Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D40

3 790 m, 74 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Yvonne GunellPargas IF28:12
2Åsa OtterbjörkUmeå OK29:36+1:24
3Karin ThernOK Skogshjortarna31:02+2:50
4Mari Angell-PetersenFreidig31:05+2:53
5Stina AbramssonWilhelmina OK31:54+3:42
6Stina GranefeltOK Tyr33:44+5:32
7Malin JonssonOK Tyr34:21+6:09
8Linda NordinEksjö SOK34:30+6:18
9Emma LindénFK Friskus-Varberg35:16+7:04
10Eva ÖhlundIK Hakarpspojkarna35:21+7:09
11Susanne RutqvistIFK Umeå35:23+7:11
12Karolina HellbergSundbybergs IK35:30+7:18
13Annika BjörkOK Linné35:47+7:35
14Susanna FinskasIF Femman36:02+7:50
15Anette CarlssonKFUM Örebro OK36:04+7:52
16Lucie RothauerASKÖ Henndorf36:22+8:10
17Gabriela DiethelmOLG Chur36:33+8:21
18Elsa EkelinKFUM Örebro OK36:58+8:46
19Auli PackalenLynx37:07+8:55
20Cecilia RydbergUmeå OK38:06+9:54
21Karin JohnssonOK Kåre38:18+10:06
22Johanna HäggmanMalax IF38:43+10:31
23Ursi RuppenthalOLG Chur39:30+11:18
24Maria SjöströmIF Åland39:45+11:33
25Jenny WesterberghRasbo IK39:56+11:44
26Sarah LindströmRonneby OK40:07+11:55
27Linda LönnebergTäby OK40:15+12:03
28Jenny MartinssonJönköpings OK40:18+12:06
29Sara TimnerSundsvalls OK40:21+12:09
30Lotta SaetreOK Landehof40:22+12:10
31Monica BerglundRingerike OL41:29+13:17
32Veronica LundOK Kolmården41:46+13:34
33Malin LindskogOK Ravinen44:08+15:56
34Elisabeth HovmöllerSöders-Tyresö44:39+16:27
35Outi MarttilaEspoon Suunta45:40+17:28
36Bea AuerOLG Chur46:00+17:48
37Elena AverinaNorthern Wind46:23+18:11
38Natalia FeyEspoon Suunta48:41+20:29
39Katrin Lorenz-BaathTSV Jetzendorf48:44+20:32
40Linda RuthströmJärla Orientering48:53+20:41
41Jessica ÅbergTolered-Utby Ol-klubb49:21+21:09
42Susanne KarlssonOK Denseln50:18+22:06
43Anni HokkanenSK Pohjantähti50:24+22:12
44Kati NynäsOK Botnia50:35+22:23
45Maria DåverhögVästvärmlands OK51:48+23:36
46Camilla HambergÖstersunds OK51:55+23:43
47Åsa CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb51:59+23:47
48Margot LynumFreidig53:34+25:22
49Åsa BergSigtuna OK53:42+25:30
50Maria PedersenJärfälla OK53:45+25:33
51Hanna RangertKungälvs OK54:12+26:00
52Carina KaleredOK Denseln54:59+26:47
53Tina Strømdal WikFreidig55:07+26:55
54Michaela LundellOK Österåker56:27+28:15
55Desrumaux MarieValmo56:49+28:37
56Karin Rahm BjörneldKalmar OK57:10+28:58
57Kristin Nergaard BergFossum IF58:47+30:35
58Marie SkacelovaSlavia Liberec Orienteering1:01:10+32:58
59Kari Solem AuneByåsen IL1:01:22+33:10
60Karin LindqvistStigmännen Karlshamns OK1:01:43+33:31
61Arisha TrofimchikNord West1:02:18+34:06
62Nina AhlénIF Hagen1:06:41+38:29
63Karin AlthoffKungälvs OK1:11:07+42:55
64Maria HelmerssonHässleholms OK1:12:28+44:16
65Lena AnderssonTrollhättans SOK1:12:59+44:47
66Julie Finsrud LandeEidskog OL1:17:06+48:54
67Linda MartinssonIF Marin Väst1:20:24+52:12
68Jenny ÅmanValbo AIF1:23:56+55:44
69Tove EneljungIFK Göteborg1:33:28+1:05:16
70Malin SparrmanOK Linné1:48:33+1:20:21
Johanna KindlundOK Tyrej godkänd
Kajsa LakeSundsvalls OKej godkänd
Erika TammilehtoKouvolan Suunnistajatej godkänd
Martina RohwederSki-O-Swissej godkänd
Camilla SjöbergIFK Umeåej start
Therese BergqvistKorsnäs IF OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser