Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H14 Kort

2 660 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Arvid JonforsenHallstahammars OK21:35
2Alfred SjödinOK Tisaren22:59+1:24
3Rasmus KarlssonOK Denseln23:29+1:54
4Elis Bergendahl HanssonIF Thor23:52+2:17
5Bruno GöranssonAlmby IK24:47+3:12
6Liam KarlssonAlvesta SOK26:08+4:33
7Erik NilssonOK PAN-Kristianstad27:27+5:52
8Jesper UnanderSundsvalls OK27:43+6:08
9Noel Persson FerreraSkarpnäcks OL28:20+6:45
10Arvid JonssonRobertsfors IK28:39+7:04
11Noé ZahndOLG Thun28:48+7:13
12Erik ElfÖlmstads IS29:49+8:14
13Erik EksbergRydboholms SK29:52+8:17
14Lowe HammarFK Herkules31:25+9:50
15Carl SandqvistVästerås SOK32:03+10:28
16Emil AnterudVäsby OK32:07+10:32
17Nils HårdGagnefs OK33:25+11:50
18Martin KaiserIF Sturla33:39+12:04
19Elias JavehedTäby OK33:40+12:05
20Viktor EricsonSundbybergs IK34:16+12:41
21Emil GrönroosOK Alehof34:58+13:23
22Eric JohanssonOK Kåre35:46+14:11
23Linus YtterbomKovlands IF35:55+14:20
24Olof AnderssonOK Södertörn37:55+16:20
25Oscar ÖsterlundIK Ymer38:07+16:32
26Johannes WikströmOK Tyr38:33+16:58
27Erik GustafssonDegerfors OK38:48+17:13
28Olle KullmanOK Alehof40:40+19:05
29Johan BylanderKarlsbyhedens OK41:12+19:37
30Ivar StenälvValbo AIF42:29+20:54
31Felix MoosmannOrienteering Innsbruck Imst42:57+21:22
32Nils BlombergSegersta OK43:35+22:00
33Malte LandforsLustens OK43:39+22:04
34Alvin JohanssonOK Njudung44:55+23:20
35Ludvig KarlssonTrollhättans SOK47:16+25:41
35Robin AnderssonTrollhättans SOK47:16+25:41
37Emil BlidefalkOK Södertörn47:18+25:43
38Valter DrejmoOK Landehof47:21+25:46
39Hannes JohanssonOK Älme52:02+30:27
40Alain HoferOLG Thun53:08+31:33
41Albin AppelgrenTrollhättans SOK56:14+34:39
42Elias StenbackaVaasan Suunnistajat57:22+35:47
43Joel MasapärsMalungs OK Skogsmårdarna58:19+36:44
44Toon Van BruggenTrol Belgium1:00:14+38:39
45Tidemann LierIndre Østfold OK1:01:46+40:11
46Jakob EhrsIF Femman1:04:33+42:58
47Ville IsoniemiOK Trian1:05:57+44:22
48Aaron HeumaderOrienteering Innsbruck Imst1:06:43+45:08
49Martin LauriGammelstads IF1:56:47+1:35:12
Oliwer GöranssonLidköpings VSKej godkänd
Benedikt PerktoldOrienteering Innsbruck Imstej godkänd
Malte HellgrenIF Thorej godkänd
Max PetterssonOK Renenej start
Hannes GranlundIF Minkenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser