Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 2 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Frösö IF

36 startande
PlacNamnKlassTidDiff
5Per-Erik RönnestrandH50 Kort-1 (664)1:17:25+3:52
9Mats KarlströmMedelsvår 5,0 (260)1:51:08+21:42
10Hans-Åke FalkeströmH50 Motion (338)1:51:35+24:23
16Ida SjölundEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)2:15:16+49:02
17Kristin RönnestrandEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:35:47+31:15
21Bo LundströmH70 Kort (587)1:21:39+19:05
21Andre NordströmMedelsvår 5,0 (260)2:16:09+46:43
28Charlotta NilssonMedelsvår 5,0 (260)2:28:34+59:08
39David Lidström-HulténMedelsvår 4,0 (450)2:15:17+1:01:42
41Ylva NowénD45 Motion (572)2:24:02+41:46
42Hanna FalkeströmD40 Motion (515)2:17:38+40:11
45Eva RönnestrandD60 Kort (384)2:01:22+43:58
46Hanna Lidström HultenEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)2:37:59+1:33:27
67Marie RönnestrandD21 Kort-1 (712)1:57:08+50:13
67Björn RönnestrandH13 (879)1:27:29+27:55
75Anna-Karin LindebergMedelsvår 3,3 (500)2:07:44+1:07:47
86Magnus MattssonH40 (616)3:15:50+1:36:38
98Joar BäckmanH13 (879)1:38:36+39:02
98Torulf BäckmanH50 Kort-1 (664)2:06:26+52:53
110Niclas LidströmH50 Kort-1 (664)2:17:57+1:04:24
118Tor RönnestrandH16 (942)2:13:29+55:23
129Simon FalkeströmH11 (707)2:15:53+1:35:57
130Robyn LindebergU1 (982)58:08+28:47
137Elias FalkeströmU1 (982)1:00:39+31:18
Embla SjölundInskolning (742)fullföljt
Saga SjölundInskolning (742)fullföljt
Klara Stenmark-RönnestrandEtappstart-Inskolning (507)fullföljt
Oskar NowénH13 (879)ej godkänd
Loa NordströmH10 (928)ej godkänd
Nils RönnestrandH10 (928)ej godkänd
Fredrik MartinssonEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)ej godkänd
Patrik BrorssonEtappstart-Svår 7,5 (412)ej godkänd
Erik RönnestrandMedelsvår 5,0 (260)utom tävlan
Ingela RönnestrandMedelsvår 5,0 (260)utom tävlan
Mattias HallmansEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)utom tävlan
Lars RönnestrandEtappstart-Svår 3,5 (790)utom tävlan
Vidar BäckmanMedelsvår 5,0 (260)ej start
Klara Stenmark-RönnestrandEtappstart-Inskolning (507)ej start
Hanna Lidström HultenEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej start
Kristin RönnestrandEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej start
Ida SjölundEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser