Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 2 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Etappstart-Lätt 3,5

3 380 m, 164 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tilda GripenbergIF Brahe58:19
2Victor ModigOK PAN-Kristianstad1:03:38+5:19
3Mikaela JohnssonFK Finn1:08:35+10:16
4Arvid RothLinköpings OK1:11:17+12:58
5Anna Tynell SegerströmGrycksbo IF OK1:12:12+13:53
6Hilda SanderOK Milan1:14:28+16:09
7Signe RoosÖstersunds OK1:14:45+16:26
8Niklas PaulssonOK Löftan1:16:14+17:55
9Jenny AnderssonAnderstorps OK1:20:51+22:32
10Christian Berg1:21:38+23:19
11Klara LugnérSkellefteå OK1:22:12+23:53
12Peter MårtenssonGarphyttans IF1:22:21+24:02
13Petra NorbergNyköpings OK1:23:25+25:06
14Lovisa BirathStenungsunds OK1:27:38+29:19
15Angelica KarlssonJönköpings OK1:27:48+29:29
16Patrik LitzellOK Kullingshof1:28:14+29:55
17Sara OlssonGrycksbo IF OK1:28:41+30:22
18Eva DalenstamSnättringe SK1:29:12+30:53
19Moa NilssonEslövs FK1:30:40+32:21
20Olle OlssonHelsingborgs SOK1:31:11+32:52
21Matilda KohtamäkiFinspångs SOK1:33:13+34:54
22Jennifer NilssonFinspångs SOK1:33:23+35:04
23Peder JensenKlubblös1:34:42+36:23
24Nils Spets BlombergKlubblös1:35:27+37:08
25Albin LuningBålstad SK1:35:39+37:20
26Kristin SølbergIL Leik1:36:00+37:41
27Kati LaineEspoon Suunta1:39:04+40:45
28Catharina ModhOK Milan1:40:27+42:08
29Åsa MånssonSödertälje-Nykvarn OF1:40:59+42:40
30Bo PetterssonOK Djerf1:41:01+42:42
31Annika KärkkäinenOK Djerf1:41:03+42:44
32Barbara MaurerOLC Kapreolo1:41:42+43:23
33Ernst HungerbühlerOLC Kapreolo1:45:41+47:22
34Anna BergSträngnäs-Malmby OL1:46:00+47:41
35Sara Jernberg1:46:15+47:56
36Liang JianO-Ringen Academy ( CHN - New Star )1:46:19+48:00
37Ann-Lis Carnestad MårtenssonKlubblös1:47:12+48:53
38Charlotte ThorstenssonLjusdals OK1:48:58+50:39
39Marie Clefberg1:49:02+50:43
40Pia BylundIF Thor1:51:43+53:24
41Lotta LexellOK Klemmingen1:52:48+54:29
42Niclas JohanssonOK Kåre1:55:22+57:03
43Lilly HästöIF Femman2:07:07+1:08:48
44Erica DahlqvistOK Gipen2:07:51+1:09:32
45Anna LjungkvistIFK Göteborg2:09:24+1:11:05
46Karin NilssonJärla Orientering2:12:46+1:14:27
47Klara StenbackSkarpnäcks OL2:30:30+1:32:11
48Gunnar CarlssonOK Letstigen2:32:47+1:34:28
49Yvonne HagströmOK Letstigen2:35:32+1:37:13
50Magdalena WoldSundbybergs IK2:36:42+1:38:23
51Maria SandbergAttunda OK2:53:17+1:54:58
52Mina JanssonOK Långberget3:10:51+2:12:32
53Malin JanssonOK Långberget3:10:58+2:12:39
Liselott AhlstedtÅmåls OKej godkänd
Edvin AlpSuzukiej godkänd
Casper AnderssonÖstersunds OKej godkänd
Linus AnderssonKlubblösej godkänd
Maria AnderssonKlubblösej godkänd
Sara AnderssonVänersborgs SKej godkänd
Ulrika AppelgreTrollhättans SOKej godkänd
Elisabeth BrækkeHalden SKej godkänd
Ida BranteforsIF Thorej godkänd
Anna ClashammarNyköpings OKej godkänd
Lotta EdvinssonEnerydaej godkänd
Mariann EklundSkogsluffarnas OKej godkänd
Emrik EvebornSOK Viljanej godkänd
Tina EvebornSOK Viljanej godkänd
Charlotte FagerstedtSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Elsa FahlénRydboholms SKej godkänd
Susanne FjällborgStenungsunds OKej godkänd
Hans GummessonFinspångs SOKej godkänd
Lise-Lott GummessonFinspångs SOKej godkänd
Anna GuttkeNyköpings OKej godkänd
Monika HedmanÖstersunds OKej godkänd
Malte HinasSkarpnäcks OLej godkänd
Matilda JardingNyköpings OKej godkänd
Elsa JohanssonOK Måsenej godkänd
Jessica JohanssonSol Tranåsej godkänd
Marie JohanssonHögåkers OKej godkänd
Susanna JonstoijHestra IFej godkänd
Pontus Jugårdej godkänd
Pernilla Klevebackej godkänd
Ann-Sofi KromnérSkogspojkarnas OKej godkänd
Hanna KullaValbo AIFej godkänd
Eija LauriFK Herkulesej godkänd
Ann-Sofi LindgrenIF Hallby SOKej godkänd
Simon LindqvistÖstersunds OKej godkänd
Josef LyrbergValbo AIFej godkänd
Louise ModénVänersborgs SKej godkänd
Emma MånssonSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Roger NilssonVittjärvs IKej godkänd
Maria Norinej godkänd
Kajsa PerssonSundbybergs IKej godkänd
Henriette PlitEspoon Suuntaej godkänd
Rakel RahmHärnösands OKej godkänd
Anna RambergOK Löftanej godkänd
Elias RangertIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Frida RudsanderIK Vistaej godkänd
Carina Rönnvall-BergOK Botniaej godkänd
Magnus SamuelssonOK Södertörnej godkänd
Susanne SchiblerOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Marianne SjölanderOK Gyngeej godkänd
Stina SmederödKils OKej godkänd
Lisa SundbergTullinge SKej godkänd
Sara SvenssonSurahammars SOKej godkänd
Malin ÖsterlundIK Ymerej godkänd
Agnes AlpKlubblösutom tävlan
Edvin  AlpKlubblösutom tävlan
Mattias. AnderssonKlubblösutom tävlan
Ingrid  AugustssonKlubblösutom tävlan
Lennart  AugustssonKlubblösutom tävlan
Linda BageOK Alehofutom tävlan
Sara BergNyköpings OKutom tävlan
Ann-Christine BomanLustens OKutom tävlan
Isak BraheIF Braheutom tävlan
Johnsson ChristianFK Finnutom tävlan
Johansson ErikaSOK Träffutom tävlan
Ante Eriksson Klubblösutom tävlan
Jessica ErixonOK Kullingshofutom tävlan
Andreas FagerströmStora Tuna OKutom tävlan
Jose FernandezTumba-Mälarhöjdutom tävlan
Lena GustafssonVBolutom tävlan
Sara GustafssonVästerbergslagen OLutom tävlan
Anders HagstedtKlubblösutom tävlan
Svein Olav  Haug Freidigutom tävlan
Anne HolmbackIF Femmanutom tävlan
Mia-Lena HolmströmRobertsfors IKutom tävlan
Karin IdhultRobertsfors IKutom tävlan
Malin JanssonOK Långbergetutom tävlan
Mina JanssonOK Långbergetutom tävlan
Peder JensenOK-77utom tävlan
Alice JohanssonOK Refteleutom tävlan
Anna JohanssonKlubblösutom tävlan
Berit JohanssonSimlångsdalens IFutom tävlan
Erik JohanssonLaholms IF OKutom tävlan
Christian JohnssonFinn FKutom tävlan
Susanne KarlssonOK Tisarenutom tävlan
Alva KjellmanOK Ravinenutom tävlan
Daniel KjellmanOK Ravinenutom tävlan
Gunn Tove LeirenByåsenutom tävlan
Astrid LodinOK Långbergetutom tävlan
Kerstin LugneKils OKutom tävlan
Sara LundinVaisutom tävlan
Olle NäslundSävedalens AIKutom tävlan
Mattias OlssonOK Kåreutom tävlan
Andreas PaulssonSunbybergs IKutom tävlan
Stefan Persson Klubblösutom tävlan
Isak PorthinIF Braheutom tävlan
Katarina RolandKlubblösutom tävlan
Arvid RothLinköpings OKutom tävlan
Mattias SamuelssonNAIS Orienteringsklubbutom tävlan
Johan SandgrenFrölunda OLutom tävlan
Sandra SchönfeldOLG Biberist SOutom tävlan
Ulrika SignahlVästerbergslagen OLutom tävlan
Anna  Sköld Österfärnebo IFutom tävlan
Hanna SköldÖsterfärnebo IFutom tävlan
Katarina SundOK Roslagenutom tävlan
Jenny SvärdSMOLutom tävlan
Daniel SöderkvistKlubblösutom tävlan
Cecillia TarandiIFK Lidingö SOKutom tävlan
Hanna  UlanderKlubblösutom tävlan
Anna WennertorpOK Linnéutom tävlan
Olle ÅdahlUmeå OKutom tävlan
Martin ÖstemarFinspångs SOKutom tävlan
Agnes AlpSuzukiej start
Charlotte AlvordOK Roslagenej start
Jenny AnderssonAnderstorps OKej start
Anna BergSträngnäs-Malmby OLej start
Christian Bergej start
Mona BergqvistGarphyttans IFej start
Lovisa BirathStenungsunds OKej start
Pia BylundIF Thorej start
Gunnar CarlssonOK Letstigenej start
Ann-Lis Carnestad MårtenssonKlubblösej start
Marie Clefbergej start
Erica DahlqvistOK Gipenej start
Eva DalenstamSnättringe SKej start
Eva GillsparrFrosta OKej start
Per GillsparrFrosta OKej start
Tilda GripenbergIF Braheej start
Yvonne HagströmOK Letstigenej start
Karin HanssonTäby OKej start
Ernst HungerbühlerOLC Kapreoloej start
Ernst HungerbühlerOLC Kapreoloej start
Lilly HästöIF Femmanej start
Sara Jernbergej start
Marie JohanssonHögåkers OKej start
Niclas JohanssonOK Kåreej start
Anton Jugårdej start
Cecilia KarlsenJärfälla OKej start
Pernilla Klevebackej start
Matilda KohtamäkiFinspångs SOKej start
Annika KärkkäinenOK Djerfej start
Kati LaineEspoon Suuntaej start
Lotta LexellOK Klemmingenej start
Marie LichtenbergBredareds IFej start
Patrik LitzellOK Kullingshofej start
Anna LjungkvistIFK Göteborgej start
Klara LugnérSkellefteå OKej start
Albin LuningBålstad SKej start
Barbara MaurerOLC Kapreoloej start
Barbara MaurerOLC Kapreoloej start
Carren MelinderTullinge SKej start
Catharina ModhOK Milanej start
Victor ModigOK PAN-Kristianstadej start
Åsa MånssonSödertälje-Nykvarn OFej start
Peter MårtenssonGarphyttans IFej start
Emma NilssonIF Hallby SOKej start
Jennifer NilssonFinspångs SOKej start
Karin NilssonJärla Orienteringej start
Moa NilssonEslövs FKej start
Petra NorbergNyköpings OKej start
Arne Olssonej start
Sara OlssonGrycksbo IF OKej start
Niklas PaulssonOK Löftanej start
Bo PetterssonOK Djerfej start
Signe RoosÖstersunds OKej start
Maria SandbergAttunda OKej start
Hilda SanderOK Milanej start
Sanna SjöbergNjurunda OKej start
Stina SmederödKils OKej start
Nils Spets BlombergKlubblösej start
Klara StenbackSkarpnäcks OLej start
Kristin SølbergIL Leikej start
Charlotte ThorstenssonLjusdals OKej start
Anna TynellGrycksbo IF OKej start
Micke VanceaNjurunda OKej start
Magdalena WoldSundbybergs IKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser