Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H11

2 640 m, 143 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lauri LakanenKoovee19:05
2Axel ThybeckLindebygdens OK19:21+0:16
3Nicolas MohnOLC Kapreolo19:43+0:38
4Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK19:48+0:43
5Ted LagerströmAttunda OK20:00+0:55
6Oliver HellstedtLynx20:03+0:58
7Arvid TrofastTjällmo-Godegårds OK20:33+1:28
8Martin NilssonSkogslöparna20:34+1:29
9Nils NeuenschwanderOLG Thun20:37+1:32
10Emil ForsströmOK Botnia22:07+3:02
11Edvard PelanderOK Djerf23:02+3:57
12Edvin JohanssonVäsby OK23:04+3:59
13Emil SkeppSävedalens AIK23:28+4:23
14Gustav AspIFK Göteborg23:32+4:27
15Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb23:50+4:45
16Oskar LundquistOK Ravinen23:54+4:49
17Axel Örnhagen JørgensenOK Snab24:09+5:04
18Morgan AlfredssonGävle OK24:17+5:12
19Peter SæbbøStavanger OK24:20+5:15
20Philip SjödinOK Tisaren24:40+5:35
21Ville LindskogOK Älme25:03+5:58
22Ask Felland SætnanFossum IF25:04+5:59
23Noel HellbergSundbybergs IK25:18+6:13
24Gustav MyrbergerTullinge SK25:27+6:22
25Carl-Johan OlvegårdFK Göingarna25:40+6:35
26Mille LangerOK Roxen25:49+6:44
27Gian RettichOL Zimmerberg26:03+6:58
28Walter SöderqvistOK Kåre26:09+7:04
29Emil LingIK Hakarpspojkarna26:25+7:20
30Eskil EngbergHärnösands OK26:26+7:21
31Felix ÖhmanSkogslöparna26:27+7:22
32Filip ValentinGöteborg-Majorna OK26:49+7:44
33Nils AndreassonIFK Göteborg27:05+8:00
34Måns SandahlIK Hakarpspojkarna27:10+8:05
35Ivar GranholmSundsvalls OK27:18+8:13
36Alex AnderssonSundsvalls OK27:31+8:26
37Fabian LarssonOK Milan27:34+8:29
38Ctibor PodrábskýTatran Jablonec27:59+8:54
39Edvin ÅttingLinköpings OK28:18+9:13
40Viktor HedströmOK Skogshjortarna28:20+9:15
41Artem SokolovMalahit28:35+9:30
42Ted NilssonKFUM Örebro OK28:41+9:36
43Nils MelénTrollhättans SOK28:44+9:39
44Andy GranforsIF Rigor28:53+9:48
45David PerktoldOrienteering Innsbruck Imst28:59+9:54
46Adam EngstrandStorviks IF29:19+10:14
47Eric Jensen ÅhlÅmåls OK29:46+10:41
48Malte LjungkvistOK Alehof30:33+11:28
49Flurin RettichOL Zimmerberg30:34+11:29
50Antti IsoherranenLynx30:54+11:49
51Asbjørn LandeEidskog OL31:18+12:13
52Vilgot KuokkanenOK Renen31:25+12:20
53Eelian BergOK Botnia31:35+12:30
54Wilmer WennbergHudiksvalls OK31:53+12:48
55Mikael BergOK Enen32:11+13:06
56Oscar SvenskTjällmo-Godegårds OK32:14+13:09
57Erik SameusFrölunda OL32:26+13:21
58Elias SamuelssonOK Vivill32:42+13:37
59Axel SlättOK Alehof32:43+13:38
60Alvin NordinNärpes OK32:46+13:41
61Noah FalkanderSOK Träff33:07+14:02
62Ruben ArenanderSkarpnäcks OL33:14+14:09
63Henning FalkenströmSkogsluffarnas OK33:16+14:11
64Lukas JanssonIK Falken33:46+14:41
65Jakob EngströmHärnösands OK33:59+14:54
66Hans Mathias Økern HågårdKonnerud IL34:13+15:08
67Noah HedenblomSjövalla FK34:59+15:54
68Benjamin DavidsonHelsingborgs SOK35:19+16:14
69Ivar KahraÅmåls OK35:29+16:24
70Matteo MobergOK Tyr35:35+16:30
71Kurt SjöbergHelsingborgs SOK35:53+16:48
72Edwin WedinNAIS Orienteringsklubb35:55+16:50
73Nils PerssonOK Tyringe35:56+16:51
74Arvid EricssonRonneby OK36:04+16:59
75Väinö LänsiluotoHelsingin Suunnistajat36:07+17:02
76Linus KarlsmoIK Uven36:20+17:15
77Emil AugustssonGöteborgs SK36:21+17:16
78Olli NäpänkangasSuunta Jyväskylä36:36+17:31
79Jakob GulinNärpes OK37:12+18:07
80Isak DahlOK Alehof37:52+18:47
81Petter FochsenWaxholms OK37:59+18:54
82Axel EkdalaKungälvs OK38:10+19:05
83Olof NilssonVimmerby OK38:28+19:23
84Alfred OlssonLunds OK38:33+19:28
85Isak JohanssonUmeå OK38:44+19:39
86Jakob LindholmBoxholm-Mjölby OL39:04+19:59
87Ivar HäggmanIF Femman39:46+20:41
88Emil ÖstemarFinspångs SOK40:22+21:17
89Johan JönssonStigmännen Karlshamns OK41:00+21:55
90Lukas LindIF Thor41:10+22:05
91Alfred DahlinKovlands IF41:19+22:14
92Pontus NilssonÅmåls OK41:30+22:25
93Simon WenzinOK Södertörn41:32+22:27
94Axel SparrmanOK Linné41:37+22:32
95Arik PorthinIF Brahe41:43+22:38
96Teodor JonssonSkarpnäcks OL42:43+23:38
97Hugo PellaVittjärvs IK42:52+23:47
98Eric HenrikssonRånäs OK42:58+23:53
99Hugo ZetterbergVästerås SOK43:10+24:05
99Neo CederqvistVisborgs OK43:10+24:05
101Elias HedHultsfreds OK44:04+24:59
102Otto Schjølberg-HenriksenNydalens SK44:47+25:42
103Erik WallnäsSundbybergs IK44:53+25:48
104Albin SvenssonFK Herkules44:58+25:53
105Neo BergNyköpings OK45:22+26:17
106Martin LarssonÄlvsby IF OK48:07+29:02
107Linus SöderbergLinköpings OK48:38+29:33
108Valdemar HamiltonNyköpings OK49:12+30:07
109Gustav StåhlSävedalens AIK49:14+30:09
110Matheus Hammar BengtssonSträngnäs-Malmby OL50:17+31:12
111Oliver HammarFalköpings AIK OK50:36+31:31
112Olle NordinUlricehamns OK50:56+31:51
113Viktor ÖstbergStora Tuna OK51:05+32:00
114Jakob MählerSkogslöparna51:44+32:39
115Botvid SimonssonSundbybergs IK52:36+33:31
116Elliott LjungdellTäby OK52:44+33:39
117Lorenz WylenmannOLG Pfäffikon53:02+33:57
118Gustav HjelmOK Måsen53:27+34:22
119Joel GabrielssonKungälvs OK54:56+35:51
120Joar BlomqvistBredareds IF55:35+36:30
121Elliot JägstedtHalmstad OK55:38+36:33
122Marius RøddeGanddal IL57:48+38:43
123Adam AbrahamssonSkogslöparna58:00+38:55
124Alvin LönkvistOK Vivill1:00:37+41:32
125Herman AnderssonBjursås OK1:04:50+45:45
126Olof LevinSvaide Roma SOK1:05:01+45:56
127Edvin KällströmOK Nipan1:05:34+46:29
128Lukas ErikssonUmeå OK1:06:52+47:47
129Simon FalkeströmFrösö IF1:07:20+48:15
130Gustav NilssonAlvesta SOK1:13:43+54:38
131Maximilian HertzRasbo IK1:13:52+54:47
132Albin SvenssonSurahammars SOK1:13:55+54:50
133Ivar Kleppa MadslienLillehammer OK1:14:32+55:27
134Ture HolmstrandArboga OK1:17:19+58:14
135Lauritz StolpeEidskog OL1:23:36+1:04:31
Simon TrossingTäby OKej godkänd
Emil SöderlundSkellefteå OKej godkänd
Gustav NyströmOK Ravinenej godkänd
Viktor NilssonOK Linnéej godkänd
Lavio MüllerOLG Galgenenej godkänd
Theo RistoOK Linnéej godkänd
Josef ÖhmanGjø-Vard OLej godkänd
Jeremy DonnerOK77ej godkänd
Elias RingdahlNyköpings OKej start
Kalle LindelöfSträngnäs-Malmby OLej start
Elias Azagra NæssNydalens SKej start
Isak MortensenMo o-klubbej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser