Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Medelsvår 3,3

2 570 m, 100 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Johannes MelinIF Thor26:04
2Amanda TibellLånghundra IF28:19+2:15
3Magnus JohanssonFörsvarsmakten28:54+2:50
4Karin AlmTjällmo-Godegårds OK29:53+3:49
5Ludvig HaslerSurahammars SOK30:53+4:49
6Ian SjöbergKlubblös32:51+6:47
7Klara PetrisiVästerbergslagens OL33:13+7:09
8Patrik AlmTjällmo-Godegårds OK33:35+7:31
9Caroline YtterströmSundsvalls OK34:04+8:00
10Per WistedtTierps SOK34:30+8:26
11Axel Björkqvist35:12+9:08
12Gustav VisingOK Triangeln35:35+9:31
13Linda WåkeråsRydboholms SK36:14+10:10
14Johan WaernqvistNAIS Orienteringsklubb36:23+10:19
15Rainer StephanDJK Adler 07 Bottrop36:27+10:23
16Thomas HenryssonTibro OK36:30+10:26
17Morten HelminsenFredrikstad SK36:38+10:34
18Anton Björkqvist37:38+11:34
19Lars KreutnerSOK Viljan37:42+11:38
20Ingela HåkanssonIK Uven37:49+11:45
21Malin MalmbergMalmö OK37:56+11:52
22Andreas LindbergArvidsjaurs OK38:04+12:00
23Linus JernströmAvesta OK38:40+12:36
24Erik BjörkqvistHagryd Bikers38:41+12:37
25Mikael WilénLeksands OK38:53+12:49
26Annika GranqvistVärend GN OL39:00+12:56
27Joakim Höög39:18+13:14
28Peter KristofferssonAlmby IK39:34+13:30
29Britta IvarssonVästerbergslagens OL39:48+13:44
30Sandra SvedNärpes OK40:28+14:24
31Ylva GrönroosOK Alehof40:43+14:39
32Ellinor FredmanOK Älvsjö-Örby40:48+14:44
33Emma HerbstVästerås SOK40:56+14:52
34Emma FritzellAnderstorps OK41:14+15:10
35Jukka TaimistoMS Parma41:30+15:26
36Kari Schjølberg-HenriksenNydalens SK42:00+15:56
37Henrik SjölanderTäby OK42:06+16:02
38Birgitta BerglundOK Kåre42:25+16:21
39Maja JakobssonSundsvalls OK42:29+16:25
40Annika SvenssonSK Björnen42:52+16:48
41Ida SanderOK Milan43:30+17:26
42Hannah LarsenMalmö OK43:38+17:34
43Thomas AsplundOK Skogsvargarna43:44+17:40
44Virginie DehulluK.O.L. Belgium44:28+18:24
44Karin ZimmermanTjalve IF Norrköping44:28+18:24
46Emil GabrielssonVittjärvs IK44:48+18:44
47Jonas LarssonDegerfors OK45:38+19:34
48Minna WestbomSäterbygdens OK46:38+20:34
49Monica JonssonIK Hakarpspojkarna47:02+20:58
50Tomas JanssonHjobygdens OK47:25+21:21
51Michael GabrielssonVittjärvs IK47:56+21:52
52Johan RosénBromma-Vällingby SOK49:12+23:08
53Anna BertsOK Alehof49:13+23:09
54Kia HemmiSK Pohjantähti49:22+23:18
55Ulrica VidfeltLindebygdens OK49:33+23:29
56Ulrich Frank RüdelDJK Adler 07 Bottrop49:46+23:42
57Janne GustavssonStora Sundby GoIF50:01+23:57
58Ida OlssonTorsås OK50:24+24:20
59Inka GlänneskogTolered-Utby Ol-klubb50:26+24:22
60Lena RoosSOK Träff50:37+24:33
61Florian SchärerOLG Pfäffikon50:39+24:35
62Anna TrossingTäby OK50:45+24:41
63Lisa OlivOK Enen50:49+24:45
64Bengt-Olof SandbergAlfta-Ösa OK51:18+25:14
65Maria KroksmyrVäxjö OK53:22+27:18
66Marko TorkkeliLessebo OK54:24+28:20
67Svein Tore Gåsvik NarvestadHalden SK54:49+28:45
68Inger BakkenIL Leik55:57+29:53
69Charlotta TreptowAnderstorps OK55:59+29:55
70Marie ZetterlingOK Tyr56:40+30:36
71Eva SchönquistOK Linné56:56+30:52
72Maria PetterssonOK Njudung57:39+31:35
73Sven JacobsonOK Milan58:18+32:14
74Frida WallentinLerums SOK58:59+32:55
75Sofia LiljecrantzSurahammars SOK59:34+33:30
76Anna VisingOK Triangeln59:40+33:36
76Lars-Olov VisingOK Triangeln59:40+33:36
78Emma WilhelmssonCentrum OK59:47+33:43
79Monica SyrdalHeming Orientering1:00:44+34:40
80Tina KolmskogSundbybergs IK1:00:58+34:54
81Leif LaurellOK Flundrehof1:01:08+35:04
82Börje HanssonBredareds IF1:01:52+35:48
83Johanna RöstinSöders-Tyresö1:03:24+37:20
84Lars-Åke SvenssonSK Björnen1:03:50+37:46
85Johanna Skantz LundinLänna IF1:04:08+38:04
86Vesa SärkiojaUmeå OK1:04:26+38:22
87Carina GunérusSurahammars SOK1:05:24+39:20
88Malin AnderIstrums SK1:05:52+39:48
89Emelie GustafssonStora Sundby GoIF1:06:53+40:49
90Linda FredrikssonOK Måsen1:07:00+40:56
91Lisa OttossonOK Landehof1:08:18+42:14
92Mathias JonssonUpsala IF1:12:10+46:06
93Arvid GunérusSurahammars SOK1:12:40+46:36
94Christina FredrikssonGarphyttans IF1:14:53+48:49
95Annemarie VindFinspångs SOK1:15:09+49:05
96Ulrika PerssonOK Hammaren1:30:56+1:04:52
97Camilla FlodmanOK Hammaren1:32:42+1:06:38
Ida JohanssonOK Hammarenej godkänd
Per-Åke NilssonGävle OKej godkänd
Jessica SchärerOLG Pfäffikonej godkänd
Pia KarlssonOK Orionej start
Anna-Karin LindebergFrösö IFej start
Harriethe NiklassonLunds OKej start
Jennie PetterssonOK Renenej start
Sumali SkottÅmåls OKej start
Emma SätterlundKFUM Örebro OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser