Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D15

3 480 m, 176 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Fanny KukonlehtoKangasala SK24:51
2Erika ÅkessonMarkbygdens OK24:59+0:08
3Klara Åkerman SjöströmVästerås SOK25:20+0:29
4Alice EkNyköpings OK25:48+0:57
4Kristin Melby JacobsenLardal OL25:48+0:57
6Elsa SonessonFalköpings AIK OK26:07+1:16
7Lisa ÅkessonMarkbygdens OK26:33+1:42
8Vendela SöderqvistOK Kåre26:45+1:54
9Agnes DjurstedtEksjö SOK27:18+2:27
10Amanda GranqvistOK Ravinen27:28+2:37
11Cornelia KraftLänna IF27:40+2:49
12Inès BergerANCO27:41+2:50
13Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK27:43+2:52
14Tilda PalmIK Hakarpspojkarna27:55+3:04
14Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna27:55+3:04
16Vilde Margrethe SæbbøStavanger OK28:11+3:20
17Kerstin LjungemyrOK Kolmården28:19+3:28
18Hanna JonsellIF Thor28:28+3:37
19Linnea LundOK Kolmården29:23+4:32
20Liina ViitasaariKokkolan Suunnistajat29:30+4:39
21Thea BökmanHelsingborgs SOK29:32+4:41
22Elin ForsgrenOK Nolaskogsarna29:37+4:46
23Fanny ÖstlundOK Kolmården30:14+5:23
24Smilla MogensenOK Ravinen30:36+5:45
25Moa SkoogFalköpings AIK OK30:59+6:08
26Eira HertinIK Hakarpspojkarna31:01+6:10
27Ronja StåhlSundbybergs IK31:08+6:17
28Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb31:16+6:25
29Thea Nordin AbajiEksjö SOK32:00+7:09
30Caroline GuttkeNyköpings OK32:03+7:12
30Maja BergqvistKorsnäs IF OK32:03+7:12
32Emmi HietalaLapuan Virkiä32:05+7:14
33Siri SimonsenIK Hakarpspojkarna32:06+7:15
34Moa WallenborgLunds OK32:35+7:44
35Disa RangertKungälvs OK32:37+7:46
36Birgit Kleppa MadslienLillehammer OK32:43+7:52
37Evelina NilssonHögåkers OK32:51+8:00
38Emma AlmgrenOK Ravinen33:03+8:12
39Ane Malene KolstadFreidig33:17+8:26
40Astrid RexSundsvalls OK33:18+8:27
41Sigrid CarlssonSundbybergs IK33:27+8:36
42Wilma ThornellSurahammars SOK33:32+8:41
43Eleonora AlinderSjövalla FK33:40+8:49
44Maiju LehtonenLahden Suunnistajat-3733:48+8:57
45Alva NystedtSkåneslättens OL33:57+9:06
46Irmelie EnströmSundsvalls OK34:03+9:12
47Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL34:06+9:15
48Lea EdvardssonUmeå OK34:13+9:22
49Alma WallmanVästerbergslagens OL34:16+9:25
50Thilda SeldénIF Rigor34:27+9:36
51Mille JægtvikKonnerud IL34:38+9:47
52Karin LindgrenKFUM Örebro OK34:39+9:48
53Johanna AlmgrenOK Ravinen34:51+10:00
54Klara PerssonHalmstad OK35:01+10:10
55Rebecka PihlströmOK Landehof35:02+10:11
56Elsa HermanssonIFK Mora OK35:13+10:22
56Moa ErikssonTrollhättans SOK35:13+10:22
58Ida HänströmTäby OK35:16+10:25
59Olivia GrönqvistJönköpings OK35:21+10:30
60Hedda RöstinOK Ravinen35:22+10:31
61Jensine SvenssonFinspångs SOK35:34+10:43
61Tuva-Cajsa SpikLeksands OK35:34+10:43
63Emma WesterlundNyköpings OK35:39+10:48
64Saana KuusinenHämeenlinnan Suunnistajat35:50+10:59
65Eva Örnhagen JørgensenOK Snab35:55+11:04
66Evelina Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna35:58+11:07
67Olivia LundstedtSjövalla FK36:06+11:15
68Filippa SöderbergKalmar OK36:14+11:23
69Elsa GörasLeksands OK36:16+11:25
70Edit KarlssonÄlvsby IF OK36:28+11:37
71Elida Sagli GudimIndre Østfold OK36:35+11:44
72Frida JardingNyköpings OK37:00+12:09
73Elin KjellmanLinköpings OK37:01+12:10
74Thea NordinKorsnäs IF OK37:11+12:20
75Agnes DambergIFK Lidingö SOK37:21+12:30
76Agnes BohlinIFK Göteborg37:26+12:35
77Kristin HerberthsonLinköpings OK37:34+12:43
78Antonia BräuerUSV Jena37:36+12:45
79Lisa ThunellIFK Lidingö SOK37:37+12:46
80Henna TorrkullaIF Femman37:39+12:48
81Ella PerssonEksjö SOK37:55+13:04
82Kristina LindgrenVästerås SOK38:14+13:23
83Frida JohanssonOK Skärmen38:20+13:29
84Mari EidsmoFreidig38:24+13:33
85Ella SöderbergOK Skogsfalken38:44+13:53
86Johanna OlssonOckelbo OK39:03+14:12
86Hilda MartanderTrollhättans SOK39:03+14:12
88Anni TaulavuoriAlatornion Pirkat39:06+14:15
89Olivia HahnSolf IK39:18+14:27
90Maija GomanVesaisen Pojat39:27+14:36
91Ronja AnderssonTrollhättans SOK39:31+14:40
92Alice HelmerssonVandrarringen39:47+14:56
93Sofie VindFinspångs SOK40:04+15:13
94Elin LindbergVandrarringen40:06+15:15
95Marie Roll-TørnqvistFana IL40:13+15:22
96Lovisa Göstas KällmanSöders-Tyresö40:33+15:42
97Sofia GreenAlmby IK40:39+15:48
98Elsa KarlssonOK Landehof41:18+16:27
99Thynova MartinaSlavia Hradec Kralove41:32+16:41
100Fanny CedstedtLånghundra IF41:38+16:47
101Siri LarsenTolered-Utby Ol-klubb41:42+16:51
102Lena NyfelerOLG Thun41:53+17:02
103Vera PetterssonFalköpings AIK OK41:56+17:05
104Sofie BodinAlmby IK42:09+17:18
105Flisa RavaldÖstersunds OK42:10+17:19
106Marie Nielsen SolbergStjørdals-Blink Orientering42:20+17:29
107Alva BladhTullinge SK42:46+17:55
108Selma LarssonLunds OK42:56+18:05
109Elina FredmanOK Skogshjortarna43:03+18:12
110Cecilia HectorSnättringe SK43:09+18:18
111Sofia ElverlindOK Tranan43:23+18:32
112Ida JohanssonFrämmestads IK43:31+18:40
113Malin KindbomIF Hagen43:32+18:41
114Kristiina MartikainenOK Trian44:01+19:10
115Julia NäslundOK Hammaren45:16+20:25
116Ellen AnderssonHagaby GoIF Örebro45:20+20:29
117Tina Kate SpektoreIK Auseklis45:44+20:53
118Tove SjöbergTullinge SK47:01+22:10
119Johanna HalldinKFUM Örebro OK47:04+22:13
120Anna DikushnikovaNord West47:33+22:42
121Lisa JakobssonSundsvalls OK47:48+22:57
121Kristine Bog VikaneFana IL47:48+22:57
123Elsa AspMölndal Outdoor IF47:51+23:00
124Ida SolliMo o-klubb48:03+23:12
125Kristin LundanesEmblem IL48:14+23:23
126Ellen HannrupIF Thor48:19+23:28
127Ella BrattOK Orion48:22+23:31
128Julia BergKFUM Örebro OK48:37+23:46
129Elin RahmOK Norrvirdarna49:24+24:33
130Alicia SchandlOK Södertörn49:25+24:34
131Lina HällstenStora Tuna OK49:32+24:41
132Josefina JaneckovaEkonom Praha49:43+24:52
133Malin SvenssonRånäs OK49:52+25:01
134Rebecka HaslerSurahammars SOK49:58+25:07
135Unni GranforsIF Rigor50:09+25:18
136Ester AnderssonOK Södertörn50:14+25:23
137Amanda HallVästerås SOK50:56+26:05
138Emma IsidorssonOK Vivill52:14+27:23
139Linn RistoOK Linné52:49+27:58
140Ellen OlovssonGamleby OK52:56+28:05
141Emma EliassonFK Friskus-Varberg53:34+28:43
142Nora StaafjordUmeå OK54:45+29:54
143Emma OlssonOK Gränsen54:50+29:59
144Tove Den BraverOK Gränsen55:25+30:34
145Sofia RaskKungälvs OK55:56+31:05
146Emma EliassonDomnarvets GoIF56:23+31:32
147Hanna LarssonYstads OK56:29+31:38
148Kajsa IvarssonVästerbergslagens OL56:41+31:50
149Anna NilssonGarphyttans IF57:53+33:02
150Klara NordströmKils OK57:54+33:03
151Stina LindSOK Viljan58:24+33:33
152Rakel HansonTolered-Utby Ol-klubb58:58+34:07
153Tyra KarlssonSundsvalls OK59:24+34:33
154Eliška VitebskáTatran Jablonec1:00:06+35:15
155Sara WänströmFinspångs SOK1:00:28+35:37
156Olivia LarssonLunds OK1:00:34+35:43
157Mathilda KarlssonValbo AIF1:01:12+36:21
158Daria GalateanuUnefs Bucuresti - Romania1:01:21+36:30
159Elsa LinderOK Hällen1:01:45+36:54
160Sanna SanderOK Milan1:01:52+37:01
161Cornelia MöllerOK Kontinent1:02:40+37:49
162Tilde JonssonOK Österåker1:04:02+39:11
163Louise OlssonMölndal Outdoor IF1:05:07+40:16
164Julia ArvidssonIF Rigor1:06:50+41:59
165Tuuli TolkkinenSotkamon Jymy1:07:49+42:58
166Ella BerstadØstmarka Orienteringsklubb1:08:25+43:34
167Johanna FredrixonOK Skogshjortarna1:08:51+44:00
168Gloor Lea-GioiaOLG Pfäffikon1:08:52+44:01
169Elvira LjungbergOK Skogsfalken1:09:00+44:09
170Sara LaurenPargas IF1:14:01+49:10
171Felicia SahlénVästerås SOK1:15:14+50:23
172Veronika MrkvičkováTatran Jablonec1:15:22+50:31
173Elsa EricssonLunds OK1:15:53+51:02
174Clea WallnäsSundbybergs IK1:21:25+56:34
175Lisa KarlssonOK Älvsjö-Örby1:37:34+1:12:43
Emilia NilssonGustavsbergs OKej godkänd
Lisa OlmKils OKej start
Alma AppelgrenTrollhättans SOKej start
Emilia JohnssonOK Kåreej start
Tova JanssonVänersborgs SKej start
Tilda BorgströmAvesta OKej start
Klara StrandOK Linnéej start
Emilia MelemderRasti-Jussitej start
Dina Sofie TorgersenStavanger OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser