Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 2 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Lätt 2,5

2 760 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anders NilssonBromma-Vällingby SOK51:27
2Michael NilssonAndrarums IF53:57+2:30
3Malva LarssonOK Orion58:18+6:51
4Amanda LindgrenLinköpings OK1:01:36+10:09
5Annika JosefssonOK Kolmården1:02:31+11:04
6Asbjørn Gemmer HanghøjBallerup OK1:03:08+11:41
7Sandra NilssonBromma-Vällingby SOK1:03:32+12:05
8Ronja JuhlinGagnefs OK1:10:08+18:41
9Ester RehnmanVandrarringen1:10:50+19:23
10Andrea PorubskaSK Triturus Nitra1:11:33+20:06
11Cátia OlaioCOC1:12:05+20:38
12Eskild Gemmer HanghøjBallerup OK1:13:03+21:36
13Ayan LingIK Hakarpspojkarna1:18:28+27:01
14Karin HolmgrenGamleby OK1:19:43+28:16
15Martin NybergSnättringe SK1:20:57+29:30
16Linnea NeusselWilhelmina OK1:21:15+29:48
17Pelle NeusselWilhelmina OK1:21:27+30:00
18Hanna NeusselWilhelmina OK1:21:33+30:06
19Erik ForslinForsa OK1:22:19+30:52
20Ylva ForslinForsa OK1:22:35+31:08
21Zhang ZitaiO-Ringen Academy ( CHN - New Star )1:22:59+31:32
22Ji TianranO-Ringen Academy ( CHN - New Star )1:26:42+35:15
23Gabriel GlänneskogTolered-Utby Ol-klubb1:29:29+38:02
24David FredrikssonGarphyttans IF1:30:37+39:10
25Eric FridénOK Gränsen1:31:53+40:26
26David GlänneskogTolered-Utby Ol-klubb1:32:22+40:55
27Mats FridénOK Gränsen1:34:07+42:40
28Han ChengzeO-Ringen Academy ( CHN - New Star )1:34:29+43:02
29Polly Von ZweigbergkSundbybergs IK1:36:29+45:02
30Mia WahlströmSOK Viljan1:38:08+46:41
31Liv LindOK Skärmen1:42:06+50:39
32Wiktor EngesAttunda OK1:43:28+52:01
33Alexander BjärbyFrosta OK1:43:52+52:25
34Anita AnderssonValbo AIF1:47:56+56:29
35Helena SvenssonOK Vilse 871:51:04+59:37
36Malin ErlandssonVimmerby OK1:55:00+1:03:33
37Isac WadmanIFK Mora OK1:56:20+1:04:53
38Anna WadmanIFK Mora OK1:56:34+1:05:07
39Sabine GreterIK Stern1:59:59+1:08:32
40Marlene GrahnÖrkelljunga FK2:06:28+1:15:01
41Hampus AlzénGustavsbergs OK2:09:52+1:18:25
42Lena LarssonOK Klemmingen2:12:27+1:21:00
43Liu MiaoxuanO-Ringen Academy ( CHN - New Star )2:15:03+1:23:36
44Silvia FuchsOLG Galgenen2:15:07+1:23:40
45Eva JohanssonOK Skogsvargarna2:20:57+1:29:30
46Maria ÖqvistBergnäsets AIK2:22:16+1:30:49
47Curt BalckIFK Lidingö SOK2:37:28+1:46:01
48Anna WidmanSundsvalls OK2:41:20+1:49:53
49Annica HolstenHestra IF2:42:45+1:51:18
50Alex PruthSkogsluffarnas OK2:45:22+1:53:55
51Kirsten Wolff ThomsenSvendborg OK2:46:32+1:55:05
Luzia KlauserOLG Rymenzburgej godkänd
Patricia BengtssonOK Tyrej start
Emil Melin Ganc-PetersenFossum IFej start
Margaretha GranbergWaxholms OKej start
Kajsa SandewallUmeå OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser