Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D45

3 580 m, 163 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hanne SandstadFreidig28:49
2Aud Hognestad TaksdalGanddal IL29:31+0:42
3Elisabeth IngvaldsenNydalens SK29:48+0:59
4Maria MogensenOK Ravinen30:16+1:27
5Susanne PeterssonSundsvalls OK31:21+2:32
6Karin NobornIFK Göteborg31:40+2:51
7Lena TuressonOK Renen32:00+3:11
8Ingrid KvistadKongsberg OL32:27+3:38
9Valborg MadslienLillehammer OK32:44+3:55
10Gunilla SvärdIF Thor32:54+4:05
11Josefine NordströmOK Triangeln33:08+4:19
12Helena NorbergStora Tuna OK33:16+4:27
13Jenny BergOK Ravinen33:26+4:37
14Marika Nylund EkNyköpings OK33:28+4:39
15Hanna PalmIK Hakarpspojkarna33:31+4:42
16Maria OlssonHJS-Vansbro OK33:48+4:59
17Annika IvarssonLinköpings OK33:50+5:01
18Ulrika KindlundOK Tranan33:54+5:05
19Linda TakeOK Tyr34:00+5:11
20Åsa NordbergGöteborg-Majorna OK34:01+5:12
20Agneta ErikssonOK Kolmården34:01+5:12
22Susanne Barkholt WiklundTrollhättans SOK34:11+5:22
23Marina AxelssonMarkbygdens OK34:44+5:55
24Kristina AnelandOK Ravinen35:04+6:15
25Maria von SchmalenséeAttunda OK35:10+6:21
26Lena Karlsson HolmerIFK Mora OK35:17+6:28
27Anne-Lene Bakken UlsethNydalens SK35:35+6:46
28Eva LuescherOLK Argus35:40+6:51
29Tessa PulliSK Rintterit35:47+6:58
30Virpi PalménEspoon Suunta35:53+7:04
31Anna StrandAttunda OK36:08+7:19
32Camilla ÖhgrenSävedalens AIK36:11+7:22
33Annika JohanssonOK Tranan36:28+7:39
34Martina CraigNewcastle Orienteering Club36:38+7:49
35Erica JohanssonÖstersunds OK37:08+8:19
36Doris Stien KaspersenMo o-klubb37:12+8:23
37Anna EnvallIK Hakarpspojkarna37:21+8:32
38Jenny NymanVänersborgs SK37:52+9:03
39Mirjam GründlerOLG Pfäffikon37:55+9:06
40Pia JohanssonOK Landehof37:57+9:08
41Annamari TiitolaLynx38:27+9:38
42Ann-Cathrin Nybak UrdalGanddal IL38:42+9:53
43Wenche Margrethe SæbbøStavanger OK38:45+9:56
44Annica BerggrenOK Kolmården38:46+9:57
45Annika AsketunOK Roxen38:49+10:00
46Sofie BergendahlIF Thor39:02+10:13
47Nina VinnytskaO-Motion39:03+10:14
48Nathalie BerlingerOL Regio Wil39:06+10:17
49Jenny Lind ÖhgrenKarlsbyhedens OK39:10+10:21
50Marika JäädmaaOK Võru39:11+10:22
51Carina RydlundHässleholms OK39:46+10:57
52Marie LyckebäckSigtuna OK40:13+11:24
53Petra WältiOL Biel Seeland40:23+11:34
54Helena GunnarssonIK Hakarpspojkarna40:24+11:35
55Anne UrsetBul-Tromsø IL41:07+12:18
56Frauke Schmitt GranHalden SK41:20+12:31
57Lotta EnbergHalmstad OK41:35+12:46
58Nina IversAttunda OK41:54+13:05
59Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK42:01+13:12
60Anne HeinemannSV Robotron Dresden42:02+13:13
61Christina WhiteSøgne Og Songdalen OK42:15+13:26
62Lena NilssonAttunda OK42:30+13:41
63Anke XylanderSöders-Tyresö42:33+13:44
64Kersti RingiOK Kåre42:34+13:45
65Josefine JungstrandOK Skogsfalken43:02+14:13
66Malin WidelundOK Kåre43:16+14:27
67Veronica AdolfssonAnderstorps OK43:55+15:06
68Anna GillmanOK Linné44:34+15:45
69Ann RollerJärfälla OK44:35+15:46
70Karin AnderssonIF Hagen44:44+15:55
71Kristin Åberg NilssonBromma-Vällingby SOK44:45+15:56
72Susann HoferOL Biel Seeland44:56+16:07
73Trine AlsosHarstad OL45:03+16:14
74Anna NordströmKils OK45:07+16:18
75Sunghee KimOLG Chur45:22+16:33
76Carina ThynellHärlövs IF45:41+16:52
77Berit BengtssonOK Lindéna45:50+17:01
78Therese HolmströmOK Ravinen46:00+17:11
79Anna Hedström RingvallÖstersunds OK46:04+17:15
80Malin SjöblomÖstersunds OK46:17+17:28
81Jana ZurynkovaEkonom Praha46:27+17:38
82Anna SvenssonSOK Viljan47:23+18:34
83Regula GygaxOLG Biberist SO48:06+19:17
84Britta BrännströmÖstersunds OK48:31+19:42
85Anna UllerKils OK49:03+20:14
86Åsa JosarpFK Friskus-Varberg49:19+20:30
87Hanne Lerche RaadalHalden SK49:20+20:31
88Malin HallgrenBjursås OK49:34+20:45
89Anna ZetterbergVästerås SOK49:35+20:46
89Lotta WasströmVaasan Suunnistajat49:35+20:46
91Anna RökenTäby OK49:45+20:56
92Anna LjungqvistLunds OK49:58+21:09
93Anna SchandlOK Södertörn50:25+21:36
94Anna TimnerKatrineholms OK50:31+21:42
95Terhi Koivu-TikkanenEspoon Suunta50:35+21:46
96Judith SuterOLG Cordoba50:54+22:05
97Maria FolkestadAnderstorps OK51:01+22:12
98Maria Krafft HelgessonHestra IF51:10+22:21
99Eli Ringstad LienGjø-Vard OL52:05+23:16
100Lena AnderssonSundsvalls OK52:12+23:23
101Anna PrellnerSkåneslättens OL52:37+23:48
102Nadja DahlströmSnättringe SK52:57+24:08
103Gøril EideByåsen IL53:37+24:48
104Jenny RöjgårdOK Kolmården53:41+24:52
105Marie AlbinssonHjärnarps OL53:43+24:54
106Eva AlbinssonOK Tyr54:07+25:18
107Marie-Louise PerssonFK Herkules54:34+25:45
108Kirsi ArvelaLahden Suunnistajat-3754:47+25:58
109Angela ZindelOLG Chur55:25+26:36
110Sophie Antoine-DelaumeAvon OK55:55+27:06
111Dagmar JaneckovaEkonom Praha56:10+27:21
112Anna KarlqvistIL BUL-Tromsø56:15+27:26
113Martina Erne-HotzOLG Cordoba56:26+27:37
114Monica HægstadStjørdals-Blink Orientering56:27+27:38
115Pernilla MellinSvaide Roma SOK56:33+27:44
116Claudia KehrleOLG Säuliamt56:35+27:46
117Johanne FrémontSOS-GO France56:42+27:53
118Maria SundbergOK Njudung57:04+28:15
119Madelene BarbozaAttunda OK57:39+28:50
120Malin HolmqvistIK Hakarpspojkarna57:52+29:03
121Susanne StålSödertälje-Nykvarn OF58:04+29:15
122Maria EdvardssonJärfälla OK58:22+29:33
123Marina JohanssonOK Njudung58:25+29:36
124Karolina MelkstamLerums SOK59:44+30:55
125Angelika MerkliOLV Luzern1:00:29+31:40
126Åsa WilestedtAttunda OK1:00:41+31:52
127Karin KarlssonÄlvsby IF OK1:01:19+32:30
128Erica HållHJS-Vansbro OK1:01:26+32:37
129Anna BerggrenGävle OK1:02:06+33:17
130Eva SchlatterOLC Kapreolo1:03:25+34:36
131Anne-Marie WigleSödertälje-Nykvarn OF1:04:03+35:14
131Citha DahlOK Raseborg1:04:03+35:14
133Kristin EkdalaKungälvs OK1:04:41+35:52
134Clary RexSundsvalls OK1:05:48+36:59
135Päivi HaavistoIkaalisten Nouseva-Voima1:08:16+39:27
136Tanja InstanesIF Sturla1:08:30+39:41
137Malin DanielssonOK Raseborg1:08:53+40:04
138Ulrika GranforsIF Rigor1:13:00+44:11
139Marianne ReuschHeming Orientering1:13:10+44:21
140Camilla WeihartOK Orinto1:13:12+44:23
141Karin HofstedtTäby OK1:13:26+44:37
142Jeanette WylenmannOLG Pfäffikon1:13:44+44:55
143Therese HohlOL Biel Seeland1:13:46+44:57
144Maria TuressonHärlövs IF1:15:03+46:14
145Hanne Marthe ØstvoldHeming Orientering1:15:56+47:07
146Christine KurzenDuerrenroth1:16:27+47:38
147Teres ZachrissonKungälvs OK1:17:41+48:52
148Magdalena GrunderJärfälla OK1:18:39+49:50
149Polina Lyatoshinskaya1:19:51+51:02
150Lenka JohnováTJ Lokomotiva Teplice1:25:21+56:32
151Regula PünterOLG Stäfa1:25:32+56:43
152Janine TantaniniOLC Kapreolo1:28:35+59:46
153Dorthe MunktvedAllerød OK1:32:19+1:03:30
154Anneli WendeliusIFK Lidingö SOK1:33:35+1:04:46
155Kristine MouritsMinor1:37:40+1:08:51
156Anneli GabrielssonKungälvs OK1:38:18+1:09:29
Tina JunegardTullinge SKej godkänd
Cecilia FochsenWaxholms OKej godkänd
Camilla GöstasSöders-Tyresöej godkänd
Sussie TistadIFK Lidingö SOKej godkänd
Jenny JohanssonIK Ymerej godkänd
Linda RykkjeVaregg Fleridrettej godkänd
Marianne SennO-Motionej godkänd
Camilla EngelOK Ravinenej start
Charlotta PersOK Kolmårdenej start
Anna LundgrenSundsvalls OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser