Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H50 Motion

3 570 m, 68 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tomas PerssonSäterbygdens OK34:35
2Peter EdmanKorsnäs IF OK37:07+2:32
3Leif Arne NytrøenTynset IF40:59+6:24
4Lars HagelbergEksjö SOK41:24+6:49
5Björn JanssonOK Klemmingen42:28+7:53
6Mikael LiljeGävle OK42:55+8:20
7Peter ÖstenssonOK Tranan43:01+8:26
8Håkan JönssonOK PAN-Kristianstad43:42+9:07
9Henrik ÖsterbergGustavsbergs OK44:31+9:56
10Micael ElmbladBredaryds SOK45:24+10:49
11Magnus KallinPoP Karlstad46:06+11:31
12Lars-Gunnar BjörklundIFK Mora OK46:42+12:07
13Magnus GranbergPiteå IF Orientering47:02+12:27
14Stefan AbrahamssonSundbybergs IK47:35+13:00
15Torkel IrgensB&OI Orientering (bodø)47:57+13:22
16Lars LjungbergSjövalla FK49:03+14:28
17Göran FastOK PAN-Kristianstad49:22+14:47
18PER KnutasAttunda OK49:42+15:07
19Anders SundellStockholm Multisport50:28+15:53
20Ulf NilssonKovlands IF51:20+16:45
21Anders HänströmTäby OK51:24+16:49
22Tomas RahmOK Norrvirdarna52:45+18:10
23Dan-Olof JohanssonOK Alehof52:58+18:23
24Ola AnderssonDomnarvets GoIF53:32+18:57
25Hans-Åke FalkeströmFrösö IF53:55+19:20
26Mikael EkbringKexholms SK54:13+19:38
27Anders BlomqvistVittjärvs IK54:49+20:14
28Magnus GraasOK Linné55:05+20:30
29Thomas AhlbinJärfälla OK55:32+20:57
30Krister BerglundKarlsbyhedens OK55:51+21:16
31Niclas RisbergGarphyttans IF55:57+21:22
32Kjell SvenssonOK Älme56:51+22:16
33Heini HabermacherOLK Argus57:09+22:34
34Sören SvenssonIFK Brattfors57:10+22:35
35Fredrik NilssonStångenäs AIS57:51+23:16
35Tommy SæterKongsberg OL57:51+23:16
37Clas-Göran SmedsSolf IK58:15+23:40
38Mårten LampinenSelånger SOK59:10+24:35
39Mikael ThörnkvistSol Tranås1:00:24+25:49
40Jörgen LarssonKarlskrona SOK1:01:15+26:40
41Lars SvenssonIK Hakarpspojkarna1:01:36+27:01
42Anders SvenssonFinspångs SOK1:01:58+27:23
43Stefan ÅslundSol Tranås1:02:28+27:53
44Niklas BlixtJärbo OK1:03:44+29:09
45Thomas DanielsonBromma-Vällingby SOK1:03:50+29:15
46Arto AlnehällTäby OK1:03:56+29:21
47Urs HoferOLG Thun1:04:08+29:33
48Jörgen EklundKatrineholms OK1:05:40+31:05
49Markus SterbaOrienteering Klosterneuburg1:06:56+32:21
50Mikael HörnqvistOK Renen1:07:08+32:33
51Mats JohanssonSundsvalls OK1:08:16+33:41
52Magnus HagmanFjärås AIK1:08:45+34:10
53Steen PedersenJärpens SK1:09:56+35:21
54Christer OskarssonHalmstad OK1:10:30+35:55
55Anders WahlströmOK Djerf1:11:35+37:00
56Tore RøddeGanddal IL1:14:49+40:14
57Lars WassénVänersborgs SK1:15:37+41:02
58Johan MobergTrollhättans SOK1:17:28+42:53
59Mats WallinTäby OK1:17:34+42:59
60Tommi Tikkanen1:17:58+43:23
61Hans ForsbergIK Uven1:18:16+43:41
62Stefan AhronIFK Mora OK1:21:40+47:05
63Henrik LundbergUmeå OK1:22:02+47:27
64Mikael JohanssonSkattkärrs SOK1:26:50+52:15
65Roger JonssonWaxholms OK1:33:05+58:30
66Peter HussFK Boken1:36:49+1:02:14
67Jörgen Karlsson2:04:22+1:29:47
Ted BernhardsenIL BUL-Tromsøej godkänd
Robert BurénIK Ymerej start
Magnus ErikssonKarlsbyhedens OKej start
Mikael GranlundIF Minkenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser