Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D21-2

4 100 m, 99 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Karin BjörnlingerUlricehamns OK33:17
2Anna WehlinSkogspojkarnas OK33:22+0:05
3Sara KindlundOK Tranan33:51+0:34
4Line CederbergGöteborg-Majorna OK33:52+0:35
5Malin Leijon LindOK Kolmården33:58+0:41
6Amanda HolmgrenVittjärvs IK34:01+0:44
7Johanna TrummerOK Linné34:02+0:45
8Josefine KristianssonTrollhättans SOK34:03+0:46
9Noora KoskinenMS Parma34:38+1:21
10Mariann UlvestadBækkelagets SK34:39+1:22
11Johanna LindbergRehns BK35:19+2:02
12Anni ValtonenMS Parma35:56+2:39
13Sofia SalomonssonLinköpings OK36:04+2:47
14Anna WallinGöteborg-Majorna OK36:12+2:55
15Klara PålssonSävedalens AIK36:59+3:42
16Fanny AsketunOK Roxen37:02+3:45
17Jennie AnderssonGöteborg-Majorna OK37:04+3:47
18Ellen ForsgrenForsa OK37:16+3:59
19Frida BakkmanIFK Göteborg37:29+4:12
20Emma BergströmVittjärvs IK37:36+4:19
21Minna SaarinenKangasala SK38:02+4:45
22Lotta KirvesmiesLahden Suunnistajat-3738:15+4:58
23Jolanta KolosinskaGöteborg-Majorna OK38:20+5:03
24Elin VedinSundsvalls OK38:38+5:21
25Annika CarlbergSundsvalls OK38:39+5:22
26My WestlundOK Tyr39:41+6:24
27Emma HelmerssonOK Roxen39:58+6:41
27Fanny Horn BirkelandLillehammer OK39:58+6:41
29Jannie HagårdOK PAN-Kristianstad40:00+6:43
30Elin SvenssonNässjö OK40:15+6:58
31Amanda BlennowFalköpings AIK OK40:16+6:59
32Sara LundstenSundsvalls OK40:27+7:10
33Erica EdmanRehns BK40:38+7:21
34Amanda ThellsénOK Roxen40:50+7:33
35Cecilia BerganderEksjö SOK40:51+7:34
36Johanna LarssonKöping-Kolsva OK40:53+7:36
37Karin SvenssonFinspångs SOK41:02+7:45
38Kristin SkaarRyda SK41:04+7:47
39Moa PetterssonGöteborg-Majorna OK41:55+8:38
40Anna HåkanssonOK Kolmården42:03+8:46
41Martina BarnisinHestra IF42:06+8:49
42Lisa PalmSävedalens AIK42:11+8:54
43Märta MollénSävedalens AIK42:54+9:37
44Venla KinnalaTurun Suunistajat43:14+9:57
45Sarah TibellLinköpings OK43:29+10:12
46Amanda ClaessonSävedalens AIK43:36+10:19
47Maria BrodinFossum IF43:48+10:31
48Anna BrodinSävedalens AIK44:29+11:12
49Filippa SpånérSävedalens AIK44:35+11:18
50Klara VozdovaMagnus Orienteering45:08+11:51
51Andrea WickbomVittjärvs IK45:39+12:22
52Anna JohanssonLinköpings OK46:29+13:12
53Moa SvenssonNässjö OK46:39+13:22
54Annie ÖnstenIK Hakarpspojkarna47:11+13:54
55Emilia HenryssonTibro OK47:40+14:23
56Josefine Enesund TuoremaaVittjärvs IK48:00+14:43
57Lisa MalmströmTjalve IF Norrköping48:44+15:27
58Sara IvarssonOK Kullingshof49:02+15:45
59Helen HanstockÖstersunds OK49:13+15:56
60Agnes WesterbergOK Roxen49:29+16:12
61Martina JohanssonHestra IF49:31+16:14
62Kadri KalvoSundsvalls OK50:21+17:04
63Louise BorgTrollhättans SOK50:45+17:28
64Heidi SmedsNärpes OK51:05+17:48
65Anna LarssonIF Hagen51:23+18:06
66Henriette NygaardHerning Orienteringsklub51:35+18:18
67Elin LindbergOK Djerf51:59+18:42
68Anna OlssonTibro OK52:11+18:54
68Anja MinörLunds OK52:11+18:54
70Klara HolmgårdKils OK52:15+18:58
71Lovisa LemanGöteborgs SK52:21+19:04
72Emma NilssonOK Tranan52:54+19:37
73Hanna Modig TjärnströmLinköpings OK54:25+21:08
74Elena MironovaMalahit55:39+22:22
75Anina SennO-Motion56:11+22:54
76Agnes AdolfssonEksjö SOK56:42+23:25
77Katerina NovakovaOK24 Praha57:27+24:10
78Irma FridolfssonOK Gränsen57:51+24:34
79Viktoriia PlahotnykO-DEAF58:17+25:00
80Ellen LarssonIF Hagen59:16+25:59
81Julia TjärnströmLinköpings OK59:43+26:26
82Marlies BergerBerger-Clan59:59+26:42
83Siri DoblerGlobi OK1:00:02+26:45
84Nadja RutzGlobi OK1:00:32+27:15
85Ana MatkovicSundsvalls OK1:01:42+28:25
86Käthi BurkartOLG Nidwalden+obwalden1:01:50+28:33
87Maria ArvidssonKalmar OK1:04:15+30:58
88Yiching HuangMoxina OK1:04:20+31:03
89Emma JohanssonSundsvalls OK1:08:11+34:54
90Dorthe Kühl PetersenLillomarka OL1:08:35+35:18
91Helena OlssonBrunflo IF1:08:47+35:30
92Peichi ChuangMoxina OK1:09:57+36:40
93Nicole HitzOLK Argus1:10:28+37:11
94Marlene BergerBerger-Clan1:10:29+37:12
95Hanna NilssonOK Denseln1:14:33+41:16
96Johanna BeironSkattkärrs SOK1:26:13+52:56
97Manuela MauchleOLK Argus1:42:27+1:09:10
Moa EnmarkGöteborg-Majorna OKej godkänd
Emma KindbomIF Hagenej godkänd
Linnéa GolsäterEksjö SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser