK3:33:18+2:06:36
99Joakim HansénOK Botnia3:33:42+2:07:00
100Dalibor SkacelHo Jested3:33:54+2:07:12
101Jérôme Czerniak3:36:56+2:10:14
102Rune GraversenIL BUL-Tromsø3:38:10+2:11:28
103Per CarlssonIF Hagen3:39:51+2:13:09
104Henrik MelkstamLerums SOK3:45:55+2:19:13
105Christoph MeierOLG Pfäffikon3:47:37+2:20:55
106Pontus DavidssonIFK Lidingö SOK3:57:21+2:30:39
107Tom BjörklundOK Botnia3:57:31+2:30:49
108Martin StenbackJärfälla OK3:57:44+2:31:02
109Roger ØstvoldHeming Orientering3:58:03+2:31:21
110Robert EneljungIFK Göteborg4:04:07+2:37:25
111Zhao DongO-Ringen Academy ( CHN - Learnjoy )4:11:39+2:44:57
112Patrik NilssonBromma-Vällingby SOK4:17:49+2:51:07
113Tan XiaopingO-Ringen Academy ( CHN - Learnjoy )4:33:10+3:06:28
114Romeo HaechlerOLK Argus4:55:17+3:28:35
115Filip JoelssonGustavsbergs OK4:58:03+3:31:21
Matti KarvonenKalevan Rastiej godkänd
Mats ThunwallFagersta OKej godkänd
Johan WestringJärfälla OKej start
Mark ÅkessonJärfälla OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser