Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H21-1

4 790 m, 136 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tuomo IstolahtiKangasala SK30:09
2Trygve HeggedalKongsberg OL30:24+0:15
3Juho WesterlundKoovee31:05+0:56
4Jonne LakanenLappeen Riento31:44+1:35
5Jonas JernPaimion Rasti32:38+2:29
6Pelle EngstrandStora Tuna OK32:53+2:44
7William PommerStora Tuna OK32:55+2:46
8Pontus PeterssonOK Orion33:00+2:51
9Fredrik NilssonOK PAN-Kristianstad33:07+2:58
10Jesper NilssonUlricehamns OK33:19+3:10
11Mathias DrageOK Tisaren33:27+3:18
11Aaro RuoholajMS Parma33:27+3:18
13Eevert ToivonenKangasala SK33:40+3:31
14Paul PasdaUSV Jena33:51+3:42
15Richard SjöholmOK PAN-Kristianstad33:53+3:44
16Mikko HölliKangasala SK34:35+4:26
17Rikard TynellGrycksbo IF OK34:52+4:43
18Mikael AnderssonStora Tuna OK35:00+4:51
19Oskar EklöfHagaby GoIF Örebro35:06+4:57
20Anders JohanssonRehns BK35:20+5:11
21Charlie StoltRehns BK35:35+5:26
22Pontus JohanssonOK Linné35:53+5:44
23Olov EricsonAlfta-Ösa OK36:22+6:13
23Sverre Turter SandvoldNydalens SK36:22+6:13
25Jesper Kullin AlfredssonLånghundra IF36:24+6:15
26David SundströmSöderhamns OK36:41+6:32
27Eero JalliMS Parma36:53+6:44
28Jonas LundgrenStora Tuna OK37:02+6:53
29Pauli LeinonenSuunta Jyväskylä37:29+7:20
29Toni HartvikPaimion Rasti37:29+7:20
31Victor FlingmarkUddevalla OK37:41+7:32
32Mattias OlofssonOK Enen37:45+7:36
33Fabian SteenOK Enen37:46+7:37
34Martin SchagerlindTrollhättans SOK37:47+7:38
35Matthias NiggliOl Norska37:49+7:40
35Robin PousetteLånghundra IF37:49+7:40
37Fredrik MattssonOK Kåre37:51+7:42
38Emanuel BraunOK Oachkatzlschwoaf37:55+7:46
39Lukas FreiOLK Argus38:04+7:55
40Rasmus BlockgrenFalkenbergs OK38:13+8:04
41Noel BoosOLV Luzern38:15+8:06
42Lars WidmerOL NWK ZH/SH38:40+8:31
43Lauri PohjolaSuunta Jyväskylä38:41+8:32
44Anton SundinSträngnäs-Malmby OL38:52+8:43
45Jonas BrütschOL NWK ZH/SH39:00+8:51
46Kristian DahlströmIFK Mora OK39:03+8:54
47Oliver LienhardOLK Argus39:06+8:57
48André AnderssonOK Kåre39:27+9:18
49Johan OlssonHjobygdens OK39:49+9:40
50Didrik HallNyköpings OK39:50+9:41
51Michael WildOLK Argus39:57+9:48
52Nils SpetzUlricehamns OK40:14+10:05
53Viktor TovessonOK Orion40:33+10:24
54Emil NylinOK Tisaren40:35+10:26
55Erik HansonGävle OK40:38+10:29
56Joost TalloenOmega40:44+10:35
57Mattias MårtsStora Tuna OK40:55+10:46
58Ola NybergMalungs OK Skogsmårdarna40:58+10:49
59Johan LindahlLånghundra IF41:01+10:52
60Philip PålssonSkåneslättens OL41:06+10:57
61Fredrik BerndtssonSkåneslättens OL41:08+10:59
62Viktor JanrikOK Linné41:10+11:01
63Johan IvarssonOK Kullingshof41:16+11:07
63Rico HübscherOLK Argus41:16+11:07
65Johan PerssonHagaby GoIF Örebro41:26+11:17
66Mattihas KjellFrämmestads IK41:35+11:26
67Thomas HoferOLG Huttwil41:53+11:44
68Anton KarlssonOK Kullingshof41:54+11:45
68Daniel Carlson BjernaldOK Linné41:54+11:45
70Teemu EerolaTampereen Pyrintö42:08+11:59
71Tobias MattssonTrollhättans SOK42:10+12:01
72Linus LandergrenHestra IF42:22+12:13
73Simon BörjesonRyda SK42:49+12:40
74Martin SundströmSöderhamns OK43:02+12:53
75Erik HanssonBredareds IF43:14+13:05
76Artem TsvetkovMagnytnaya Strelka43:17+13:08
77Leon HanssonVisborgs OK43:40+13:31
78Dmytro PlakhotnikO-DEAF43:43+13:34
79Erik ForsHestra IF44:11+14:02
80Jakob FranssonOK Milan44:34+14:25
81Andreas CallebergRehns BK44:43+14:34
82Sven PüntenerOLV Luzern44:44+14:35
83Johannes ItenOLC Winterthur44:47+14:38
84Ryo HottaTodai OLK44:58+14:49
85Joel KristianssonSkåneslättens OL45:07+14:58
86Fredrik AnderssonIF Rigor45:10+15:01
87Anton SundgrenLånghundra IF45:22+15:13
88Hampus MöllerStora Tuna OK45:38+15:29
89Simon BohmanRånäs OK45:40+15:31
90Jon ÅkessonForsa OK46:02+15:53
91Joel LännevallOK Roslagen46:05+15:56
92Yusuke KijimaTodai OLK47:08+16:59
93Petter SundinSträngnäs-Malmby OL48:15+18:06
94Anders KallingsVisborgs OK48:29+18:20
95William HultqvistVallentuna-Össeby OL48:33+18:24
96Patrik EugsterOL Zimmerberg48:49+18:40
97Ludvig DanforsMullsjö SOK49:07+18:58
98Oscar TörnrothHjobygdens OK49:42+19:33
99Jaroslav TomesKotlarka Praha, CZE49:49+19:40
100Simon EngelHässleholms OK50:02+19:53
101Oscar GustafssonIdefjordens SK50:21+20:12
102Rasmus SteenOK Enen50:22+20:13
103Michael GasserOL Zimmerberg50:24+20:15
104Daniel GustafssonFK Friskus-Varberg50:41+20:32
105Thomas TubbehaugenOK Moss50:47+20:38
106Remo ThomaOLG Pfäffikon50:51+20:42
107Simon EklövOK Linné51:16+21:07
108Sturla StokkelandÅlgård Orientering51:28+21:19
109Manuel WalssOLV Luzern51:38+21:29
110Simon Jansson JärplingOK Klemmingen51:45+21:36
111Hans TalloenOmega Belgien52:13+22:04
111Anders LindbergForsa OK52:13+22:04
113Taijiro MoriTodai OLK53:33+23:24
114Anders DahlinOK Sarven53:44+23:35
115Jonatan AnderssonFalkenbergs OK54:09+24:00
116Kuan Yu LinMoxina OK55:05+24:56
117Martin HerbertTäby OK55:26+25:17
118Anton ÖsterbladKarlskrona SOK55:33+25:24
119Pontus JohanssonOK Kullingshof55:41+25:32
120Sven-Anders MelinSödertälje-Nykvarn OF55:58+25:49
121Penghsien TsaiMoxina OK56:28+26:19
122Calle StenbergOK Skogshjortarna1:00:38+30:29
123Simon PreutzOK Torfinn1:00:52+30:43
124Sandro AnderesOL Regio Olten1:01:53+31:44
125Libor NovakOK24 Praha1:02:18+32:09
126Laurin ImholzOLV Luzern1:05:45+35:36
127Michael MickelLVB Leipzig1:06:20+36:11
128Yuta OhigashiTodai OLK1:06:27+36:18
129Erik WidmarkIF Hagen1:07:06+36:57
130Simon WallmanOK Kullingshof1:10:27+40:18
131Filip BarkestedtOK Kullingshof1:10:44+40:35
132Shota TanakaTodai OLK1:13:51+43:42
133Oskar LydingHylte OK1:14:53+44:44
134Andreas MagnussonOK Måsen1:40:46+1:10:37
Niklas OlofssonOK PAN-Kristianstadej godkänd
Jesper LiderudTibro OKej godkänd
David ArboreliusHelsingborgs SOKej start
Tim FranssenOLV Luzernej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser