Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H18

3 920 m, 170 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Timo TantaniniOLC Kapreolo24:01
2Jonathan JylltorpLinköpings OK26:22+2:21
3Olli KoivumäkiKokkolan Suunnistajat26:31+2:30
4Pascal SchmidOK Linné27:08+3:07
5Christian GafnerOLK Wiggertal27:37+3:36
6Linus LundbergOK Bävern27:58+3:57
7Petter BergstedtMarkbygdens OK27:59+3:58
8Johan Halkjaer DupontOK Pan Århus28:08+4:07
9Jakub BílýTJ Lokomotiva Teplice28:23+4:22
10Lucas FredmanOK Älvsjö-Örby28:26+4:25
11Marko Birk NielsenAalborg OK28:27+4:26
12Victor SadaranganiJärla Orientering28:33+4:32
13Victor BylundIF Thor28:45+4:44
14Corsin BoosOLV Luzern29:11+5:10
15Stian RykkjeVaregg Fleridrett29:17+5:16
16Andreas NäslundVästerås SOK29:46+5:45
17Albin AnderssonSegersta OK30:03+6:02
18Olle BergstedtMarkbygdens OK30:13+6:12
19Simon BjörklundSävedalens AIK30:37+6:36
20Mikkel Lau PetersenAllerød OK30:38+6:37
21Glauser TristanANCO30:43+6:42
22Nils LundgrenSundsvalls OK30:47+6:46
23Markus ÖsterlundVästerås SOK30:52+6:51
24Joar TryggöTrollhättans SOK30:53+6:52
25Matias NissenFreidig31:14+7:13
26Pyry WillmanRastikarhut31:34+7:33
27Ondřej BudskýTatran Jablonec31:52+7:51
28Filip MöllerOK Södertörn32:09+8:08
29Allan HedbergLunds OK32:13+8:12
30Miron RulkaNWK Be/So32:30+8:29
31Krystian PetersburskiBerliner TSC32:37+8:36
32Zeb PalmHJS-Vansbro OK32:44+8:43
33Jacob MobergHelsingborgs SOK32:49+8:48
34Pontus Olofsson BierfeldtÄrla IF32:51+8:50
34Even GravningenStokke IL32:51+8:50
36Till GeilerUSV Jena32:54+8:53
37Robin UdellSolf IK33:07+9:06
38Albin KårénSundsvalls OK33:09+9:08
39Rasmus KihlSundbybergs IK33:19+9:18
40Elias RöstinSöders-Tyresö33:23+9:22
41Oskari ArvelaLahden Suunnistajat-3733:26+9:25
42Emil JonsellIF Thor33:49+9:48
43Ole Johan BråtenVang OL33:59+9:58
44Johannes BladhTullinge SK34:07+10:06
45Josef NagyTatran Jablonec34:08+10:07
46Hugo BäsénIF Thor34:23+10:22
47Daniel HellbergLunds OK34:33+10:32
48Gabriel LarssonGammelstads IF34:40+10:39
49Viktor BergLeksands OK34:44+10:43
50Oskar StenviOK Linné35:00+10:59
51Axel BergströmOK Rodhen35:05+11:04
52Emil BybergDomnarvets GoIF35:09+11:08
53Gunnar EngströmLinköpings OK35:10+11:09
54Harry FoxTorquay Boys OC35:25+11:24
55Trygve Bø KongsbakkBodø Orientering35:29+11:28
56Axel OrrhedeHelsingborgs SOK35:32+11:31
57Melker ElofssonOK Njudung35:53+11:52
58Ludvig HolmqvistOK Tor35:58+11:57
59Jonas GrønliFreidig36:00+11:59
60Ville FontellOK Enen36:25+12:24
61Niklas SvenssonJärfälla OK36:37+12:36
62Max BloorInterlopers36:42+12:41
63David KlementKotlarka Praha, CZE36:50+12:49
64Adrian SkobeKalmar OK36:51+12:50
64Pontus LindgrenVästerås SOK36:51+12:50
66Erik ErikssonOK Älgen37:02+13:01
67Johan Bjernhed NordahlDomnarvets GoIF37:09+13:08
68Viktor LadängesAlfta-Ösa OK37:15+13:14
69Anton SegermanIF Thor37:23+13:22
70Reuben VaseyTorquay Boys OC37:28+13:27
71Hugo NilssonOK Älvsjö-Örby37:34+13:33
72Albin NorenPiteå IF Orientering37:46+13:45
73Björn JohanssonSundsvalls OK37:57+13:56
74Alexander SchandlOK Södertörn38:08+14:07
75Gustav BjörklundIFK Mora OK38:19+14:18
76Måns ErikssonÖstersunds OK38:54+14:53
76Fredrik HanssonTäby OK38:54+14:53
78Hugo JohanssonOK Reftele39:08+15:07
79Petter Astrup ArnesenHeming Orientering39:09+15:08
80Henrik WillamoSödertälje-Nykvarn OF39:58+15:57
81Tobias ErixonOK Kullingshof40:02+16:01
82Jiří BekTatran Jablonec40:06+16:05
83Andri JordiNWK Be/So40:18+16:17
84Robert ColeVäsby OK40:40+16:39
85Anton MäkinenOK Hammaren40:48+16:47
86Gustav ÖstenssonOK Tranan41:10+17:09
87Edvin NilssonGotlands Bro OK41:28+17:27
88Erik LundStenungsunds OK41:37+17:36
88Aaro VirtanenLahden Suunnistajat-3741:37+17:36
90Gustaf NilssonVimmerby OK41:40+17:39
91Joseph GoodwinWCOC41:43+17:42
92Axel BlomFrölunda OL41:48+17:47
93Even FossumIK Grane Arendal Orientering41:51+17:50
94Lucas GranbergOK Kåre41:58+17:57
95Albin BergerDomnarvets GoIF42:07+18:06
96Klas JohanssonOK Tranan42:13+18:12
97Nikolai NordhaugKonnerud IL42:22+18:21
98Viktor WallinOK Kåre42:26+18:25
99Sixten TörnqvistVästerås SOK42:27+18:26
100Daniel StåhlOK Hammaren42:43+18:42
101Moritz MeierOLG Pfäffikon43:02+19:01
102John GranathOK Kåre43:15+19:14
103Reto GiezendannerIF Hagen43:18+19:17
104Johan KarlssonOK Älvsjö-Örby43:40+19:39
105Karl BrahmLånghundra IF43:43+19:42
106Premysl NovakKotlarka Praha, CZE43:45+19:44
107Samuel StålnäbbDomnarvets GoIF43:49+19:48
107Emil HornlidenUmedalens IF43:49+19:48
109Oskar SvahnEksjö SOK43:51+19:50
110August AbrahamssonGällstadbygdens SOK43:53+19:52
111Noa SjöstrandVästerås SOK43:59+19:58
112Benjamin TerentForsa OK44:04+20:03
113Adam BrattTullinge SK44:10+20:09
114William SeguraKFUM Örebro OK44:37+20:36
115Martin SkärlénHaninge SOK44:43+20:42
116Till HutzliNWK Be/So44:49+20:48
117Arvid ErikssonHagaby GoIF Örebro44:55+20:54
118Graeme FarrandDon't Get Lost45:00+20:59
119Martin AdamecTatran Jablonec45:03+21:02
120Florian BlochNWK Be/So45:08+21:07
121Håkon HolstadFreidig45:11+21:10
122Noah BechtelFK Friskus-Varberg45:25+21:24
123Simon GiselssonRonneby OK45:39+21:38
124Johan HolmbergIF Hagen45:40+21:39
125Casper HedarOK Tor46:00+21:59
126Eyvind Kjellevold MaldeIL Gular46:07+22:06
127Sølve DrageKongsberg OL46:12+22:11
128Tim Fredrik DalheimerIK Vikings OK46:23+22:22
128Edvin StrandbergKalmar OK46:23+22:22
130Will MeadowsTorquay Boys OC46:42+22:41
131Hugo TwiggerTorquay Boys OC47:15+23:14
132Melvin JakobssonOK Södertörn47:47+23:46
133Ben StevensTorquay Boys OC48:42+24:41
134Tim SandgrenBromma-Vällingby SOK48:55+24:54
135Martin DanielssonOK Kåre50:43+26:42
135Charlie EliassonDalaportens OL50:43+26:42
137Simon SvahnEksjö SOK51:13+27:12
138Lauri NaskaliKoovee52:01+28:00
139Elias TikkanenEspoon Suunta52:17+28:16
140Simon FreylandEksjö SOK52:30+28:29
141Johannes GreenAlmby IK52:33+28:32
142Johan AlpbergAlmby IK53:24+29:23
143Ethan TebbuttTwycross Orienteering Club54:28+30:27
144Hugo AlmqvistIK Hakarpspojkarna54:31+30:30
145Albin Rieem LindgrenVisborgs OK55:11+31:10
146Jens Kristan Vangsbjerg PetesenOK Gorm55:55+31:54
147Robin EdlundSundsvalls OK56:18+32:17
148Fredrik SveenVang OL56:58+32:57
149Mattias LevinSvaide Roma SOK56:59+32:58
150Daniel GlimténOK Löftan58:15+34:14
151Joel WiklundSträngnäs-Malmby OL59:20+35:19
152Nils OttossonGävle OK1:00:14+36:13
153Scott JuvikIL Gular1:00:37+36:36
154Nils KylbornAlmby IK1:03:45+39:44
155Felix SvenssonRasbo IK1:04:35+40:34
156Matthew BirdsallTorquay Boys OC1:04:37+40:36
157Linus BerggrenOK Älvsjö-Örby1:08:05+44:04
158Hugo OskarssonHalmstad OK1:08:28+44:27
159Marius RobinsonOLG Chur1:08:41+44:40
160Emil DanielssonOK Hammaren1:08:45+44:44
161Axel ToressonLunds OK1:09:02+45:01
162Gustav ÅmanOK Vilse 871:09:14+45:13
163Jacob MeldgaardIL BUL-Tromsø1:09:23+45:22
164Erik KärrlanderUmedalens IF1:09:31+45:30
165Tobias AbrahamssonSundbybergs IK1:10:52+46:51
166Joel DanielsHofors OK1:17:18+53:17
167Olle SvangrenGotlands Bro OK1:22:42+58:41
168Maxim JohanssonSol Tranås1:27:10+1:03:09
169Axel BerglundUlricehamns OK1:42:53+1:18:52
170David NeroNässjö OK1:57:45+1:33:44
Oscar NilssonAlvesta SOKej start
Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubbej start
Oscar KarlssonTrollhättans SOKej start
Julius PukeYstads OKej start
Daniel Bentien SchmidtOK Pan Århusej start
Julien SchluchterANCOej start
Jonas WepferOL NWK ZH/SHej start
Arvid RoosOK Linnéej start
Sven WeyOLG Goldauej start
Adrian JohanssonOK Nolaskogsarnaej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser