Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H50 Kort-2

3 570 m, 133 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jarkko HeikkinenVehkalahden Veikot26:30
2Heikki JokinenLahden Suunnistajat-3726:47+0:17
3Per KällvikÅmåls OK28:46+2:16
4Vidar StrandLierbygda O-Lag29:49+3:19
5Svein Terje KolstadFreidig30:56+4:26
6Johan JakobssonLånghundra IF31:33+5:03
7Mikael LangerOK Roxen32:28+5:58
8Arto KatajamäkiSuunta Jurva32:36+6:06
9Daniel UnnerudLånghundra IF33:28+6:58
10Peter WestinVittjärvs IK34:04+7:34
11Jari SundqvistLahden Suunnistajat-3734:07+7:37
12Leif KrügerGarphyttans IF34:10+7:40
13Rolf JohanssonSundsvalls OK35:08+8:38
14Petter RanefallIF Thor35:14+8:44
15Torben MalmGarphyttans IF35:26+8:56
16Johan ÅttingLinköpings OK35:28+8:58
17Anders JohanssonOK Hammaren35:31+9:01
18Peter HambäckLånghundra IF36:04+9:34
19Patrik SmedmarkOK Roslagen36:09+9:39
20Michael HolmgrenIF Thor36:16+9:46
21Ulf LarssonGarphyttans IF36:42+10:12
22Trond A. N. LamarkGanddal IL36:45+10:15
23Per GuståsLinköpings OK36:58+10:28
24Jonas PetterssonOK Tisaren37:09+10:39
25Fredrik EngmanOK Denseln37:23+10:53
26Jyrki PessaHaparanda OK37:27+10:57
27Jon Ivar BergersenEidskog OL38:21+11:51
28Ulf JohanssonKarlskrona SOK38:33+12:03
29Trond-Henry SkjönsfjellNordreisa IL38:39+12:09
30Thomas RoosIF Thor39:06+12:36
31Erik DanielsAttunda OK39:10+12:40
32Patrik ThybeckLindebygdens OK39:53+13:23
33Peter WilhelmssonKarlskrona SOK40:06+13:36
34Geir PaulsenOl Trollelg40:09+13:39
35Ulf JohnssonSkogspojkarnas OK40:18+13:48
35Peter PetterssonÅmåls OK40:18+13:48
37Anders ErikssonOK Milan40:24+13:54
38Jan HageIL Leik40:44+14:14
39Magnus LarssonVästerås SOK40:45+14:15
40Anders LindahlOK Trian41:03+14:33
41Gløer GløersenOrienteringslaget Tønsberg Og Omegn41:08+14:38
42Joakim Thornell41:30+15:00
43Tommy FröjdSundsvalls OK41:36+15:06
44Magnus HedegårdOK Kolmården41:51+15:21
45Ueli TantaniniOLC Kapreolo42:50+16:20
46Bård Øyvind SolbergStjørdals-Blink Orientering43:10+16:40
47Pasi AaltonenTampereen Pyrintö43:59+17:29
48Jan AnderssonGävle OK44:13+17:43
49Kjell RistoOK Linné44:20+17:50
50Michael LindeIF Åland44:40+18:10
51Per GustavssonHällefors OK44:42+18:12
52Björn HannrupIF Thor44:48+18:18
53Marko KarkulehtoOK Vilse 8744:53+18:23
54Urban PeterssonLinköpings OK45:17+18:47
55Fred Arne JacobsenBardu IL45:18+18:48
56Christer ErikssonOK Kolmården45:23+18:53
57Rolf GiezendannerOLV Hindelbank45:37+19:07
58SO Byung JOKOF-GGD/KOR45:42+19:12
59Thomas IvarssonOK Hammaren45:51+19:21
59Veikko BaathTSV Jetzendorf45:51+19:21
61Jan AnderssonOK Hammaren46:14+19:44
62Lars-Åke ClassonNAIS Orienteringsklubb46:17+19:47
63Mats AnderssonOK Orion46:20+19:50
64Stefan LauriGammelstads IF46:47+20:17
65Håkan JanssonGävle OK47:29+20:59
66Roger KrohnFältjägarnas IF48:12+21:42
67Jonas RothLinköpings OK48:45+22:15
68Beat SommerOLG Suhr48:53+22:23
69Terje LinløkkenØstmarka OK48:58+22:28
70Christer SnickarsSolf IK49:05+22:35
71Anders NordinOK Renen49:33+23:03
72Jan AsketunOK Roxen49:57+23:27
73Kenneth JonssonOK Linné50:01+23:31
74Benneth SundqvistKöping-Kolsva OK50:04+23:34
75Ari KauhanenKalvolan Keihäs50:15+23:45
76Jonas NäslundOK Hammaren50:28+23:58
77Thomas ÅmanOK Botnia50:41+24:11
78Stephan ZügerOLG Thun50:52+24:22
79Niclas AhlströmVästerås SOK50:55+24:25
80Robert ÖstlundSäterbygdens OK51:45+25:15
81Eero HakalaIF Femman51:48+25:18
82Martin AttingerOL Zimmerberg52:18+25:48
83Thomas RimhagenLinköpings OK53:21+26:51
84Magnus JohanssonOK Kolmården53:32+27:02
85Fredrik PonténSelånger SOK53:37+27:07
86Thomas LindschouwHerning Orienteringsklub53:49+27:19
87Jesper HenrikssonRånäs OK53:54+27:24
88Håkan BerndtssonFrölunda OL54:15+27:45
89Håkan RostöRånäs OK54:27+27:57
90Håkan AnderssonKarlskrona SOK55:46+29:16
91Per AndénHässleholms OK56:47+30:17
92Per-Åke FurubackaOK Botnia57:05+30:35
93Jan KaleredOK Denseln58:01+31:31
94Johan JylltorpLinköpings OK58:33+32:03
95Thomas KaiserIF Sturla59:23+32:53
96Lars-Åke KullbergBjörkfors GoIF59:36+33:06
97Matthias BoosOLV Luzern1:00:03+33:33
98Henrik LindgrenIF Femman1:00:20+33:50
99Kennet LindqvistOK Kolmården1:01:21+34:51
100Roger WestinSK Gränsen1:01:22+34:52
101Claudio Senn MeiliOLG Chur1:03:15+36:45
102Roland LarssonGammelstads IF1:03:28+36:58
103Peter GislerOLG KTV Altdorf1:03:50+37:20
104Jonas WibergVK Uvarna1:04:11+37:41
105Francois GinzburgerSOS-GO1:05:04+38:34
106Johan KarlssonIF Thor1:06:11+39:41
107Anders JohanssonOK Renen1:06:12+39:42
108Magne AasAsker SK1:06:43+40:13
109Erik JohnsonOK Klemmingen1:07:31+41:01
110Thomas EggerOrienteering Innsbruck Imst1:08:40+42:10
111Erik WedinNAIS Orienteringsklubb1:09:25+42:55
112Øystein GrøvlenNidarøst OK1:10:43+44:13
113Göran KarlssonPiteå IF Orientering1:11:03+44:33
114Kjell JosefssonOK Kolmården1:12:22+45:52
115Uwe HöhneLVB Leipzig1:12:27+45:57
116Anders OvegrenLjusdals OK1:13:42+47:12
117Peter BäckArboga OK1:14:11+47:41
118Lennart CedervärnUlricehamns OK1:15:07+48:37
119Theo KurzenDuerrenroth1:15:26+48:56
120Roberto SannaKotlarka Praha, CZE1:15:36+49:06
121Alexander KotliarskiyNorthern Wind1:19:49+53:19
122Anders LarssonAlmby IK1:24:25+57:55
123Patrik LanderOK Enen1:26:37+1:00:07
124Juha PetterssonSurahammars SOK1:26:50+1:00:20
125Magnus LindbergVandrarringen1:26:56+1:00:26
126Sven SandinOK Södertörn1:34:54+1:08:24
127Ruqian Li1:50:50+1:24:20
128Mikael AnderssonValbo AIF1:59:46+1:33:16
Patric MolinBoxholm-Mjölby OLej godkänd
David SöderströmSala OKej godkänd
Timo SalinHelsingin Suunnistajatej godkänd
Staffan BromanOK Roslagenej godkänd
Frank SchulerOLG Churej godkänd
Thomas JohanssonOK Kolmårdenej start
Sören LindgrenVandrarringenej start
Roberto PradelUS Primieroej start
Rune StrømsvikMeløy OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser