Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H20

4 000 m, 112 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jørgen WulfsbergNydalens SK26:08
2Alasdair PedleyScottish Junior Squad26:54+0:46
3Jonas TofteredIF Rigor27:14+1:06
4Lachlan ChavasseScottish Junior Squad27:20+1:12
5Arttu LaaksonenAngelniemen Ankkuri28:03+1:55
6Conall WhelanIrish Junior Team28:04+1:56
6Guillaume WyrschANCO28:04+1:56
8Waldemar AnderssonLånghundra IF28:30+2:22
9Pavel YufanovNord West28:57+2:49
10Gustaf BerglundIFK Mora OK29:05+2:57
11Henrik André LarsenKongsberg OL29:23+3:15
12Amund Bø KongsbakkBodø Orientering29:39+3:31
13Rasmus WickbomBergnäsets AIK30:12+4:04
14Jeremias JoutsensaariKangasala SK30:26+4:18
15Andreas PerssonOK Hammaren30:34+4:26
16Arvid LinderOK Hällen30:50+4:42
17Benjamin LangerakJärfälla OK31:04+4:56
18Finn LydonScottish Junior Squad31:26+5:18
19Mikkel LyskjærFarum Tisvilde OK31:28+5:20
20Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK31:36+5:28
21Cyrill FrickerOLK Argus31:50+5:42
22Rasmus LundbergOK Bävern31:54+5:46
23Romain WältiANCO31:55+5:47
24Tim HarrisonScottish Junior Squad32:08+6:00
25Adrian Stokdal OpheimFreidig32:21+6:13
25Jostein TandbergNydalens SK32:21+6:13
27Christian RedtzerAttunda OK32:22+6:14
28Isak HertinIK Hakarpspojkarna32:27+6:19
29Gustav FrænellSundsvalls OK32:32+6:24
29Lasse Fugmann ThamdrupFarum Tisvilde OK32:32+6:24
31Maxime WyrschANCO32:43+6:35
32Morten Rindom KnudsenOK Melfar32:59+6:51
33Olle SörqvistMarkbygdens OK33:23+7:15
34David RisbergKils OK33:32+7:24
34Mathias VindalFreidig33:32+7:24
36Jonas LauriFK Herkules33:42+7:34
37Daniel RönnqvistOK Linné34:08+8:00
38Håkon LundKongsberg OL34:21+8:13
39Fredrik JohanssonOK Nackhe34:30+8:22
40Hannes StubbIK Falken34:47+8:39
41Mathias BlomsterRonneby OK34:52+8:44
42Silas HotzOLK Argus35:08+9:00
43Antonin StampbachANCO35:10+9:02
44James AcklandScottish Junior Squad35:24+9:16
45Marek NovotnyTJ Tatran Jablonec35:29+9:21
46Emil Olander LorenzAllerød OK35:33+9:25
47Ruairi LongIrish Junior Team35:53+9:45
48Mårten OlssonGävle OK36:00+9:52
49Øystein Fruseth ChristiansenNtnui36:01+9:53
50Rasmus NielsenAllerød OK36:07+9:59
51Severin MüllerOLG Thun36:20+10:12
52Albin LarssonGotlands Bro OK36:27+10:19
53David MichekTatran Jablonec36:47+10:39
54Tobias KarlssonSnättringe SK37:37+11:29
55Rasmus EkströmMS Parma38:02+11:54
56Truls LindholmSundsvalls OK38:13+12:05
57Hugo ThunbergOK Alehof38:14+12:06
58Carl EkbringKexholms SK38:32+12:24
59Niilo OjanahoOunasvaaran Hiihtoseura38:48+12:40
60Simon TörnqvistOK Ravinen39:18+13:10
61Oskar EngesAttunda OK39:28+13:20
62Bjørn Anders FlågenHeming Orientering39:29+13:21
63Andreas KarlssonPiteå IF Orientering39:37+13:29
64Hugo DalhammerOK Roxen40:22+14:14
65Martin StorkampSundsvalls OK40:57+14:49
66Sixten ElehedLinköpings OK41:15+15:07
66Linus BacklundOK Södertörn41:15+15:07
68Emil RoosAttunda OK41:54+15:46
69Oscar PrytzTjalve IF Norrköping42:02+15:54
70Elias AnderssonOK Norrvirdarna42:09+16:01
71Cameryn Kelly-MorrishIrish Junior Team43:38+17:30
72Simon ErikssonBergnäsets AIK43:41+17:33
73Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna43:42+17:34
74Alexander AlnessLånghundra IF44:01+17:53
75Erik OlssonGävle OK44:05+17:57
76Ole ArenthBos Elite44:26+18:18
77Matthias HurschlerOL Zimmerberg45:08+19:00
78Jan PuntschartOLG Chur45:13+19:05
79Vidar PerssonTäby OK45:58+19:50
80Harald LarssonBergnäsets AIK46:34+20:26
81Hans V PetersenOK Gorm46:45+20:37
82Magnus EricsonJärla Orientering47:20+21:12
83Viktor BarkegrenStora Tuna OK47:24+21:16
84Christian LindhSundbybergs IK47:33+21:25
85Euan TebbuttTwycross Orienteering Club47:39+21:31
86Jonathan BjörkLeksands OK48:29+22:21
87Gustaf HedegårdOK Kolmården49:22+23:14
88Bjørnar LøvliAsker SK49:54+23:46
89James CondonTorquay Boys OC50:02+23:54
90Adam LiljaOK Enen50:30+24:22
91Lasse August HelwegFarum Tisvilde OK51:07+24:59
92Andrew TurnerIrish Junior Team51:21+25:13
93Henrik HamreforsVästerås SOK52:10+26:02
94Eoin RiordanIrish Junior Team53:47+27:39
95Oliver O'brienTorquay Boys OC54:53+28:45
96Joar GjerdahlBerger Og Svelvik O-Lag57:25+31:17
97Ludvig WaktelSvaide Roma SOK57:51+31:43
98Olof LissmatsOK Södertörn58:45+32:37
99Axel ForsmanFK Herkules59:18+33:10
100Colas GintzburgerSOS-GO1:00:28+34:20
101Linus ClassonNAIS Orienteringsklubb1:02:53+36:45
102Zac O'sullivan-HourihanIrish Junior Team1:05:14+39:06
103Erik BlickOK Alehof1:06:44+40:36
104Rasmus SvenssonVärend GN OL1:07:36+41:28
105Marcus NylénDegerfors OK1:14:31+48:23
106Christian Michelsen2:01:56+1:35:48
107Finlay ToddScottish Junior Squad5:03:49+4:37:41
Alexander GraadRonneby OKej godkänd
Severin RohrOL Zimmerbergej godkänd
Tom SnowTorquay Boys OCej godkänd
Florian WepferOL NWK ZH/SHej godkänd
Robert PimIrish Junior Teamej godkänd
Erlend Kvittum NytrøenTynset IFej start
Josef JohanssonOK Kolmårdenej start
Oscar MolinBoxholm-Mjölby OLej start
Hugo LindbärgOK Södertörnej start
Martin GranbergIFK Mora OKej start
Axel HoveidAsker SKej start
Sturla FrydenlundNtnuiej start
Johan Teodor WestlyAsker SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser