Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D70 Kort

2 300 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Evy NordSödertälje IF31:03
2Marianne WikblomIF Minken31:27+0:24
3Gunvor SandbergBromma-Vällingby SOK33:43+2:40
4Christina FlordalLjusdals OK34:40+3:37
5Kristina Nygren FriskAttunda OK38:16+7:13
6Monica LarssonOK Tranan40:39+9:36
7Gunilla LarssonHagaby GoIF Örebro41:41+10:38
8Dagny TirénOK Ravinen41:47+10:44
9Barbro BengtssonOskarströms OK42:15+11:12
10Ella BjerketvedtTrøsken IL42:39+11:36
11Margareta NobornSundsvalls OK42:53+11:50
12Elisabet LundgrenSundsvalls OK43:23+12:20
13Eva LindgrenLinköpings OK44:46+13:43
14Eli Rolstad BakkenEiker OL45:43+14:40
15Elisabeth ErikssonOK Milan48:20+17:17
16Britt-Marie ErikssonOK Grip49:46+18:43
17Ing-Marie BergmanVisborgs OK50:51+19:48
18Inger PetterssonBjörkfors GoIF52:43+21:40
19Vibeke VogeliusSilkeborg OK52:56+21:53
20Gun SvenssonRehns BK53:59+22:56
21Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK55:36+24:33
22Lena SandahlGamleby OK55:49+24:46
23Britt-Marie BjörklundVästerviks OK56:13+25:10
24Ann-Marie JohanssonSträngnäs-Malmby OL56:28+25:25
25Inga GustavssonIK Uven56:30+25:27
26Margareta BirathIBM-Klubben57:09+26:06
27Eva-Britt MartnerTolered-Utby Ol-klubb57:31+26:28
28Viveca JernstedtKristinehamns OK58:43+27:40
29Margrit EggliFuersten OK Ettingen58:51+27:48
30Barbro CarlssonAlfta-Ösa OK59:22+28:19
31Gunnel BalckIFK Lidingö SOK1:00:11+29:08
32Ingrid PeterssonSundsvalls OK1:03:15+32:12
33Eva AdolfssonIK Ymer1:04:23+33:20
34Lena LindmarkRobertsfors IK1:04:27+33:24
35Gun ThorssonRyda SK1:07:20+36:17
36Monica Lindkvist MöllerSödertälje-Nykvarn OF1:07:51+36:48
37Lillemor RystedtStora Tuna OK1:09:35+38:32
38Erika ConradUSV TU Dresden1:11:58+40:55
39Birgit TisellIK Stern1:13:32+42:29
40Birgitta WallinTrosabygdens OK1:18:02+46:59
41Adrienne SowoodInvoc1:22:24+51:21
42Elisabeth PrettnerLaufklub Kompass Innsbruck Imst1:22:36+51:33
43Inga LjungquistLunds OK1:25:54+54:51
44Britt-Marie SkogSkogsluffarnas OK1:57:51+1:26:48
Birgitta ArleboKFUM Örebro OKej godkänd
Margareta JönssonÅkers IFej godkänd
Angelika WeidTSV Jetzendorfej godkänd
Tuuli KastemaaHirvensalon Heittoej godkänd
Kristin LindbergLunds OKej start
Thorunn Aamodt OvesenLardal OLej start
Bodil RuterOK Älmeej start
Nina SchaadOLG Churej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser