Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 2 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Etappstart-Inskolning

1 610 m, 103 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Alva AldinStora Tuna OKfullföljt
Hilma ArevångTullinge SKfullföljt
Rasmus BocciarelliSkogslöparnafullföljt
Nora BringertKatrineholms OKfullföljt
Märta DuellHestra IFfullföljt
Cesar EdhageNyköpings OKfullföljt
Lilja EdhageNyköpings OKfullföljt
Hilda ElfvingDomnarvets GoIFfullföljt
Tove ErikssonKlubblösfullföljt
Axel GustafssonNyköpings OKfullföljt
Leana HeinerOLK Piz Hasifullföljt
Samu HietalaLapuan Virkiäfullföljt
Noomi HolmbergSundsvalls OKfullföljt
Elsa HägglundÖstersunds OKfullföljt
Alfred JanssonEksjö SOKfullföljt
Folke KandersFrosta OKfullföljt
Saga LexellOK Klemmingenfullföljt
Arvid LitzellOK Kullingshoffullföljt
Anton LundbergOK Renenfullföljt
Venla LänsiluotoHelsingin Suunnistajatfullföljt
Peder Jostein MidttunBardu ILfullföljt
Axel SandVästerbergslagens OLfullföljt
Walter SandbergNärpes OKfullföljt
Hanna SidenvallOK Kårefullföljt
Ture SjölundGöteborg-Majorna OKfullföljt
Klara Stenmark-RönnestrandFrösö IFfullföljt
Signe StridOK Sarvenfullföljt
Charlie SvederDomnarvets GoIFfullföljt
Molly ValleriusGamleby OKfullföljt
Isak WegmüllerOK Rodhenfullföljt
Elvin WikströmIK Jarl Rättvikfullföljt
Viktor ÅhlénOK Österåkerfullföljt
Simon ÅttingLinköpings OKfullföljt
Alva AldinStora Tuna OKej godkänd
Alva AlmTjällmo-Godegårds OKej godkänd
Wilma AlmTjällmo-Godegårds OKej godkänd
Eskil BerghTullinge SKej godkänd
Ossian Bjuggstamej godkänd
Stella BoströmÖstersunds OKej godkänd
Tindra Burman SjölanderKlubblösej godkänd
Linus DahlbergOK Brantenej godkänd
Alva DalenstamSnättringe SKej godkänd
Liv DalenstamSnättringe SKej godkänd
Wille EnbergVästerbergslagens OLej godkänd
Helge FahlénIFK Umeåej godkänd
Elvira FloodKlubblösej godkänd
Ellen FällströmSkogslöparnaej godkänd
Ville GassnerUlricehamns OKej godkänd
Elsa GranlundOK Renenej godkänd
Nils GundbergOK Kolmårdenej godkänd
Axel HedlundKlubblösej godkänd
Ludvig HenningHärnösands OKej godkänd
Ronja HolmbergSundsvalls OKej godkänd
Marcus HolmgrenNässjö OKej godkänd
Alicia HögforsTrosabygdens OKej godkänd
Lukas JohanssonValbo AIFej godkänd
Astrid NäsholmSkogslöparnaej godkänd
Lovisa PalmKFUM Örebro OKej godkänd
Wilgot PetterssonNorbergs OKej godkänd
Tyra RudälvLångvikens OKej godkänd
Vera RudälvLångvikens OKej godkänd
Tuva SandhOK Roxenej godkänd
Assar SjölundGöteborg-Majorna OKej godkänd
Axel StenbackKvarnsvedens GoIF OKej godkänd
Signe SvedbergTibro OKej godkänd
Viktor ZachrissonOK Alehofej godkänd
Edvin ÅhlénOK Österåkerej godkänd
Michéle AeschlimannOl Norskautom tävlan
Celine AischlimannOl Norskautom tävlan
Cecilia CarlssonKlubblösutom tävlan
Hanna ColemanKlubblösutom tävlan
Kajsa ErlandssonSundsvalls OKutom tävlan
Simon FernadezSnättringe SKutom tävlan
Simon FernandezSnättringeutom tävlan
Somin FernandezSnättringe SKutom tävlan
Emil ForsbergTullinge SKutom tävlan
Mattis GulliksenBaekkelagets SKutom tävlan
Vanja HagnestålMarkbygdens OKutom tävlan
Elin  HägglundIK Vårbyutom tävlan
Knut JacobsonFrölunda OLutom tävlan
Elna JohanssonKamrat och IF KIFutom tävlan
Ivan JohanssonOK Älmeutom tävlan
Henry JonssonUmedalens IFutom tävlan
Elias KoivulaHelsingin Suunnistajatutom tävlan
Signe LodinOK Långbergetutom tävlan
Lisa LundinVaisutom tävlan
Kari MarshBig Foot Australiautom tävlan
Lily MasapärsMalungs OK Skogsmårdarnautom tävlan
Noel MohnOLC Kapreoloutom tävlan
Emil PaulsonLinköpings OKutom tävlan
Linnea PåledalOK Roxenutom tävlan
Benias ReimertzGällstadbygdens SOKutom tävlan
Mylene ReinhartOLG Biberist SOutom tävlan
Noel ReinhartOLG Biberist SOutom tävlan
Tim RothhagerASKÖ Henndorfutom tävlan
Alinda RundqvistOK Nackheutom tävlan
Troy StoksethHalden SKutom tävlan
Silje StrandLierbygda O-Lagutom tävlan
Emma SundinKlubblösutom tävlan
Emmy WalleniusKlubblösutom tävlan
Gry ValleriusGamleby OKutom tävlan
Axel ViklundKlubblösutom tävlan
Maja ÖstbergFinspångs AIKutom tävlan
Hilma ArevångTullinge SKej start
Rasmus BocciarelliSkogslöparnaej start
Nora BringertKatrineholms OKej start
Märta DuellHestra IFej start
Cesar EdhagerBladbagge OKej start
Lilja EdhagerBladbagge OKej start
Hilda ElfvingDomnarvets GoIFej start
Tove ErikssonKlubblösej start
Simon FernandezSnättringe SKej start
Edvard GelfgrenOK Renenej start
Valda Grönrosej start
Valda Grönrosej start
Axel GustafssonNyköpings OKej start
Leana HeinerOLK Piz Hasiej start
Ludvig HenningHärnösands OKej start
Samu HietalaLapuan Virkiäej start
Elin HägglundVårby IKej start
Alfred JanssonEksjö SOKej start
Folke KandersFrosta OKej start
Saga LexellOK Klemmingenej start
Arvid LitzellOK Kullingshofej start
Anton LundbergOK Renenej start
Venla LänsiluotoHelsingin Suunnistajatej start
Peder Jostein MidttunBardu ILej start
Mollie PetterssonNorbergs OKej start
Axel SandVästerbergslagens OLej start
Walter SandbergNärpes OKej start
Hanna SidenvallOK Kåreej start
Assar SjölundGöteborg-Majorna OKej start
Ture SjölundGöteborg-Majorna OKej start
Helena SteinerOLG Rymenzburgej start
Klara Stenmark-RönnestrandFrösö IFej start
Signe StridOK Sarvenej start
Charlie SvederDomnarvets GoIFej start
Molly WalleriusGamleby OKej start
Elvin WikströmIK Jarl Rättvikej start
Viktor ÅhlénOK Österåkerej start
Simon ÅttingLinköpings OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser