Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H65 Kort

2 900 m, 115 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Mats AnderssonSelånger SOK27:19
2Ulf PerssonVästerbergslagens OL30:54+3:35
3Sven-Erik SundinSelånger SOK31:25+4:06
4Sune ÅkessonOckelbo OK32:12+4:53
5Veikko TolkkinenSotkamon Jymy32:59+5:40
6Anders KärrströmTullinge SK33:05+5:46
7Bo ÖsterbackaIF Minken33:13+5:54
8Mats SvedströmNärpes OK33:32+6:13
9Ulf KjellinOK Hedströmmen33:52+6:33
10Inge LöwegrenKatrineholms OK33:57+6:38
11Harald SlotteOK Botnia34:10+6:51
12Björn EdénWaxholms OK35:53+8:34
13Lennart SmedenmarkRonneby OK36:06+8:47
14Lennart KarlssonUmeå OK36:18+8:59
14Clyde PerssonLjungskile FK36:18+8:59
16Pelle SkullmanLinköpings OK36:34+9:15
17Bernt ÅkerlundFältjägarnas IF36:49+9:30
18Per Åke HullAlmby IK36:59+9:40
19Stellan HäggbrinkBerga SOK37:11+9:52
20Magnus HaraldssonGustavsbergs OK37:15+9:56
21Arve SmestadLøten OL37:38+10:19
22Urban BoströmSolna OK38:23+11:04
23Tommy NilbrinkStöcksjö IS39:12+11:53
24Torgny PetterssonMarkbygdens OK39:38+12:19
25Hans ÖbergOK Hällen40:23+13:04
26Bo AnderssonSträngnäs-Malmby OL40:35+13:16
27Göran DavidssonOK Klemmingen40:41+13:22
28Paul SkjakerHadeland OL41:36+14:17
29Per-Olof NannessonSimlångsdalens IF41:45+14:26
30Lars-Peter JohnssonSelånger SOK42:13+14:54
31Anders WindlingHärnösands OK43:13+15:54
32Ingvar AnderssonOK Amne43:14+15:55
33Bo DavidssonSolna OK43:22+16:03
34Clas-Göran HerrgårdGustavsbergs OK43:41+16:22
35Kjell LindblomJärfälla OK43:42+16:23
36Åke KarlssonAlvesta SOK43:47+16:28
37CG BoströmEnebybergs IF44:03+16:44
38Seth PerssonFältjägarnas IF44:09+16:50
39Peder WickströmArboga OK44:12+16:53
40Sven-Eric EricsonHelsingborgs SOK44:33+17:14
41Kaj SmedsNärpes OK44:58+17:39
42Bengt JåfsVörå IF45:01+17:42
43Sven-Erik FrickFK Göingarna45:11+17:52
44Pierre AlménIBM-Klubben45:33+18:14
45Bengt SimonssonDomnarvets GoIF45:48+18:29
46Bo Gunnar JosefssonNässjö OK46:07+18:48
47Hans LarssonHässleholms OK46:32+19:13
48Stig JohanssonHelsingborgs SOK46:35+19:16
49Björn PalmLessebo OK46:36+19:17
50Harry EnbergVästerbergslagens OL47:01+19:42
51Göran SvärdOK Klemmingen47:25+20:06
52Kurt FischerOLG Pfäffikon47:50+20:31
53Karl-Gustav HertsbackaNärpes OK48:00+20:41
54Ferdinand HansesTuS Bramsche48:11+20:52
55Stanislav LesnikovAzimuth-SPb48:26+21:07
56Jon FlordalLjusdals OK48:51+21:32
57Sven-Åke WindahlGävle OK48:54+21:35
58Karl-Erik AnderssonIFK Mora OK49:09+21:50Ladda ner rutt i gpx-format
59Eje DahlLaxå OK49:22+22:03
60Hans RagvaldVingåkers OK50:15+22:56
61Leif JohanssonKexholms SK51:14+23:55
62Erik SvedeliusHögåkers OK51:26+24:07
63Inge HultmanKovlands IF52:05+24:46
64Owe EekKöping-Kolsva OK52:15+24:56
65Roland BjörklundKvarnsvedens GoIF OK52:38+25:19
66Gunnar TigerUmeå OK55:31+28:12
67Bo W LarssonVäxjö OK55:39+28:20
68Torbjörn LageHelsingborgs SOK55:52+28:33
69Arvid GalborgenEds SK56:31+29:12
70Lennart JakobsonTibro OK56:38+29:19
71Sten-Åke VedinSelånger SOK56:56+29:37
72Bendy WallinTrosabygdens OK57:27+30:08
73Henrik NylundIK Falken58:12+30:53
74Åke JohanssonRydboholms SK58:26+31:07
75Christer EngmanLunds OK58:30+31:11
76Kent JogelandIK Ymer58:32+31:13
77Bertil AnderssonLjusdals OK58:48+31:29
78Björn SandströmUmeå OK59:18+31:59
79Lars-Göran KarlssonHagaby GoIF Örebro59:28+32:09
80Mats LiljaOK Enen1:00:17+32:58
81Lars WisellFagersta OK1:00:24+33:05
82Thomas PeterssonIK Hakarpspojkarna1:00:35+33:16
83Christer EngstrandRehns BK1:00:47+33:28
84Christer JanssonHagaby GoIF Örebro1:00:56+33:37
85Östen BomanSöderhamns OK1:01:17+33:58
86Lars MaxénTimrå SOK1:02:25+35:06
87Sven-Erik JönssonOK Tyringe1:04:03+36:44
88Christer SvenssonTibro OK1:04:16+36:57
89Sören WoxlinAlfta-Ösa OK1:04:18+36:59
90Åke StrömbergStöcksjö IS1:05:49+38:30
91Lennart GardeliusIF Hansa-Hoburg1:06:02+38:43
92Anders EkGävle OK1:06:27+39:08
93Anders HolmbergLindebygdens OK1:07:31+40:12
94Bo SundbergIFK Hedemora OK1:07:33+40:14
95Bernt GustafssonVästerbergslagens OL1:08:03+40:44
96Håkan ErikssonUmeå OK1:08:04+40:45
97Jan HammarbergSundsvalls OK1:09:32+42:13
98Sven Olof JohanssonVaggeryds SOK1:11:00+43:41
99Lennart WiderströmIK Ymer1:11:07+43:48
100Per-Olof EinarssonFagersta OK1:12:54+45:35
101Bengt ÖstlundOK Roxen1:13:24+46:05
102Karl-Gustav NorrgrannNärpes OK1:15:42+48:23
103Hans JoelssonLinköpings OK1:15:44+48:25
104Anders SjöholmOK Trian1:18:16+50:57
105Lennart LagerströmGustavsbergs OK1:20:59+53:40
106Mikko MannonenTurun Suunnistajat1:21:26+54:07
107Hans-Erik GrenholmWilhelmina OK1:43:15+1:15:56
108Don FellFinnfemfell1:54:05+1:26:46
Thore JanssonKungälvs OKej godkänd
Sven-Olle SöderbergOK Skogsfalkenej godkänd
Ivan SöderkvistLjusdals OKej godkänd
Lars BlombergGammelstads IFej godkänd
Yngve NilssonOK Gipenej godkänd
Markus AnderesLSG Oltenej godkänd
Fred ÅhlundOK Klemmingenej godkänd
Claes HammarlingLänna IFej start
Leif MalmquistOK Torej start
Anders SundbergSelånger SOKej start
Arne WallenOK Ravinenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser