Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 2 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Etappstart-Lätt 5,0

5 200 m, 76 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Simon WiklundFalköpings AIK OK1:13:56
2Erik CarlssonMatteus SI1:24:02+10:06
3Cecilia WinqvistOK Djerf1:34:09+20:13
4Anna LundemoKlubblös1:44:28+30:32
5Hannes ÖnanderKjula IF1:50:43+36:47
6Karin NilssonIK Trenne Ullared1:52:14+38:18
7Anna WikströmIK Jarl Rättvik2:03:55+49:59
8Knut LangeOK Älme2:05:38+51:42
9Linda BrynolfssonUmeå OK2:10:30+56:34
10Sofie JörgensenVästerbergslagens OL2:13:36+59:40
11Åsa DamneBromma-Vällingby SOK2:15:01+1:01:05
12Olof ForsbergKlubblös2:17:25+1:03:29
13Klara FischerOK Linné2:19:15+1:05:19
14Alex KarlsenJärfälla OK2:19:48+1:05:52
15Alexander Shalan OttossonSOK Viljan2:25:32+1:11:36
16Karin GabrielssonFalköpings AIK OK2:33:03+1:19:07
17Anna HammarbergAlvesta SOK2:43:05+1:29:09
18Agnes DickerKlubblös2:53:30+1:39:34
19Max MoritzTvärreds IF2:59:07+1:45:11
20Jan WinbladRegna BK3:02:35+1:48:39
21Elizabeth PetterssonOK Djerf3:04:27+1:50:31
22Emma LarssonIF Hagen3:06:08+1:52:12
23Fredrik Borgelin3:14:16+2:00:20
24Ideke van HoofKVO3:16:42+2:02:46
Catharina AnderssonOK Torej godkänd
Ann-Sofie AndertoftVästerås SOKej godkänd
Noah AndertoftVästerås SOKej godkänd
Olle BerggrenTullinge SKej godkänd
Stina BodénLitsbygdens SKej godkänd
Petra BöhmASKÖ Henndorfej godkänd
Jeanette DahlströmGrycksbo IF OKej godkänd
Klara GöranssonÅsarna IKej godkänd
Mats HambergTrimble IFej godkänd
Lukas HambäckLånghundra IFej godkänd
Liselott HögforsTrosabygdens OKej godkänd
Kristina JennerstrandOK Njudungej godkänd
Cecilia JohanssonIF Thorej godkänd
Michaela JohanssonMullsjö SOKej godkänd
Monica KällstrandOK Hammarenej godkänd
Iida LaineEspoon Suuntaej godkänd
Heidi LindellIF Braheej godkänd
Lisa NiskaSundbybergs IKej godkänd
Eric PetterssonSurahammars SOKej godkänd
Andreas SiemssenNärpes OKej godkänd
Fredrik Sjölanderej godkänd
Åsa SjölanderNorrlands Miljövårdej godkänd
Karin Strinningej godkänd
Lena SödervallTullinge SKej godkänd
Anna WesterlundNyköpings OKej godkänd
Ida WesterlundNyköpings OKej godkänd
Ghita WikblomIF Minkenej godkänd
Tommy VikmanOK Linnéej godkänd
Josefine VorbergOK Landehofej godkänd
Cajsa ÅkerfeldtGäddede SKej godkänd
Per-Håkan AnderssonIFK Lidingö SOKutom tävlan
Emelie BleyIF Tjalve Norrköpingutom tävlan
Bosse  CarlssonSandarna BKutom tävlan
Anders DelanderHelsingborg SOKutom tävlan
Lisa ErikssonLidköpings VSKutom tävlan
Nicklas ForsbergKlubblösutom tävlan
Tore GidlundDomsjöutom tävlan
Örjan  Görling Klubblösutom tävlan
Sofie HahtokariOK Botniautom tävlan
Kristine HaugFredigutom tävlan
Matilda HelgVästvärmlands OKutom tävlan
Dennis JonssonKlubblösutom tävlan
Sofie JörgensenVästerbergslagen OLutom tävlan
Knut LangeOK Älmeutom tävlan
Erik LindblomKlubblösutom tävlan
Caroline LinnerosLöftanutom tävlan
Elin LudvigssonOK Klemmingenutom tävlan
Martin MagnerfeltFalköpings AIK OKutom tävlan
Eva NessVännäs OKutom tävlan
Karin NilssonIK Trenne Ullaredutom tävlan
Jessica RousselKlubblösutom tävlan
Yngve ÖstbergUmeå OKutom tävlan
Sofia BeijerJönköpings OKej start
Fredrik Borgelinej start
Erik CarlssonMatteus SIej start
Åsa DamneBromma-Vällingby SOKej start
Agnes DickerKlubblösej start
Klara FischerOK Linnéej start
Olof ForsbergKlubblösej start
Karin GabrielssonFalköpings AIK OKej start
Anna HammarbergAlvesta SOKej start
Alicia JanssonOK Skärmenej start
Markus JohanssonLycksele IFej start
Alex KarlsenJärfälla OKej start
Anna LundemoKlubblösej start
Nina MikkolaSK Business Ladiesej start
Max MoritzTvärreds IFej start
Gustav MöllerbergValbo AIFej start
Alexander Shalan OttossonSOK Viljanej start
Ideke van HoofKVOej start
Simon WiklundFalköpings AIK OKej start
Jan WinbladRegna BKej start
Cecilia WinqvistOK Djerfej start
Cajsa ÅkerfeldtGäddede SKej start
Hannes ÖnanderKjula IFej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser