Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 2 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Etappstart-Medelsvår 4,0

3 950 m, 141 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Håvard Vaeng BernhardsenIL BUL-Tromsø1:26:14
2Johan LindmanFinspångs SOK1:37:52+11:38
3Martin LindmarkLunds OK1:44:26+18:12
4Katariina VapolaMS Parma1:49:01+22:47
5Gustav Möllberg1:50:19+24:05
6Gustaf HäroldSol Tranås1:50:23+24:09
7Caroline HolmbergSundsvalls OK1:55:21+29:07
8Elvira SilverGävle OK1:55:23+29:09
9Henrik RamebäckUmeå OK2:00:42+34:28
10Stephan HeinerOLK Piz Hasi2:00:47+34:33
11Björn SvanbergBergnäsets AIK2:07:47+41:33
12Julia KeyGotlands Bro OK2:08:13+41:59
13Jonathan LjungbergOK Skogsfalken2:09:39+43:25
14Noemi SkorzinskiIKSU Multisport2:13:18+47:04
15Niklas ÖqvistBergnäsets AIK2:14:02+47:48
16Ida SjölundFrösö IF2:15:16+49:02
17Cecilia CollinBergnäsets AIK2:16:09+49:55
18Rikard LövnordOK Vivill2:16:56+50:42
19Emma JonsonOK Vivill2:16:57+50:43
20Alice BjörkqvistOK Landehof2:17:38+51:24
21Rolf BergNydalens SK2:20:28+54:14
22Anders AlganderKlubblös2:21:38+55:24
23Magdalena Hoffsten-ArkängTullinge SK2:24:04+57:50
24Martin NelkingSkåneslättens OL2:24:17+58:03
25Per SannemalmJärla Orientering2:25:39+59:25
26Petra BerggrundUmeå OK2:26:06+59:52
27Randi HegstadByåsen IL2:29:09+1:02:55
28Susanna Graucob2:33:09+1:06:55
29Jacob WolgastSnättringe SK2:34:13+1:07:59
30Robert PuustaOK Älvsjö-Örby2:35:45+1:09:31
32Beatrice ÖsterbergSurahammars SOK2:42:06+1:15:52
33Peter ÖsterbergSurahammars SOK2:42:31+1:16:17
34Marianne NymanOK Trian2:47:11+1:20:57
35Ove BranellRyda SK2:47:31+1:21:17
36Elisabeth BranellRyda SK2:47:32+1:21:18
37Tuula PajulaKuopion Suunnistajat3:12:19+1:46:05
38Karin JohannessonOK Långberget3:20:50+1:54:36
39Elsa BrahmLånghundra IF3:49:36+2:23:22
40Ingrid UlfstedtJärfälla OK4:41:55+3:15:41
Ebba AlrikssonNybro OKej godkänd
Felix ArkängTullinge SKej godkänd
Örjan ArkängTullinge SKej godkänd
Sofia BeijerJönköpings OKej godkänd
Viktor BengtssonOK Renenej godkänd
Christel BergOK Enenej godkänd
Magnus Bergej godkänd
Annika BjörkrothStockholm Multisport klubbej godkänd
Jan BrandonBromma-Vällingby SOKej godkänd
Mattias BrämersonTibro OKej godkänd
Rickard CedervallÖrkelljunga FKej godkänd
Johan DanielssonLycksele IFej godkänd
Maria DanielssonLycksele IFej godkänd
Björn EkmanOK Roxenej godkänd
Pär EliassonDalaportens OLej godkänd
Martin EnströmTrollhättans SOKej godkänd
Ante Erikssonej godkänd
Bengt-Göran Frantzej godkänd
Anna-Maria GrimmerIFK Umeåej godkänd
Stefan GrundbergDalaportens OLej godkänd
Carina GullbergOK Österåkerej godkänd
Janica HahtokariOK Botniaej godkänd
Andreas HedlundKlubblösej godkänd
Anna HällstenStora Tuna OKej godkänd
Jenny JakobssonEksjö SOKej godkänd
Jeanette JarlemarkIFK Lidingö SOKej godkänd
Simon JohanssonFinformej godkänd
Wilma JohanssonIF Rigorej godkänd
Anna JohnssonSkogspojkarnas OKej godkänd
Mats JonassonGäddede SKej godkänd
Sanna JäderströmKlubblösej godkänd
Anna KaskOK Linnéej godkänd
Axel KolsvikHägersta GFej godkänd
Hans KulstadSkåneslättens OLej godkänd
Kicki KällströmSundsvalls OKej godkänd
Johanna LindahlHärnösands OKej godkänd
Karin LindénFrölunda OLej godkänd
Therese LjungbergOK Skärmenej godkänd
Kamilla LomeHamar OKej godkänd
Linda LundbergOK Renenej godkänd
Simon LundbergUmeå OKej godkänd
Magdalena MosslindVandrarringenej godkänd
Malva MöllerOK Linnéej godkänd
Linda NilssonLånghundra IFej godkänd
Linda NilssonAlvesta SOKej godkänd
Björn NybäckTullinge SKej godkänd
Rebecka NylénDegerfors OKej godkänd
Kenneth PetterssonNorbergs OKej godkänd
Anna PihlströmOK Landehofej godkänd
Lars RahmHärnösands OKej godkänd
Therese RahmHärnösands OKej godkänd
Matilda RundqvistOK Nackheej godkänd
Emelie RunfeldtSigtuna OKej godkänd
Gustaf RunfeldtSigtuna OKej godkänd
Karin SandqvistVästerås SOKej godkänd
Annette SeldénIF Rigorej godkänd
Erland SimonssonSundbybergs IKej godkänd
Helena SonessonFalköpings AIK OKej godkänd
Corinne StäubleOLG Galgenenej godkänd
Amelie SundahlHestra IFej godkänd
Per-Erik SvenssonLidköpings VSKej godkänd
Nathalie WaldnerOLG Pfäffikonej godkänd
Mikaela WallerströmOK Österåkerej godkänd
Mikael WiduchKarlskrona SOKej godkänd
Ellen WikstenGävle OKej godkänd
Bo WinqvistOK Djerfej godkänd
Lars ÅbergUmeå OKej godkänd
Maria ÅkerfeldtGäddede SKej godkänd
Karin Öbergej godkänd
Rolf AnderssonVästvärmlands OKutom tävlan
Pia  AndrénIF Rigorutom tävlan
Marta-Lena AnttiOK Renenutom tävlan
Inge BlombergSträngnäs Malmby OLutom tävlan
Camilla EngbergSundsvalls OKutom tävlan
Ragnar FalkNyköping OKutom tävlan
Patrik G BjörkqvistBrittatorp TKutom tävlan
Kristin GjölsjöOK Mossutom tävlan
Johan HedmanIF Hagenutom tävlan
Per HedmanIF Hagenutom tävlan
Ulrika JakobssonAlfta-Ösa OKutom tävlan
Jonas JoelssonKlubblösutom tävlan
Eva JärvikenNorbergs OKutom tävlan
Inger JärvikenNorbergs OKutom tävlan
Jonas KohlbergVästvärmlands OKutom tävlan
Hanna KolbergVästvärmlands OKutom tävlan
Tomas LjungkvistÄrla IFutom tävlan
Tomas LjungkvistÄrla IFutom tävlan
Tobias LobergJärfalla OKutom tävlan
Mauri Lähdekorpifemmanutom tävlan
Tuija MäkinenRastikarhututom tävlan
Lina NordstrandKlubblösutom tävlan
Hanna Norgren Klubblösutom tävlan
Nikiforos PapasikasSkarpnäcks OLutom tävlan
Elsi PöllänenEspoon Suuntautom tävlan
Enrik RamebäckUmeå OKutom tävlan
Jardar SandstadSelbu OKutom tävlan
Ronny SchalinMoKutom tävlan
Tommy SjöbergKlubblösutom tävlan
Janne SkarnerLeksands OKutom tävlan
Nina WeberOLG Biberistutom tävlan
Jacob WolgastSnättringe SKutom tävlan
Nicoline von FrenckellFinlandutom tävlan
Anders AlganderKlubblösej start
Felix ArkängTullinge SKej start
Örjan ArkängTullinge SKej start
Rolf BergNydalens SKej start
Håvard Vaeng BernhardsenIL BUL-Tromsøej start
Elsa BrahmLånghundra IFej start
Cecilia CollinBergnäsets AIKej start
Pär EliassonDalaportens OLej start
Anna-Karin ErikssonNorbergs OKej start
Susanna Graucobej start
Randi HegstadByåsen ILej start
Stephan HeinerOLK Piz Hasiej start
Magdalena Hoffsten-ArkängTullinge SKej start
Caroline HolmbergSundsvalls OKej start
Gustaf HäroldSol Tranåsej start
Wilma JohanssonIF Rigorej start
Emma JonsonOK Vivillej start
Julia KeyGotlands Bro OKej start
Rasmus LarssonGarphyttans IFej start
Johan LindmanFinspångs SOKej start
Martin LindmarkLunds OKej start
Jonathan LjungbergOK Skogsfalkenej start
Rikard LövnordOK Vivillej start
Martin NelkingSkåneslättens OLej start
Amanda NylénDegerfors OKej start
Marianne NymanOK Trianej start
Tuula PajulaKuopion Suunnistajatej start
Robert PuustaOK Älvsjö-Örbyej start
Per SannemalmJärla Orienteringej start
Elvira SilverGävle OKej start
Ida SjölundFrösö IFej start
Noemi SkorzinskiIKSU Multisportej start
Katariina VapolaMS Parmaej start
Niklas ÖqvistBergnäsets AIKej start
Beatrice ÖsterbergSurahammars SOKej start
Peter ÖsterbergSurahammars SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser