Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 2 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

NAIS Orienteringsklubb

37 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Marie AnderssonD50 Kort (780)1:10:56+3:31
2Ellen NilssonLätt 3,5 (495)1:05:50+6:41
15Johan WaernqvistMedelsvår 3,3 (500)1:26:03+26:06
23Ida WaernqvistD15 (881)1:40:33+27:26
23Emil TräffEtappstart-U1 (397)1:27:41+52:59
29Mattis NilssonH16 (942)1:39:13+21:07
32Viktor WaernqvistH18 Elit (589)1:36:03+13:01
33Petra NilssonMedelsvår 4,0 (450)2:11:20+57:45
34Emilia SamuelssonD17-20 Kort (291)3:23:25+1:28:07
41Kajsa TräffD14 Kort (229)1:59:35+1:00:51
43Linnea SamuelssonD18 (646)2:16:06+37:55
55Anna MartinD50 Kort (780)1:37:08+29:43
57Stefan TräffH40 Kort-1 (560)2:06:11+51:49
59Josefin BovellanD20 (430)3:01:24+1:19:19
64Lotta WaernqvistLätt 3,5 (495)2:03:27+1:04:18
69Carl GranströmH40 Kort-1 (560)2:15:05+1:00:43
73Simon NybergH35 (400)3:50:41+2:08:16
76Anders JohanssonH50-2 (701)2:08:03+50:43
80Lars-Åke ClassonH50 Kort-2 (653)2:00:24+49:24
88Edwin WedinH11 (707)1:14:39+34:43
88Åsa GranströmD40 Kort (957)1:31:59+26:50
96Axel JarlH10 (928)1:00:23+26:41
99Linus ClassonH20 (549)4:07:11+2:20:47
99Mattis GranströmH15 (905)2:15:08+50:48
99Emma LindgrenD11 (638)1:45:26+59:47
103Ludvig ClassonH16 (942)2:06:19+48:13
105Alice ClassonD11 (638)1:50:09+1:04:30
107Torbjörn LindgrenH40 Kort-2 (554)2:47:17+1:31:19
110Erik WedinH50 Kort-2 (653)2:24:25+1:13:25
117Gabriella JarlD40 Kort (957)1:41:56+36:47
118Elias WedinU1 (982)55:08+25:47
124Sara BergqvistD45 Kort-2 (623)3:40:58+2:36:35
131Gustav GranströmH13 (879)1:53:52+54:18
142Helena LindgrenD40 Kort (957)1:55:26+50:17
146Ture BergqvistH15 (905)2:53:49+1:29:29
177Ylva-Li JarlU1 (982)1:28:04+58:43
Mattias SamuelssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)utom tävlan
Rune HaraldssonH100ej start
Emil TräffEtappstart-U1 (397)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser