Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H60

3 550 m, 114 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jan NordinSundsvalls OK29:33
2Ari AnjalaLahden Suunnistajat-3731:29+1:56
3Clas FriesUmeå OK32:46+3:13
4Krister GumaeliusWaxholms OK33:46+4:13
5Sören JonssonNydalens SK34:08+4:35
6Andreas HjertsonOK Linné34:52+5:19
7Øivind MyhreKongsberg OL35:59+6:26
8Håkan LindbergOK Vilse 8736:09+6:36
9Hans TarandiIFK Lidingö SOK36:28+6:55
10Anders GedinSäterbygdens OK36:37+7:04
11Fredrik Salén36:56+7:23
12Per-Olof SjöströmVästerås SOK37:21+7:48
13Ingemar Jansson HaverstadLierbygda O-Lag37:39+8:06
14Göran NilssonSnättringe SK37:48+8:15
15Lars NordströmKils OK37:50+8:17
16Anders FriesUmeå OK38:07+8:34
17Björn-Ove PetterssonAttunda OK38:35+9:02
18Johan CarlssonTrollhättans SOK38:49+9:16
19Ted DE ST CroixGVOC39:18+9:45
20Olov ÖströmOK Tyr39:26+9:53
21Leif Sigurd ThingsrudØstmarka OK40:38+11:05
22Bengt SchwartzOK Kolmården41:41+12:08
23Reidar FossumAsker SK42:20+12:47
24Lars HjermstadFossum IF42:21+12:48
25Anders NissarJärfälla OK42:22+12:49
26Richard Zeiner-GundersenFossum IF42:28+12:55
27Uno MagnussonIF Hagen42:47+13:14
28Örjan WängdahlOK Gipen42:53+13:20
29Per Tore BrunæsKongsberg OL43:00+13:27
30Ilkka SaarimäkiAngelniemen Ankkuri43:22+13:49
31Christian BilandOLG Cordoba Basel43:30+13:57
32Mats LundmanOK Roslagen43:31+13:58
33Ivar NäsholmÄrla IF43:45+14:12
34Jürg DäppenOLG Thun44:17+14:44
35Jan-Olof BjörklundBjursås OK44:38+15:05
36Lars ForsstedtSöders-Tyresö44:39+15:06
37Sixten WestlundOK Tyr44:41+15:08
38Sture NorénÄlvsby IF OK44:44+15:11
39Christer ErikssonÅmåls OK44:45+15:12
40Mats LindqvistSävedalens AIK44:46+15:13
41Johan BerglundSävedalens AIK44:59+15:26
42Henry BarskÖvertorneå IF45:15+15:42
43Thomas SjöholmMullsjö SOK45:31+15:58
44Roland NotstamArboga OK45:50+16:17
45Harri NiinistöAngelniemen Ankkuri45:59+16:26
46Sten SegerslättSkåneslättens OL46:07+16:34
47Rick McGregorIFK Kiruna46:22+16:49
48Kjell-Erik SahlinOK Vildhussen46:39+17:06
49Stefan JohanssonTrollhättans SOK46:43+17:10
50Mats WelanderOK Djerf47:01+17:28
51Jan-Olof ErikssonAnnebergs GIF47:10+17:37
52Bengt-Åke JanssonFrämmestads IK47:23+17:50
53Ilkka OjapaloRajamäen Rykmentti47:51+18:18
54Andrew McCombOlifant48:02+18:29
55Stefan GustafssonOK Hällen48:06+18:33
56Lars RunessonOK Vivill48:26+18:53
57Stefan GunnarssonKristinehamns OK48:59+19:26
58Inge GötessonKarlskrona SOK49:15+19:42
59Jan WahlströmSnättringe SK50:08+20:35
60Jan-Ola KarlssonOK Njudung50:28+20:55
61Åke SundinHällefors OK50:43+21:10
62Bengt JonssonHestra IF50:47+21:14
63Anders JakobssonOK Södertörn50:50+21:17
64Karl-Erik LindbäckÄlvsby IF OK51:23+21:50
65Sven-Åke AnderssonIF Rigor51:30+21:57
66Markus GloorOLV Zug51:47+22:14
67Beat WildOLK Argus51:48+22:15
68Jan GustafssonHagaby GoIF Örebro52:02+22:29
69Torbjörn FalkVimmerby OK52:36+23:03
70Henrik KarlssonKuusankosken Urheiluseura53:01+23:28
71John HofossHadeland OL54:02+24:29
72Crawford LindsayEdinburgh Southern OC54:24+24:51
73Torbjörn HalvarssonFjärås AIK54:40+25:07
74Mats RosanderFinspångs SOK54:45+25:12
75Svein LingaIL Gular54:50+25:17
76Gila PoltéraQuack OK55:51+26:18
77Svante AndrénTibro OK55:56+26:23
78Bengt-Ove BlomkvistBjörkfors GoIF56:02+26:29
79Lars AnderssonOK Södertörn56:18+26:45
80Göran IvarezOK Södertörn56:50+27:17
81Tapani MattusIFK Lidingö SOK57:12+27:39
82Morten SkoglundByåsen IL58:29+28:56
83Helge EriksenByåsen IL58:53+29:20
84Jan DanielssonKalmar OK59:14+29:41
85Sven-Erik BrodinKristinehamns OK59:24+29:51
86Arne LundStenungsunds OK59:29+29:56
87Leif SundlingNjurunda OK59:34+30:01
88Björn BorgGöteborg-Majorna OK59:54+30:21
89Otti BisangFuersten OK Ettingen1:00:39+31:06
90Roland NorellSöders-Tyresö1:01:18+31:45
91Lennart WinbergHudiksvalls OK1:01:50+32:17
92Håkan GustafsonEskilstuna OL1:02:08+32:35
93Håkan SvedhemUlricehamns OK1:02:53+33:20
94Erik SparrevikLerums SOK1:03:28+33:55
95Norbert ZenkerUSV TU Dresden1:03:59+34:26
96Beat WigetOLV Luzern1:05:58+36:25
97Arnfinn SkålandTrøsken IL1:06:54+37:21
98Magnus ForshällenAttunda OK1:10:01+40:28
99Per Storm HansenSvendborg OK1:10:50+41:17
100Kyrre ThalbergLunds OK1:12:07+42:34
101Philippe ClapuytASUB Orientation1:12:14+42:41
102Roberto Di BaccoASD Agorosso S. Alessandro1:17:00+47:27
103Frede ScheyeHerlufsholm OK1:17:13+47:40
104Peter JoelssonÅlems OK1:17:45+48:12
105Karl MollénOK Denseln1:17:48+48:15
106Josef BirrerOLV Baselland1:19:56+50:23
107Stefan SundeliusJärfälla OK1:22:11+52:38
108Ton LangerakJärfälla OK1:23:23+53:50
109Martin EickhoffSävedalens AIK1:26:05+56:32
110Kristian LeonhardtOC Fürstenfeld1:34:58+1:05:25
111Göran SvenssonOK Roxen1:43:51+1:14:18
Anders HedinGävle OKej godkänd
Bengt BivrinIdefjordens SKej godkänd
Bernt AnderssonIF Rigorej godkänd
Ola SvenssonOK Orionej start
Olof GranbergWaxholms OKej start
Ulf ErikssonStora Tuna OKej start
Stefan StombergIF Hagenej start
Jan SteinegerGneistej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser