Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H15

3 760 m, 183 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Albin GezeliusIFK Mora OK25:15
2Benjamin WeyOL NWK ZH/SH25:46+0:31
3Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna26:03+0:48
4Casper SkeppSävedalens AIK26:12+0:57
5Edvin HellstenNyköpings OK26:37+1:22
6Hugo KindbornOK Hällen26:58+1:43
7Gian-Andri MüllerOLG Galgenen27:14+1:59
8William SturessonLerums SOK27:23+2:08
9Mattias ÖstbergStora Tuna OK27:38+2:23
10Danila ButkoKuzmolovo28:26+3:11
11Lukas LarssonOK Skogshjortarna28:27+3:12
12Willy FjällborgStenungsunds OK28:28+3:13
13Edvin SelinFK Göingarna28:51+3:36
14Arvid BjörkTrollhättans SOK28:53+3:38
15Tobias SchulthessOLC Kapreolo28:54+3:39
16Johan MårtenssonIF Hagen29:02+3:47
17Oskar VikströmSundsvalls OK29:17+4:02
18Lukáš VitebskýTatran Jablonec29:43+4:28
19Teodor Mo HjelsethNydalens SK29:50+4:35
20Hugo EricssonVäxjö OK29:51+4:36
20Aron HellgrenIF Thor29:51+4:36
22Mikkel BerglundRingerike OL30:07+4:52
23Hugo LarssonKarlskrona SOK30:11+4:56
24Pelle NilssonOK Linné30:19+5:04
25Eskil WidehagSundbybergs IK30:32+5:17
26Emil JägstedtHalmstad OK30:40+5:25
27Oskar ÅdahlUmeå OK30:54+5:39
28Jakob WidelundOK Kåre30:57+5:42
29Agust KronkvistÖrkelljunga FK31:06+5:51
30Anton CarlssonIF Hagen31:10+5:55
31Felix GustafssonLunds OK31:11+5:56
32Eric HallnerOckelbo OK31:12+5:57
33Anton KastrupSävedalens AIK31:15+6:00
34Alexander JanssonOK Djerf31:18+6:03
35Wille LångbergHudiksvalls OK31:33+6:18
36Anton TörnqvistKarlskrona SOK31:34+6:19
37Olle KallurOK Ravinen31:52+6:37
37Sivert PoppeFredrikstad SK31:52+6:37
39Albin WeidenSkåneslättens OL31:57+6:42
40Sverre RöjgårdOK Kolmården32:00+6:45
41Ivar HelmerssonHässleholms OK32:03+6:48
42Ondřej LesákTatran Jablonec32:05+6:50
43Anton UllerKils OK32:10+6:55
44Filip HåkanssonOK Orion32:12+6:57
45Peter BrabekOC Fürstenfeld32:20+7:05
46Alex JohanssonFK Friskus-Varberg32:37+7:22
47Tor Erling GjølsjøOK Moss32:46+7:31
48Lasse TaillieuK.O.L. Belgium32:53+7:38
49Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK33:01+7:46
50Edvin HenryssonTibro OK33:05+7:50
51Otto BalckTäby OK33:11+7:56
52Valter JoensuuIF Brahe33:16+8:01
53Loke HedbergLunds OK33:19+8:04
54Petter ErlandssonSundsvalls OK33:32+8:17
55Malte JohanssonOK Hammaren34:03+8:48
56Kasper LagerströmNyköpings OK34:04+8:49
57Hjalmar SandbergOK Älvsjö-Örby34:09+8:54
58Hans UrsetBul-Tromsø IL34:34+9:19
59Arvid Feil LindmarkSkellefteå OK34:37+9:22
59Sampo SankeloLapuan Virkiä34:37+9:22
61William GrunderJärfälla OK35:01+9:46
62Ilari VirtanenLahden Suunnistajat-3735:11+9:56
63Simon MarkströmOK Renen35:19+10:04
64Oscar HultgrenOK Njudung35:23+10:08
65Isak GeliusSnättringe SK35:27+10:12
66Isak LiljeholmGamleby OK35:57+10:42
67Isak WikströmOK Tyr35:59+10:44
68Joel BjörnlingerIK Hakarpspojkarna36:04+10:49
69Martin KöhleO-Motion36:14+10:59
70Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK36:19+11:04
71Arvid PerssonMölndal Outdoor IF36:25+11:10
72Pascal SchärerOLG Pfäffikon36:32+11:17
73Klockar Eskil NääsLeksands OK36:33+11:18
74Aleksi VälimaaRasti 8836:39+11:24
75Hampus HatlenTullinge SK36:43+11:28
76Janne TantaniniOLC Kapreolo36:50+11:35
77Wilhelm BergmanTullinge SK36:58+11:43
78Kasper Bakken UlsethNydalens SK37:02+11:47
79Olof EkmanFinspångs SOK37:03+11:48
80Øyvind Johan OlsenBodø Orientering37:04+11:49
81Rasmus ErikssonUmeå OK37:09+11:54
82Tore PalmgrenSundsvalls OK37:28+12:13
83Alfred ErdeliusIF Rigor37:30+12:15
84Olle MelénTrollhättans SOK37:33+12:18
85Isak LundholmUmeå OK37:47+12:32
86Lucas AhlströmVästerås SOK37:49+12:34
87Oscar AnelandOK Ravinen37:59+12:44
88Jakob TedhamreSnättringe SK38:01+12:46
89Viktor LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF38:14+12:59
90David AlménTrollhättans SOK38:21+13:06
91Wilhelm NordqvistWaxholms OK38:37+13:22
92Oliver HöögOK Motala38:48+13:33
93Simon Karlsson HolmerIFK Mora OK38:50+13:35
93Birk Felland SætnanFossum IF38:50+13:35
95Vojtěch DejnožkaTatran Jablonec38:51+13:36
96Axel LindgrenNyköpings OK38:57+13:42
97Henrik FranzénAlmby IK38:58+13:43
98Folke SvangrenGotlands Bro OK39:34+14:19
99Valter FredrikssonTjalve IF Norrköping39:37+14:22
100Oscar OlinIK Hakarpspojkarna40:01+14:46
101Axel EvebornSOK Viljan40:09+14:54
102Isak FranssonOK Njudung40:32+15:17
103Albin LundbergArvidsjaurs OK40:58+15:43
104Mattis GranströmNAIS Orienteringsklubb41:04+15:49
105Erik BovalliusJärfälla OK41:35+16:20
106Sondre EvensenOL Tønsberg og Omegn41:40+16:25
107Maxim GavrilyukNord West41:53+16:38
108Albin NyqvistOK Landehof42:02+16:47
109Erik JohanssonFK Boken42:07+16:52
109Vegard RanestadHamar OK42:07+16:52
111Marcus EkmanTäby OK42:13+16:58
112Alfons PetersonOK Denseln42:45+17:30
113Vojtěch ŘehořTatran Jablonec42:46+17:31
114Hugo UnossonKalmar OK43:00+17:45
115Finn RobinsonTorquay Boys OC43:02+17:47
116Henrik NorgrenStora Tuna OK43:12+17:57
117Adam ConwayGuildford Orienteers43:36+18:21
118Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarna43:46+18:31
119Axel BechtelFK Friskus-Varberg43:48+18:33
120Olle KallerbäckVäxjö OK44:04+18:49
121Andreas HolmqvistNyköpings OK44:15+19:00
122Peder Aabogen HaugaardIndre Østfold OK44:26+19:11
123Arvid EkströmStenungsunds OK44:29+19:14
124Albin BjörkOK Hammaren44:48+19:33
125Kristoffer HalsnesIndre Østfold OK44:53+19:38
126Markus HalvarsonLeksands OK45:08+19:53
127Jens DalgaardKolding OK45:24+20:09
128Klas LjungqvistLunds OK45:53+20:38
129Emil ViktorssonOK Skogsfalken47:00+21:45
130Rasmus JohanssonOK Stigen47:11+21:56
131Gustav AskrothKFUM Örebro OK47:20+22:05
132Erik LingIK Hakarpspojkarna47:25+22:10
133Flurin SchnyderOLC Omström-Sense47:49+22:34
134Gustaf KullbergBjörkfors GoIF47:58+22:43
135Olle ErlandssonSOK Viljan48:12+22:57
136Erlend AuneByåsen IL48:19+23:04
137Ture BergqvistNAIS Orienteringsklubb48:44+23:29
138Mats LindaasElverum OK49:10+23:55
139Fraser DixonTorquay Boys OC49:27+24:12
140Linus DahlbergOK Nolaskogsarna49:41+24:26
141Carl HedegårdOK Kolmården50:03+24:48
142Malte BerggrenOK Älvsjö-Örby50:10+24:55
142Markus MelénOK Kåre50:10+24:55
144Victor BerglundVittjärvs IK50:41+25:26
145Benno RaupachUSV Jena51:01+25:46
146Jacob GrahnIK Uven51:16+26:01
147Tage KinellIFK Göteborg52:03+26:48
148Linus AhlénIF Hagen52:04+26:49
149Albin BlombergSegersta OK52:08+26:53
150Philip MartinssonFK Finn52:10+26:55
151Finn HeywoodTorquay Boys OC52:16+27:01
152Rolf Andreas BergNydalens SK52:55+27:40
153Johan LundStenungsunds OK53:22+28:07
154Edvin WalterssonOK Roxen53:32+28:17
155Oscar LundborgKungälvs OK53:48+28:33
156Elmer ÖhgrenKarlsbyhedens OK53:58+28:43
157Rasmus SöderbergGävle OK56:44+31:29
158Joe CunliffeTorquay Boys OC57:25+32:10
159Anton VehkalahtiIkaalisten Nouseva-Voima57:51+32:36
160Olle EkbringKexholms SK57:56+32:41
161Mattis SandénOK Södertörn58:09+32:54
162Jonty GoodwinWCOC59:09+33:54
163Mattias HanssonOK Djerf59:35+34:20
164Alfred LeonTrollhättans SOK59:50+34:35
165Andreas Nybak UrdalGanddal IL1:00:48+35:33
166David NäslundOK Roslagen1:01:41+36:26
167Kaspar MeierOLG Pfäffikon1:02:01+36:46
168Oliver PetterssonOK Milan1:02:08+36:53
169Gustav NorbergOK Hällen1:03:54+38:39
170Ludvig NordinNärpes OK1:09:01+43:46
171Filip JennerstrandOK Njudung1:10:17+45:02
172Lars-Børge StrømsvikMeløy OK1:11:02+45:47
173Jonatan KraftAlmby IK1:14:19+49:04
174Anton ErikssonOK Milan1:17:58+52:43
175Tom EkenstråleFK Herkules1:23:53+58:38
176Andreas SvenssonSK Björnen1:28:30+1:03:15
177Simen KolbergsrudRøyken Orienteringslag1:55:38+1:30:23
178Viktor ForsbergKlubblös2:16:33+1:51:18
Sven SjöqvistOK Måsenej godkänd
Henning StrandIL BUL-Tromsøej godkänd
Aaron HäggmanIF Femmanej godkänd
Adrian Hansson BångaAlfta-Ösa OKej godkänd
Kristian Fredriksen AasAsker SKej godkänd
Hannes Sjölund MyhrÖstersunds OKej start
Jonathan BlomlöfIFK Lidingö SOKej start
Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubbej start
Carl ErixonIFK Göteborgej start
Jesper RamebäckUmeå OKej start
Wilmer NessSödertälje-Nykvarn OFej start
Daniel Azagra NæssNydalens SKej start
Erik AlbinssonHjärnarps OLej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser