Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D21 Elit

2 780 m, 73 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anna NärhiIFK Göteborg14:32
2Simone NiggliOl Norska14:53+0:21
3Deborah StadlerIFK Göteborg14:57+0:25
4Alva OlssonLinköpings OK15:08+0:36
5Sara HagströmIFK Göteborg15:20+0:48
6Kirsi NurmiIFK Göteborg15:24+0:52
7Anna HaatajaSK Pohjantähti15:26+0:54
8Josefin TjernlundOK Tisaren15:29+0:57
9Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna15:35+1:03
10Alexandra EnlundIF Femman15:39+1:07
11Agnes LeoHalden SK15:41+1:09
12Siri UlvestadNydalens SK15:46+1:14
13Lilian ForsgrenOK Tisaren15:47+1:15
14Tilda JohanssonOK Orion15:54+1:22
14Emma JohanssonDomnarvets GoIF15:54+1:22
16Emma BjessmoIFK Lidingö SOK15:55+1:23
17Ellinor TjernlundOK Tisaren15:56+1:24
18Tiia IstolahtiMS Parma16:02+1:30
19Kine Hallan SteiwerHalden SK16:03+1:31
20Johanna ÖbergOK Linné16:05+1:33
21Elin CarlssonOK PAN-Kristianstad16:06+1:34
21Andrea SvenssonOK Tisaren16:06+1:34
23Kristin Löfgren JohansenIFK Mora OK16:07+1:35
24Marttiina JoensuuSK Pohjantähti16:17+1:45
25Helena KarlssonIFK Lidingö SOK16:18+1:46
26Lisa RisbyOK Kåre16:19+1:47
27Heini WennmanSK Pohjantähti16:32+2:00
28Josefine KlintbergOK Ravinen16:35+2:03
29Sandrine MuellerOLK Argus16:39+2:07
30Frida SandbergStora Tuna OK16:41+2:09
30Eveliina HirvonenPaimion Rasti16:41+2:09
32Katrin MuellerIFK Lidingö SOK16:44+2:12
33Marita HotzOLK Argus16:48+2:16
34Ingrid GulbrandsenNtnui16:51+2:19
35Anna BachmanIFK Lidingö SOK16:54+2:22
36Magdalena OlssonStora Tuna OK16:55+2:23
36Jessica HallidayDomnarvets GoIF16:55+2:23
38Sanna SkoogKils OK16:57+2:25
39Louise MarkstedtOK Södertörn16:58+2:26
40Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna17:00+2:28
40Linda LindkvistLeksands OK17:00+2:28
42Enni JalavaTurun Suunnistajat17:04+2:32
42Rebecka HeinrupTullinge SK17:04+2:32
44Noora HyyrynenKouvolan Suunnistajat17:10+2:38
44Joana WältiSödertälje-Nykvarn OF17:10+2:38
46Kate MorrisonOK Linné17:14+2:42
47Matleena BoströmIFK Lidingö SOK17:17+2:45
48Ida HylanderNyköpings OK17:19+2:47
48Sara EskilssonAlfta-Ösa OK17:19+2:47
50Johanka ŠimkováIFK Mora OK17:24+2:52
51Aislinn PrendergastAustralia17:25+2:53
52Kristin HylanderNyköpings OK17:27+2:55
53Nelly CarlssonOK PAN-Kristianstad17:29+2:57
54Lovisa PerssonOK Tisaren17:30+2:58
55Susanna TervoIFK Lidingö SOK17:32+3:00
56Anna Dahlgren RosenJärla Orientering17:33+3:01
57Kristin OlovssonOK Linné17:37+3:05
58Kajsa RisbyOK Kåre17:51+3:19
59Hedwig HaasSundsvalls OK17:53+3:21
59Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF17:53+3:21
61Elin PetterssonIFK Göteborg17:55+3:23
62Louise LundgrenVäxjö OK17:57+3:25
63Marthe GløersenBækkelagets SK18:04+3:32
64Elin ClassonOK Orinto18:08+3:36
65Lisa AnderssonÄrla IF18:24+3:52
66Moa Leijon LindSödertälje-Nykvarn OF18:32+4:00
67Vanessa FrickerStora Tuna OK18:36+4:04
68Maria BjörklundStora Tuna OK18:58+4:26
69Tanja HäfeliNWK Be/So18:59+4:27
70Josefin ErlandssonOK Milan19:06+4:34
71Julia DavidssonÄrla IF20:10+5:38
72Stina NeroMullsjö SOK21:53+7:21
Maiki MaalbergOK Võruej godkänd
Annika BillstamOK Linnéej start
Sonja MellbergNtnuiej start
Vilde MalmeiNtnuiej start
Linnea HolmqvistHagaby GoIF Örebroej start
Elin MånssonIFK Göteborgej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser