Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D21-1

4 010 m, 93 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jenny BjörkÖrkelljunga FK33:48
2Emilia StåhlbergEspoon Suunta33:50+0:02
3Moa GustafssonUddevalla OK34:19+0:31
4Isabel SalénIFK Mora OK34:39+0:51
5Elina RönnlundIFK Umeå35:43+1:55
6Pim HedbergOK PAN-Kristianstad35:44+1:56
7Rebecka NylinOK Tisaren35:57+2:09
8Julia OhlssonOK Linné36:29+2:41
9Frida AnderssonFalkenbergs OK36:44+2:56
10Pernilla TunisIF Femman36:54+3:06
11Tove LagerbergOK Södertörn37:08+3:20
12Sara BengtssonSävedalens AIK37:55+4:07
13Terese WängdahlStora Tuna OK38:02+4:14
14Julia DahlHelsingborgs SOK38:14+4:26
15Erika JanssonRasbo IK38:33+4:45
16Zlata MalishevaNord West38:42+4:54
17Daria KrasilnikovaNord West38:46+4:58
18Moa KjellstrandCentrum OK38:52+5:04
19Annie ForsbergOK Ravinen38:55+5:07
20Triin JäädmaaOK Võru39:00+5:12
21Sara LundbladTullinge SK39:15+5:27
22Jenny ErikssonOK Kåre39:20+5:32
23Henna YliluikkiAngelniemen Ankkuri39:44+5:56
24Amanda BerggrenTullinge SK40:14+6:26
25Malin WidénUddevalla OK40:15+6:27
26Selja KaartinenAngelniemen Ankkuri40:19+6:31
27Rebecka AdolfssonOK Kåre40:43+6:55
28Magdalena Vande VoordeTullinge SK40:54+7:06
29Nina HallorOK Tisaren40:55+7:07
30Matilda ErikssonOK Kåre40:59+7:11
31Sofia AdolfssonIFK Lidingö SOK41:02+7:14
32Mikaela FiskarsOK Raseborg41:34+7:46
33Maria BengtssonLånghundra IF41:54+8:06
34Stina NilssonUmeå OK41:57+8:09
35Frida HedinHjärnarps OL42:20+8:32
36Iana MelnykKyivska Rus42:21+8:33
37Julia AdolfssonOK Kåre42:22+8:34
38Frida EmanuelssonOK PAN-Kristianstad42:25+8:37
39Lisa JohanssonOK Rodhen42:39+8:51
40Kristin BomanGävle OK43:05+9:17
41Helena AnderssonOK Tisaren43:06+9:18
42Ida HöglandIF Brahe43:15+9:27
43Linnea JohnssonOK Nackhe43:37+9:49
44Sara WadmanIFK Mora OK43:50+10:02
45Kajsa MattssonOK Kåre44:32+10:44
46Adela CervenaSlavia Hradec Kralove44:35+10:47
47Hanna BarkegrenOK Kåre44:57+11:09
48Emma BengtssonÅrsunda IF45:21+11:33
49Linnea BörjarsCentrum OK46:04+12:16
50Emma JonssonOK Rodhen46:24+12:36
51Karin FägerlindCentrum OK46:43+12:55
52Joline IngelssonOK Hammaren47:06+13:18
53Pernilla ErikssonGävle OK47:10+13:22
54Anna DowlingWellington Ranges Orienteering Club47:30+13:42
55Siri JeppsonKatrineholms OK47:38+13:50
56Rebecca PeterOLG Birseck47:39+13:51
57Frida ForsbergOK Ravinen47:43+13:55
58Caroline LindelöwHärlövs IF49:02+15:14
59Jenny BredfeltLunds OK50:14+16:26
60Sofie SöderblomFalkenbergs OK50:41+16:53
61Ann-Sofi KarlssonGävle OK51:19+17:31
62Jaana OlvetRakvere OK51:22+17:34
63Susanna MårtenssonStora Tuna OK52:35+18:47
64Maja IngelssonOK Hammaren52:42+18:54
65Charlotte KungUmeå OK53:12+19:24
66Ella NurmiVaasan Suunnistajat54:50+21:02
67Hanna BerglundOK Kåre55:07+21:19
68Seraina MüllerOLG Galgenen56:56+23:08
69Sophie NilssonHjärnarps OL58:32+24:44
70Rahel BussOLG Birseck58:40+24:52
71Tove BrattgårdIFK Lidingö SOK58:55+25:07
72Maria GustafssonHagaby GoIF Örebro59:19+25:31
73Karin HagwallLunds OK1:00:22+26:34
74Johanna ClarinIF Rigor1:00:36+26:48
75Cecilia WidénFK Boken1:01:06+27:18
76Ebba PegestamOK Ravinen1:02:18+28:30
77Julia BirathStenungsunds OK1:03:02+29:14
78Teodora von FrenckellIFK Lidingö SOK1:04:26+30:38
79Elin GidingVallentuna-Össeby OL1:04:48+31:00
80Hanna FedosieievaKyivska Rus1:05:37+31:49
81Elin NybergLunds OK1:06:25+32:37
82Maika Moriya1:06:54+33:06
83Isabel EgliNWK Be/So1:07:46+33:58
84Linda ErikssonGävle OK1:09:40+35:52
85Alexandra PeterOLG Birseck1:12:02+38:14
86Johanna HenrikssonOK Tisaren1:13:45+39:57
87Linnea SjölanderOK Gynge1:18:29+44:41
88Evelina FolkessonOK Torfinn1:18:54+45:06
89Liliia NikolaienkoKyivska Rus1:22:18+48:30
90Camilla NilssonOK Torfinn1:26:30+52:42
91Annabarbara BeilsteinOLG Birseck1:27:27+53:39
92Petra EklundLunds OK2:04:00+1:30:12
93Elinor LindelöwHärlövs IF2:21:14+1:47:26
Eva GustafssonHagaby GoIF Örebroej start
Elina GrahnIFK Lidingö SOKej start
Tova StålVästerbergslagens OLej start
Linnea MalmbergStora Tuna OKej start
Emma ArnesenByåsen ILej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser