Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 2 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Finspångs SOK

52 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Linda WänströmMedelsvår 2,5 (191)1:01:59+1:59
2Johan LindmanEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:37:52+11:38
3Simon LundinH21-2 (626)2:16:42+7:21
8Eva GöhlD40 Kort (957)1:08:43+3:34
10Carin RosanderD21 Kort-1 (712)1:27:17+20:22
10Anders JohanssonH45 Motion (397)1:40:06+14:59
13Therese EkmanD17-20 Kort (291)2:32:03+36:45
14Jenni SimolaD21 Kort-1 (712)1:30:59+24:04
18Henrik GöhlH40 Kort-2 (554)1:28:06+12:08
19Claes MartinssonH70 Kort (587)1:20:19+17:45
21Emma EngströmD11 (638)56:59+11:20
21Matilda KohtamäkiEtappstart-Lätt 3,5 (710)1:33:13+34:54
22Jennifer NilssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)1:33:23+35:04
25Anders SvenssonH50 Motion (338)2:00:26+33:14
31Berit MartinssonD65 Kort (322)1:46:51+38:48
33Alicia GummessonD17-20 Kort (291)3:22:54+1:27:36
38Karin SvenssonD21-2 (487)2:41:49+44:57
38Axel JohanssonH17-20 Kort (251)2:58:46+1:30:57
39Malin AxD21 Kort-1 (712)1:46:11+39:16
43Edvin WaldfeltH17-20 Kort (251)3:12:40+1:44:51
56Joakim GustafssonH21 Kort-1 (738)2:25:18+53:58
60Bertil SenestadH70 (565)2:04:51+48:46
64Lena RosanderD55 (518)2:14:32+59:48
65Sofie VindD15 (881)1:58:15+45:08
75Alice JohanssonD14 (949)1:29:43+27:14
79Mats EkmanH45 Kort-2 (775)1:49:49+42:00
80Olof EkmanH15 (905)2:04:28+40:08
81Mats RosanderH60 (560)2:14:52+57:10
83Sara WänströmD15 (881)2:06:54+53:47
86Johan WänströmH45-1 (587)3:03:42+1:35:30
88Annemarie VindMedelsvår 3,3 (500)2:27:13+1:27:16
89Jensine SvenssonD15 (881)2:09:30+56:23
105Melker WaldfeltH12 (891)1:08:12+32:04
108Jesper WaldfeltH45 Kort-2 (775)2:03:01+55:12
121Josefine NilssonD13 (805)2:09:06+1:04:43
121Moa GöhlD12 (801)1:21:35+36:06
127Pontus ÖstemarH14 (1006)1:34:29+43:28
130Johan FridströmH45 Kort-2 (775)2:27:39+1:19:50
137Mats NilssonH45 Kort-2 (775)2:34:35+1:26:46
155Anneli WiklundD50 (891)2:38:58+1:26:06
162Holger WänströmU1 (982)1:13:14+43:53
163Evelin GummessonD14 (949)2:17:12+1:14:43
168Elmer WaldfeltH14 (1006)2:02:48+1:11:47
Ammy ÖstemarInskolning (742)fullföljt
Per LindmanH21 Lång-1 (772)ej godkänd
Malin GöhlD10 (904)ej godkänd
Ella JohanssonEtappstart-U2 (376)ej godkänd
Hans GummessonEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej godkänd
Lise-Lott GummessonEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej godkänd
Martin ÖstemarEtappstart-Lätt 3,5 (710)utom tävlan
Björn AxelssonEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)utom tävlan
Karin AxelssonEtappstart-Svår 3,5 (790)utom tävlan
Emil ÖstemarH11 (707)ej start
Matilda KohtamäkiEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej start
Jennifer NilssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej start
Johan LindmanEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej start
Thorsten SvenssonEtappstart-Svår 3,5 (790)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser