Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H16 Kort

3 100 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lukas MächlerOLG Galgenen30:12
2Albin EronnLinköpings OK33:32+3:20
3David ErikmatsSävedalens AIK33:55+3:43
4Leo SchneggOrineteering Innsbruck Imst34:01+3:49
5Raphael HeiniOL Zimmerberg34:41+4:29
6Benjamin GaudernakOLT Transdanubien35:18+5:06
7Lucas FinskasIF Femman35:20+5:08
8Oscar LindgrenIF Femman35:47+5:35
9Oliver EricssonTäby OK36:10+5:58
10Noak ÖhmanGjø-Vard OL36:43+6:31
11Sverre StrandLierbygda O-Lag37:47+7:35
12Tiger LandénGustavsbergs OK39:27+9:15
13Lukas MagnerfeltFalköpings AIK OK40:42+10:30
14Gustaf JohanssonOK Njudung40:52+10:40
15Gustav LidmanTibro OK41:27+11:15
16Lukas AndrénTibro OK43:50+13:38
17Yoric ZügerOLG Thun45:15+15:03
18Kasper Ankjell HolmöyNordreisa IL45:19+15:07
19Carl SvenssonOK Norrvirdarna45:22+15:10
20Hugo AuseliusBredaryds SOK45:59+15:47
21Anton LundOK Skogshjortarna46:10+15:58
22Zebastian Jönsson-UlateOK Triangeln46:29+16:17
23Erik SahlmanLinköpings OK46:56+16:44
24Evert StrandvallIF Minken47:50+17:38
25Melker EklundOK Nolaskogsarna48:13+18:01
26Maximilian OlofssonVästerås SOK48:21+18:09
27Gaute LindaasElverum OK50:53+20:41
28Erik DelinRyda SK51:12+21:00
29David TörnqvistTullinge SK53:20+23:08
30Emil WahlströmSOK Viljan56:01+25:49
31Isak Jacobsen-GaskiBardu IL1:03:02+32:50
32Amund Øiseth BedinIndre Østfold OK1:03:56+33:44
33Zhang BoyuanO-Ringen Academy ( CHN - Norm Univ )1:04:29+34:17
34Jakob WickenbergÖstersunds OK1:05:22+35:10
35Gabriel HåkanssonRonneby OK1:06:03+35:51
36Simon AlfredssonLerums SOK1:06:13+36:01
37Teodor HedbergTumba-Mälarhöjden OK1:08:56+38:44
38Jonathan OrrhedeHelsingborgs SOK1:09:41+39:29
39Sebastian FlorianOrienteering Innsbruck Imst1:15:37+45:25
Adrian ZoellyOL Zimmerbergej godkänd
Philip WibergRyda SKej start
Jørgen Nøkleby MellingRingerike OLej start
Tim AttingerOL Zimmerbergej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser