Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 2 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Frölunda OL

49 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Jonas BrånaltEtappstart-Svår 3,5 (790)1:04:30
3Yngve NorellH65 (557)1:25:15+11:10
7Ally BlomD12 Kort (128)48:58+9:10
9Ellen RubendahlD12 Kort (128)52:59+13:11
9Jarvis HanssonH10 (928)39:44+6:02
9Jonas MartnerH40 (616)1:53:54+14:42
11Malin LammD50 Kort (780)1:18:27+11:02
11Maria NorellD65 (235)1:35:54+19:35
18Audrey HanssonD13 (805)1:14:37+10:14
21David BergströmH12 Kort (115)1:24:57+45:35
27Marcus HanssonH40 Kort-2 (554)1:34:45+18:47
31Axel BlomH18 (832)2:13:16+30:03
40Anders ArfwedsonH45-2 (579)2:08:14+41:32
41Annika AndréassonD50 Motion (443)2:03:46+40:37
45Richard BlomH50-2 (701)1:51:46+34:26
46Fredrik NorellH21-2 (626)2:53:47+44:26
60Anders LammH50-2 (701)1:56:48+39:28
60Håkan BerndtssonH50 Kort-2 (653)1:49:23+38:23
64Erik SameusH11 (707)1:02:02+22:06
86Ulf AlmehedH50-2 (701)2:14:14+56:54
86Jessica ArfwedsonD45 Motion (572)2:58:47+1:16:31
94Eva Lamm BergströmD45 Kort-2 (623)2:17:50+1:13:27
94Jörgen SameusH50-2 (701)2:21:03+1:03:43
104Sandra HanssonD40 Kort (957)1:35:32+30:23
106Thomas BorneH50-2 (701)2:35:50+1:18:30
106Anna-Maria SameusD45 Motion (572)3:33:17+1:51:01
122Fredrik BergströmH45 Kort-2 (775)2:16:37+1:08:48
125Carina JacobsonD40 Kort (957)1:42:55+37:46
136Pontus BergströmH10 (928)1:17:35+43:53
145Tomas AndréassonH55 Kort (868)2:21:51+1:10:49
148Katarina AlmehedD50 (891)2:32:40+1:19:48
156Anders LindénH55 (886)3:11:22+1:54:09
159Zebastian ArfwedsonH16 (942)2:42:56+1:24:50
162Håkan WåhlanderH55 (886)3:18:52+2:01:39
163Viktor BerndtssonH12 (891)1:37:34+1:01:26
173Katarina BorneD50 (891)3:18:12+2:05:20
179Johan SameusH14 (1006)2:12:02+1:21:01
189Rickar BerndtssonH14 (1006)2:44:14+1:53:13
Edvin BorneH16 (942)ej godkänd
Tim MartnerH13 (879)ej godkänd
Marcus LammH12 (891)ej godkänd
Marika WirungEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej godkänd
Karin LindénEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej godkänd
Julia BlomEtappstart-Svår 3,5 (790)ej godkänd
Knut JacobsonEtappstart-Inskolning (507)utom tävlan
Britta SandgrenEtappstart-U1 (397)utom tävlan
Sixten SandgrenEtappstart-U2 (376)utom tävlan
Johan SandgrenEtappstart-Lätt 3,5 (710)utom tävlan
Karin SandgrenEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)utom tävlan
Erland SvensonH70 (565)ej start
Sofia BorneMedelsvår 4,0 (450)ej start
Jonas BrånaltEtappstart-Svår 3,5 (790)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser